Mistrovská utkání - II. liga (Bohemians Praha 1905)
Sigma Olomouc B
1:0 (0:0)
Bohemians Praha 1905
neděle 19. září 2004 0:00
Branky
61. V. Schulmeister.
Rozhodčí
Racek - Goňa, Kumstát.
ŽK
Balcárek, Prekop - Podrazský, Obermajer.
Diváků
371.
Olomouc B
Blaha - Jordánek, Kopecký, Komárek, Glos - Janotka, Rýdel, Prekop, Stoklásek (80. Vepřek) - V. Schulmeister, J. Schulmeister (84. Balcárek, 90. Czucz) .
Bohemians
Kolář - Žáček, Matuszny, Obermajer, Třasák - Podrazký (75. Vyskočil), Strnad, Lesák, Hanus (53. Janák) - Klesa, Huňa.
Místo zápasu
Andrův stadión

Reporáž

Klokani vyrazili k utkání už o den dříve, jelikož na Andrově stadiónu byl výkop už v 10:15. Po noci strávené v olomouckém hotelu Na Prachárně se svěřenci trenéra Dušana Uhrina v půl deváté ráno přemístili do dějiště zápasu. Uhrin postrádal zraněného Rabu, Zelinku s Kubcem, kteří odjeli na sraz osmnáctky a Proška laborujícího s nataženým břišním svalem. Naopak do sestavy se vrátil po čtyřzápasovém trestu útočník Huňa. Olomoucká rezerva předatavila vesměs mladé tváře. Nejstaršímu Prekopovi bylo pětadvacet let.
Celý zápas měl jasný scénář. Olomouc měla skvěle nacvičené standardní situace, Bohemka podnikala množství rychlých protiútoků. Nakonec rozhodla jedna chyba v obraně Pražanů. Vojtěch Schulmeister využil nepozornosti defenzívy zelenobílých, zaběhl si za obranu a tečoval míč přes vyběhnuvšího Koláře. Bohemka počtvrté v letošní sezóně prohrála, tentokrát však předvedla nejlepší výkon na hřištích soupeřů.

Více v on-line přenosu.

