ořínek - Stojaník, Ryška, Klabal, Buksa - D. Klimek (76. Šilinger), Julina (55. Farbák), Hlavňovský, Světlík - Nehoda, Paciorek (55. Kalod).
Bohemians
Kolář - Žáček, Strnad, Matuszny, Třasák - Klesa, Fr. Hanus, Podrazký, Vaňous (86. Janák) - Huňa (71. Zelinka), Vyskočil (90. Zahradník).
Kroměříž

Zápas 9.kola druhé ligy byl prestižní i pro vedení obou klubů. Zdeněk Zlámal, ještě loni majitel Bohemians, je totiž vlastníkem kroměřížského SK. Moravský podnikatel na stadión dorazil ve společnosti dalšího místního bosse, drnovického Gottwalda. Také Bohemians měli na čestné tribuně zastoupení na nejvyšší úrovni v osobě Jiřího Křížka, držitele stoprocentního balíku akcií vršovického klubu. Na moderní tribunce tedy bylo silné obsazení, to trenér Bohemians Dušan Uhrin musel sestavu hodně záplatovat. Kvůli karetnímu trestu chyběla dvojice Obermajer, Lesák, stále zraněný je gólman Raba. Místo Obermajera se na stopera stáhl záložník Strnad, kapitánskou pásku převzal obránce Martin Třasák. Záloha nastoupila v hodně improvizovaném složení. Podruhé v základní sestavě se objevil dorostenec Bohemians Zdeněk Vaňous.

Bohemka úvod prospala, na což doplatila v páté minutě. Centr z levé strany spadl na ruku Strnada a po zásluze se kopala penalta. K míči se postavil Paciorek, bývalý hráč Feyenoordu Rotterdam, ale jeho střelu k tyči gólman Kolář vyrazil. Kroměříž byla v šoku, čehož Bohemians dokázali využít. Získali převahu a zkoušeli se prosadit střelami z dálky. Ke gólu nakonec vedla úplně jiná cesta. Domácí Stojaník se na polovině hřiště zamotal ve vlastních kličkách, Klesa se zmocnil míče a úprkem ve stylu Poborského sóla z EURA 96 se řítil k brance. Míč se k němu několikrát šťastně odrazil od domácích obránců, až se ocitl před brankářem. Klesa si míč postrčil zkušeně vedle gólmana a ten rukama zasáhl jeho nohy. Penalta! Kamil Matuszny není tradičním exekutorem, nicméně s přehledem zavěsil.

Penaltové radovánky ještě nekončily. Rozhodčí Závodný si na poslední svůj příspěvek počkal až do nastaveného času prvního poločasu. Gólman Kolář vyrazil centr, míč letěl na velké vápno, kde ho z první hlavou poslal nad branku Hlavňovský a poté přepadl přes Huňovu nohu. Penalta! Hráči v zeleném vehementně protestovali, ale nic nezmohli. K pokutovému kopu se tentokrát postavil Aleš Ryška a poslal Koláře na druhou stranu než svoji střelu. Vyrovnáno 1:1.

Ve druhém poločase se Klokani stáhli do defenzívy, ovšem nápaditost domácích končila u nakopávaných míčů a občas nějakého centru ze stran. Dvě největší šance Kroměříže vznikly po náhodných tečích, a Bohemka tak se štěstím ubránila bod. Kroměříž si na své konto připsala šestou remízu v devátém utkání druhé ligy, Bohemians udrželi se soupeřem krok v tabulce. Vynikající výkon předvedl gólman Kolář a celá obranná čtyřka. V ofenzívě všechny výrazně převyšoval pohyblivý Michal Klesa.

