Mistrovská utkání - II. liga (Bohemians Praha 1905)
Tatran Prachatice
3:3 (3:0)
Bohemians Praha 1905
neděle 7. listopadu 2004 0:00
Branky
11. Mrkvička, 16. Mašát, 45.(+2) Luka - 66. a 87. Matuszny, 63. Klesa.
Rozhodčí
Damková - Lhoták, Rauch.
ŽK
Mrkvička, Penner, Pivoňka - Strnad.
Diváků
1080.
Prachatice
Minár - Tobiáš, Pivoňka, Penner, Kubiš (64. Ludačka) - Nitrianský, Mašát, Babka, Kuračka - Mrkvička, Luka (80. Hanzlík).
Bohemians
Rodinger - Žáček, Matuszny, Obermajer, Třasák - Prošek (85. Zahradník), Hanus, Strnad, Podrazký (29. Zinhasovič) - Klesa, Huňa (61. Zelinka).
Místo zápasu
Prachatice

Reporáž

Kdo viděl, nezapomene. Utkání týmů z chvostu druholigové tabulky připravilo všem přihlížejícím skutečně nevšední zážitek. Když po prvním poločase opuštělo mužstvo Bohemians v husté sněhové vánici hřiště za průběžného nepříznivého stavu 0:3, připomínalo uzlíček nervů klepající se strachy z hrozícího debaklu. Jenže po přestávce se stalo něco, co si zapamatuje každý divák, který utkání navštívil. Na hřiště vlétlo jedenáct bojovníků, kteří svou rychlostí a nasazením rozcupovalo domácí tým jako hadrové panáky. Od kopaček létaly hroudy bláta, prachatičtí hráči se jen bezmocně otáčeli za mladíky, kteří se dostávali do jedné šance za druhou. Po hodině hry udeřili zelenobílí poprvé naostro přesnou hlavičkou Klesy, za několik okamžiků proměnil pokutový kop Matuszny. Zbytky domácí tvrze odolávaly s vypětím všech sil až do 88. minuty, než hlavičkou po rohu srovnal svou druhou brankou Matuszny. Když v poslední minutě běžel zcela sám Klesa na domácího Minára, mohl být dokončen neuvěřitelný obrat. Nestalo se a naopak bod zachránil v poslední vteřině zápasu na druhé straně mladý debutant Rodinger.

Online reportáž (čtěte odspoda):
Je dobojováno. Bohemka z Prachatic veze kýžený bod, který vydolovala neuvěřitelným způsobem po heroickém výkonu ve druhém poločase.

92. Ojedinělá šance Prachatic, která mohla opět přesypat body do domácí kapsy. Po rohu posílají domácí míč za záda Rodingera, ten skvěle konečky prstů vyráží na tyč, míč stále skáče kolem brankové čáry, než ho Rodinger pohotově zachytí.

90. A zápas ještě neskončil - Klesa postupuje zcela sám na gólmana Minára, ten však nyní soupeře podržel a jeho nájezd chytil. Obrovská šance, která mohla strhnout výhru na stranu Bohemky.

88. Goooooooooooooooooooool!!!!!!! Je vyrovnáno na 3:3. Fotbalová fantazie. Prachatická tvrz se zcela rozdrobila pod nájezdy našich borců. Po rohu Matuszny hlavou vyrovnává!!!!!!!!!

85. Žlutou katru fasuje domácí Pivoňka.

80. Přichází Hanzlík za Luku.

78. Žlutá karta tentokrát pro Pennera za faul na výtečně hrajícího Proška.

77. A další debata ve vápně - tentokrát leží na zemi Strnad. Sudí Damková se však rozhoupává k činu až ve chvíli, kdy mu uděluje ŽK za protesty.

75. Klesa opět padá v pokutovém území. Tentokrát je to evidentnější penalta než v prvním případě, ale sudí Damková nenachází odvahu zapískat další pokutový kop. Ale tlak trvá.

Z hráčů Bohemky doslova vyzařuje touha po vítězsví, vůle a bojovnost. Prachatice hrají zmatečně, pod tlakem kupí chybu za chybou a jenom odkopávají.

Nervózní atmosféra se nyní přenáší i mimo hřiště, domácí diváci nemohou unést začínající obrat v zápase. Debatují vzrušeně s panem Vejsadu, což právě v jeho případě není nejlepší nápad. Ten zatím odpovídá na jejich protesty také pouze slovně.

67. Matuszny gooooooooooooool! Kamil se nemýlil, poslal míč na druhou stranu, než padal domácí golman a je to 3:2.

66. Klesa padá v pokutovém území a Damková tentokrát již neváhá, penalta, i když tentokrát trochu přísná.

65. Žlutá karta pro domácího Mrkvičku.

64. Střídají Prachatice, Kubiš za Ludačku.

64. Gooooool. Bohemka snižuje na 3:1. Tlak Bohemky přinesl první ovoce. Prošek po pravé straně prošel obranou Prachatic jako nůž máslem a jeho centr na zadní tyč Klesa s jistotou usměrnil pod břevno.