Online

90.
Konec zápasu. Bohemka prohrála 0:1, přestože předvedla kvalitní výkon.
90.
Žlutá karta Olomouc - Prekop za zakopnutí míče.
90.
Střídání Olomouc B - odešel Balcárek, přišel Czucz.
90.
Rozhodčí Racek nastavuje čtyři minuty.
86.
Žlutá karta Olomouc B - Balcárek za protesty.
86.
Žlutá karta Bohemians - Obermajer za faul uprostřed hřiště.
86.
Šance Bohemians - po přihrávce Vyskočila šel Janák úplně sám na brankáře, ale ten jeho přízemní střelu vykopl.
85.
Šance Olomouc - brankář Kolář vyrazil na roh pokus Komárka. Ten hlavičkoval z pěti metrů pod břevno.
85.
Střídání Olomouc B - odešel Jan Schulmeister, přišel Balcárek.
83.
Šance Bohemians - Třasák zahrával tři rohy v řadě, první dva domácí odvrátili znovu za brankovou čáru, třetí odkopli.
81.
Střídání Olomouc B - odešel Stoklásek, přišel Vepřek.
80.
Domácí se po vedoucí brance zatáhli a fotbalisté Bohemians nemůžou podnikat rychlé protiútoky. V současnosti se hra odehrává uprostřed hřiště. Bohemka napadá, ale jsou z toho spíše fauly než získané míče.
75.
Střídání Bohemians - odešel Podrazský, přišel David Vyskočil.
70.
Šance Bohemians - neuvěřitelné! Po přímém kopu Třasáka měli fotbalisté Bohemians pět hlaviček v řadě. Huňa vrátil míč před bránu, Obermajer do brankáře, Klesa z metru sám znovu do brankáře, vyražený míč Strnad do břevna a hned poté Huňa u tyčky do hráče na brankové čáře, od kterého se míč odrazil na roh.
Utkání na Andrově stadiónu přihlíží 371 diváků.
61.
Centr z poloviny hřiště hlavou na velkém vápně namířil směrem k brance Janotka, Vojtěch Schulmeister šel do souboje s Kolářem a míč jen nepatrně tečoval do branky.
61.
Olomouc dala gól. Autor V.Schulmeister. 1:0
60.
Hodnocení po hodině hry - Bohemka v posledních minutách podnikla pět rychlých protiútoků. Olomouc naráží do zformované obrany, na odkopy čeká Lesák. Brejkům však chybí finální přihrávka.
K Holasově skupině se v improvizovaném sektoru hostů na hlavní tribuně přidala tříčlenná skupina fanoušků z Moravy. Náš kotel teď čítá sedm příznivců a tři bubny.
54.
Střídaní Bohemians - odešel Hanus, přišel Janák.
51.
Šance Olomouce - po centru hlavičkoval Vojtěch Schulmeister, Kolář vyrazil nad břevno.
48.
Šance Bohemians - rychlý protiútok. Tři Klokani postupovali na osamoceného obránce, Klesa se dostal až před gólmana, ale zbytečně přihrával a obránce míč odkopl.
46.
Byla zahájena druhá půle.
45.
Skončil první poločas. Bohemka hrozí z brejků, domácí ze standardních situací.
45.
Šance Olomouce - největší příležitost domácích. Po přímém kopu hlavičkoval k tyči Rýdel, Kolář nadvakrát dostal míč pod kontrolu.
45.
Žlutá karta - Podrazský (Bohemians) za faul zezadu uprostřed hřiště.
42.
Šance Bohemians - Žáček založil rychlý protiútok, posunul na Lesáka, ten kolmicí našel Huňu. Před brankou byl zcela sám Klesa, ale obránci stačili Huňův centr zblokovat.
39.
Šance Olomouce - domácí se dostali v závěru poločasu do tlaku. Z pětadvaceti metrů nádherně vystřelil Rýdel, Kolář tygřím skokem vytlačil míč ze šibenice.
33.
Šance Olomouce - na velkém vápně udělal fatální chybu Matuszny. Přihrával pomalu do šířky, jeho úmysl domácí vystihli, ale situaci dva na jednoho překombinovali.
31.
Šance Bohemians - Hanus při rychlém protiútoku postrčil míč na Huńu, ten byl sám na velkém vápně proti gólmanovi, dobře z první namířil k tyči, ale gólman Blaha vyškrábl na roh.
30.
Hodnocení první půlhodiny - hra se v posledních minutách odehráva mezi šestnáctkami. Zlepšili se útočníci Bohemky, podrží míč. Na soupeřově polovině je hodně aktivní při napadání Lesák.
27.
Na stadión dorazil také Aleš Bednář, bývalý hráč Bohemians, který v současnosti řádí v útoku Olomouce.
24.
Šance Bohemians - po úniku Lesáka pálil v největší příležitosti hostí osamocený Hanus nad.
18.
Na stadión dorazila čtyřlenná výprava fanoušků Bohemians vedená Michalem Holasem. Přivezl tři bubny a tři členy sdružení G.O.G..
18.
Šance Bohemians - první střela Bohemky na bránu v podání Huni. Blaha v pohodě chytil do náruče.
Utkání v hledišti mimo jiné přihlížejí: Karel Večeřa, trenér Jihlavy ; Petr Uličný, trenér olomouckého áčka, Michal Vejsada, Ing. Plachý, předseda představenstva Bohemians.
Hodnocení první čtvrthodiny - Olomouc je nebezpečnější před brankou a má mírnou převahu. Bohemka dobře brání, ale v útoku je zatím neviditelná.
11.
Šance Bohemians - po dlouhém autu Strnada Lesák zblízka přestřelil.
10.
Šance Olomouce - Vojtěch Schulmeister hlavičkoval z malého vápna k tyči, Kolář výborně chytil.
9.
Akce Bohemians - dvakrát po sobě hledal Podrazský dlouhým pasem za obranu Huňu, ale ten oba sprinterské souboje prohrál.
5.
Šance Olomouce - k odraženému míči se dostal V. Schulmeister, z prostoru vápna vystřelil, Kolář vyrazil a Rýdel dorážel nad.
2.
Šance Olomouce - po rohovém kopu hlavičkoval těsně nad nekrytý Prekop.
Sestava Olomouce B: Blaha - Jordánek, Komárek, Kopecký, Glos - Janotka, Prekop, Rýdel, Stoklásek, - J. Schulmeister, V. Schulmeister.
1.
Utkání bylo zahájeno.
Sestava Bohemians: Kolář - Žáček, Obermajer, Matuszny, Třasák - Podrazský, Strnad, Lesák, Hanus - Klesa, Huňa. Na lavičce jsou připraveni Vyskočil, Zahradník, Janák, Vaňous a náhradní gólman Rodinger.
V Olomouci je krásné slunečné počasí. Bohemce chybí dvojice Zelinka, Kubec, která odcestovala na reprezentační sraz osmnáctky. Utkání rozhoduje trojice Racek - Goňa, Kumstát.

Známkování hráčů

Známkování hráčů

Štěpán Kolář 4 / 5
Miroslav Obermajer 3,4 / 5
Kamil Matuszny 3 / 5
Martin Třasák 3,4 / 5
Michal Lesák 3,8 / 5
Jaroslav Žáček 2,5 / 6
Miroslav Podrazký 3,5 / 6
Jaroslav Janák 3 / 6
Tomáš Strnad 4 / 5
František Hanus 2,4 / 5
Michal Klesa 3,8 / 6
Daniel Huňa 3,7 / 6

Hodnotit výkon hráčů mohou pouze přihlášení uživatelé.