Online

90.+4.
Konec. Remíza 1:1.
90.+3.
Obrovský tlak Kroměříže, střela nad branku.
90.+1.
Střídání Bohemians - odešel Vyskočil, přišel Zahradník.
90.
Rozhodčí nastaví 4 minuty.
87.
Kroměříž tlačí, Bohemka už jen odkopává.
85.
Střídání Bohemians - odešel Vaňous, přišel Janák.
84.
Žlutá karta Bohemians - Kolář za protesty.
83.
Obrovská šance Kroměříže - centr zprava prošel přes celé malé vápno, na zadní tyči stál Hlavňovský úplně sám, ale trefil jen boční síť.
81.
Kroměříž se snaží tvořit, je v tlaku, Bohemka odkopává a přechází do brejků.
77.
Žlutá karta Kroměříž - Světlík.
76.
Střídání Kroměříž - odešel Klimek, přišel Šilinger.
75.
Šance Kroměříž - další nebezpečná standardka domácích. Ryška centroval, Kalod z voleje vedle.
72.
Bohemka se ve druhé půli poprvé dostala k brance soupeře. Kapitán Třasák zahrál roh, vznikl závar, ale domácí před Strnadem v poslední chvíli odhlavičkovali.
70.
Střídání Bohemians - odešel Huňa, přišel Zelinka
63.
Roh Kroměříže - z malého vápna hlavičkoval Kalod těsně vedle.
59.
Bohemka se ve druhé půli stáhla více do obrany. Nedaří se jí rychlé protiútoky a brání se. Domácí se snaží prosadit centry ze stran, zatím neúspěšně.
54.
Střídání Kroměříž - odešel Paciorek, přišel Farbák, odešel Julina, přišel Kalod.
46.
Začal druhý poločas utkání.
45.
Rozhodčí Závodný nastavil jednu minutu a ukončil první poločas.
45.
Kroměříž střílí gól - 1:1. Ryška proměnil penaltu. Hlavňovský hlavičkoval na hranici velkého vápna a dostal se do kontaktu s nohou Huni. Ten chtěl míč odkopnout. Sudí nařídil penaltu.
45.
Kroměříž kope penaltu.
44.
Žlutá karta Bohemians - Klesa.
40.
Žlutá karta Kroměříž - Paciorek po šlapáku na Strnada.
38.
Šance Kroměříž - velkou možnost domácích zmařil Kolář. Světlík pálil zcela sám z velkého vápna po zemi, Kolář vyrazil do strany.
34.
Šance Bohemians - Vyskočil unikl po křídle, odcentroval, Vaňous z voleje nad.
32.
GÓÓÓL! Bohemka vede 1:0. Matuszny proměnil penaltu po faulu brankáře na Klesu.
32.
Bohemka kope penaltu.
30.
Žlutá karta Bohemians - Podrazký za faul zezadu.
27.
Hra se odehrává mezi šestnáctkami bez větších šancí.
21.
Šance Bohemians - Huňa se ocitl sám před brankářem, ale nezpracoval přihrávku a gólman míč odkopl.
20.
Šance Kroměříž - po přímém kopu hlavičkoval Paciorek těsně nad.
15.
Roh Bohemians - Klokani se probudili z počáteční ospalosti, Vaňous vystřelil po prvním rohu Bohemians nad.
11.
V sektoru hostí je asi pětadvacet fanoušků Bohemians, kterým při fandění pomáhají i dva bubny. Na utkání je přítomen i nový majitel klubu Jiří Křížek. Na zaplněné tribuně sedí i bývalý fotbalista Bohemians Dalibor Slezák.
Sestava Kroměříže: Kořínek - Stojaník, Ryška, Klabal, Buksa - Klimek, Julina, Hlavňovský, Světlík - Michal Nehoda, Paciorek.
5.
Kolář chytil penaltu Kroměříže. Po ruce Strnada odpískal sudí Závodný pokutový kop, ale Paciorkovu penaltu Kolář zneškodnil skokem k tyči.
1.
Šance Kroměříž - ve dvacáté vteřině hlavičkoval zblízka nad Klimek.
1.
Zápas začal.
Sestava Bohemians: Kolář - Žáček, Matuszny, Strnad, Třasák - Klesa, Hanus, Vaňous, Podrazský - Huňa, Vyskočil.
V Kroměříži vládne slunečné počasí, polojasno.
Na tomto místě najdete v sobotu 2. října od 16 hodin on-line přenos z utkání Kroměříž - Bohemians.