Mistrovská utkání - II. liga (Bohemians Praha 1905)
Bohemians Praha 1905
2:1 (1:1)
Kladno
neděle 26. září 2004 0:00
Branky
37. Vyskočil, 90. Hanus – 4. Kalina.
Rozhodčí
Čecháček (známka delegáta - 7) - Kafka, Adámek.
ŽK
Obermajer, Lesák, Klesa – Suchopárek, Kreuz, Galbavý.
Diváků
97.
Bohemians
Kolář – Žáček, Obermajer, Matuszny, Třasák – Podrazký (78. Hanus), Strnad, Lesák, Klesa – Huňa (72. Zelinka), Vyskočil.
Kladno
Kut – Marek, Suchopárek, Killar, Herda – Kalina, Magera, Procházka, Kreuz (63. Melecký) – Michal Zachariáš (82. Hašler), Racko (39. Galbavý).
Místo zápasu
Ďolíček

Reporáž

Jen pět stovek diváků zamířilo v sychravém nedělním odpoledni do vršovického Ďolíčku. Podruhé za sebou však byl k vidění zápas plný nasazení s dobrým koncem pro domácí. Trenér Bohemians Dušan Uhrin mladší tentokrát poslal do boje Vyskočila místo Hanuse, jinak byla sestava stejná jako v minulém zápase. Mezi jedenácti vyvolenými na straně Kladna nebyl ani jeden ze dvou bývalých Klokanů - Hašler a Melecký.

Výborné přesné přihrávky po zemi a dobrý pohyb v ofenzivě - to byly hlavní znaky výkonu Kladna na začátku utkání. Bohemce tato hra dělala viditelné starosti a o úvodním tlaku si fanoušci mohli nechat jen zdát. Po třech minutách a dvaceti vteřinách prošel Zachariáš po levé straně hřiště, přízemní přihrávkou napříč malým vápnem našel volného Kalinu, ten si zpracoval míč a propálil Kolářovi míč mezi nohama. Rychlý úvod poznamenal výkon Bohemky po zbytek prvního poločasu. Snad je individuální průnik Lesáka a jeho krásná střela vyražená na roh stály za zmínku. Nepřesné přihrávky a váhavá rozehrávka strašily diváky do třicáté minuty. Bohemka se nakonec opřela o zbraň z minulé sezóny, o standardní situace. Ve 37. minutě zahrával rohový kop Třasák, Strnad šel do tvrdého souboje s gólmanem Kladna, míč spadl na nohu Vyskočila a ten svým prvním gólem v dresu Bohemians vyrovnal.

Obraz hry ve druhé půli se nepatrně změnil. Kladno už nemělo takovou územní převahu, Bohemka podnikala nebezpečné ofenzivní výpady jako na příklad v 60. minutě Klesa, jehož sólo zastavili v pokutovém území kladenští obránci. O deset minut později udělal svoji jedinou chybu spolehlivý stoper Matuszny, na půli se ukličkoval, přišel o míč, ovšem Galbavý své sólo naštěstí zakončil jen sřelou do nohou brankáře Koláře.

Druhá půle vrcholila strhujícím závěrem. V předchozích utkáních fotbalistům v zeleném docházela fyzička, tentokrát to bylo naopak. Bohemka se dostala do tlaku, okupovala velké vápno soupeře. V 90.minutě Vyskočil prošel, ale jeho přihrávku napálil Strnad do gólmana. Kladno zkusilo brejky. Galbavý prošel až ke Kolářovi, ale obránci jeho pokus zblokovali, útok se valil vzápětí na druhou stranu. Tradiční autové vhazování Strnada tentokrát dolétlo až k Hanusovi, který měl míč na dlouhou nohu, proto jeho slabou střelu mohl Kuty vyrazit alespoň před sebe. To vše už bylo v nastaveném čase. Sudí Čecháček ukázal původně čtyři minuty. Když tento limit vypršel, Bohemka vybojovala roh. Čecháček jasným gestem všem zúčastněným ukázal že po rohovém kopu odpíská konec utkání. K míči se postavil Třasák, na přední tyč si naběhl Hanus a jeho hlavička, která letěla velkým obloukem přes celou bránu, zapadla od tyčky do branky. Stadión vybuch nadšením, Čecháček ihned po rozherání ukončil zápas a Bohemka se radovala ze druhého vítězství v sezóně.

Známkování hráčů

Známkování hráčů

Štěpán Kolář 3 / 48
Miroslav Obermajer 3,4 / 47
Kamil Matuszny 3,4 / 44
Martin Třasák 3,4 / 45
Michal Lesák 3,7 / 49
Jaroslav Žáček 3,4 / 47
Miroslav Podrazký 2,9 / 46
Tomáš Strnad 2,7 / 47
David Vyskočil 3,2 / 47
Daniel Huňa 2,8 / 45
Michal Klesa 3,1 / 46
Karel Zelinka 2,5 / 46

Hodnotit výkon hráčů mohou pouze přihlášení uživatelé.