FORTUNA:LIGA (Bohemians Praha 1905)
Dukla Praha
3:4 (3:2)
neděle 7. listopadu 1982 0:00
18. Rott, 21. Vízek z penalty, 44. Rada - 8. a 13. Sloup, 71. Chaloupka, 75. Němec.
Marko - Dibitanzl, Hošek.
Rada, Kapko - Levý, Němec.
15000.
Dukla
Netolička - Kapko, Fiala, Novák (46. Jeslínek), Rada - Rott, Pelc, Štambacher - Vízek, Nehoda, Kříž.
Bohemians
Z. Hruška - Jakubec, Prokeš, Bičovský, Koukal (24. Levý) - Chaloupka, Zelenský, Sloup - Němec, Příložný (68. Mičinec), Čermák.
Juliska

Reportáž:

Začátek střetnutí mezi obhájcem titulu a vedoucím mužstvem tabulky připomínal uragán. Po dvaceti minutách byl stav na ukazateli skóre 2:2. Prakticky každá střela na branku znamenala gól. Nejprve při skrumáži před Netoličkovou svatyní se špatně orientoval Fiala, poslal ležícímu brankáři malou domu, ale tak nepřesně, že míč přešel přes celou branku k volnému Sloupovi a ten ze dvou kroků neměl problémy zasunout ho do sítě. Po deseti minutách bylo skóre opět srovnáno. Nehoda poslal Rottovi českou uličku mezi oběma stopery Bohemians a ten podle brankáře Hrušky prudkou střelou vyrovnal. Za minutu došlo opět ke změně. Čermák utekl po pravém křídle, odcentroval do trestného území, kde Sloup bez přípravy zavěsil. Hned z výkopu proběhl Vízek, obešel čtyři hráče, byl ve velkém čtverci Bohemians faulován a sám proměnil penaltu ve vyrovnávací gól.

Na hřišti se bojovalo v tempu, útoky se přelévaly z jedné poloviny hřiště na druhou, oba soupeři se snažili strhnout vítězství na svou stranu. Na obou stranách se vyznamenávali brankáři: Netolička kryl prudkou a umístěnou střelu Levého, na druhé straně Hruška vyrazil bombu Rady. Ke konci poločasu se štěstí přece jenom usmálo na vojáky, kteří ze standardní situace vstřelili další gól: Rott zahrál míč přes celé trestné území na nabíhajícího Radu a obránce Dukly nikým neobtěžován hlavičkoval míč do sítě za Hruškova záda.

Po přestávce se odehrávalo utkání zcela v režii Bohemians. Útok se nastěhoval před branku  vojáků a tam si otevřel doslova střelnici. Zejména Čermák byl vynikající - svým spoluhráčům připravoval jednu příležitost za druhou, servíroval ideální míče, které stačilo jen doklepnout do sítě. Z jeho akce padla také vyrovnávací branka. Utekl Radovi a Chaloupka zavěsil hlavou  nekompromisně na 3:3!

Vojáci opět otevřeli hru, Vízkův padáček vykopával Jakubec se štěstím z brankové čáry.   Vzápětí se však pravý obránce hostů vydal na zteč, dostal se až před branku Dukly a po jeho centru Němec hlavou napodobil Chaloupku! Hráči Bohemians si vedení zasloužili: celé utkání odehráli ve vysokém tempu, naopak Dukla, když získala jednogólové vedení na svou stranu, spokojovala se jen se zdržovací taktikou. Rada si dokonce vysloužil žlutou kartu.

Byl to vynikající zápas, s bojovností, rychlými akcemi a častou střelbou. Strůjcem úspěchu hostí byl především Čermák. Výborně mu sekundovala celá záloha. U Dukly se dařilo v záloze Pelcovi, který přesně rozděloval na všechny strany míče, v útoku Vízkovi. Podzimní střetnutí pravdy mělo zaslouženého vítěze.