62. Na hřišti se objevil Zelinka, když vyměnil Huňu. 60. Skóre v tuto chvíli již naprosto neodpovídá dění na hřišti - Bohemka svého soupeře doslova drtí. Klesa si pohrál s obranou hostí, položil si postupně tři hráče, načechral balón na Strnada, ten ale na míč opět nedosáhl.

Damkové se zápas začíná vymykat z rukou - fauly nepíská a nebo je otáčí. Nyní se jí nedaří na obě strany, atmosféra na hřišti houstne.

55. Bohemka je stále v náporu, na Proškův centr ve vápně těsně nedosáhl plachtící Strnad.

V sektoru hostí je asi 80 povzbuzujících příznivců Bohemky.

48. Bohemka zahájila druhé dějství náporem, ze kterého vytěžila břevno. Z následného rohu hlavičkoval Obermajer těsně nad.

46. Druhý poločas zahájen.

45. Prachatice vedou už 3:0. Další změnu skóre přinesl Pennerův přímý volný kop z cca 30ti metrů. Těžkou poskakující střelu Rodinger v náručí neudržel a Luka dorazil do sítě.

43. Drtivé sevření soupeře přináší standardní situaci - odražený míč na penaltě chtěl z voleje napálit šikovný Zinhasovič, domácí obránce vletěl do šprajcu, sudí Damková opět mlčí.

40. Ojedinělý výpad Prachatic končí závarem na malém vápně Bohemians.

35. Naši borci se do soupeře takzvaně "obuli" a nepouštějí domácí od vlastního vápna. Počasí se ne a ne umoudřit, stále velmi hustě sněží.

33. Huňa se hnal sám na brankáře po milimetrovém pasu Strnada, Minár zachránil Prachatice od pohromy.

30. Klesa byl stažen v šanci, píšťalka rozhodčího mlčí, naši se dožadovali pokutového kopu marně.

28. Dochází k prvnímu střídání v našem týmu, Zinhasovič nahradil Podrazkého.

22. Fantastický zákrok Rodingera na nelehkém terénu - nohou reflexivně vyrazil gólovou střelu Kuračky. Nebesa se otevřela a sněží a sněží. Bílý poprašek přikrývá hustým příkrovem hřiště. Rapidně se zhoršila viditelnost.

16. Prachatice vedou 2:0. Mašát z přímého kopu překonává náš obranný val a střelou do protipohybu Rodingera zvyšuje. V Prachaticích se změnilo počasí, začíná sněžit.

11. Prachatice vedou 1:0. Podrazký špatně odhlavičkoval, míč se dostal k Mrkvičkovi, který zblízka prostřelil Rodingera.

8. Matuszny zahrává přímý volný kop - bohužel doprostřed soupeřovy svatyně, Minár bez větších problémů kryje.

3. Brutální faul Nitrianského na Třasáka, bohužel bez karetního ohodnocení. Následuje dlouhé ošetřování, Třasák se zlobí, odkulhává mimo hrací plochu a nevypadá to s jeho návratem vůbec dobře.

2. Mrkvička dopravil míč do sítě, ale byl avizován a posléze i odpískán ofsajd.

V Prachaticích je slunečné počasí, ale velká zima. Z Bohemians jsou přítomni i pánové Vejsada a Křížek.

Online

Je dobojováno. Bohemka z Prachatic veze kýžený bod, který vydolovala neuvěřitelným způsobem po heroickém výkonu ve druhém poločase. Za pozornost děkuje reportér evald a zapisovatel seny.
92.
Ojedinělá šance Prachatic, která mohla opět přesypat body do domácí kapsy. Po rohu posílají domácí míč za záda Rodingera, ten skvěle konečky prstů vyráží na tyč, míč stále skáče kolem brankové čáry, než ho Rodinger pohotově zachytí.
90.
A zápas ještě neskončil - Klesa postupuje zcela sám na gólmana Minára, ten však nyní soupeře podržel a jeho nájezd chytil. Obrovská šance, která mohla strhnout výhru na stranu Bohemky.
88.
Goooooooooooooooooooool!!!!!!! Je vyrovnáno na 3:3. Fotbalová fantazie. Prachatická tvrz se zcela rozdrobila pod nájezdy našich borců. Po rohu Matuszny hlavou vyrovnává!!!!!!!!!
85.
Žlutou katru fasuje domácí Pivoňka.
80.
Přichází Hanzlík za Luku.
78.
Žlutá karta tentokrát pro Pennera za faul na výtečně hrajícího Proška.
77.
A další debata ve vápně - tentokrát leží na zemi Strnad. Sudí Damková se však rozhoupává k činu až ve chvíli, kdy mu uděluje ŽK za protesty.
75.
Klesa opět padá v pokutovém území. Tentokrát je to evidentnější penalta než v prvním případě, ale sudí Damková nenachází odvahu zapískat další pokutový kop. Ale tlak trvá.
Z hráčů Bohemky doslova vyzařuje touha po vítězsví, vůle a bojovnost. Prachatice hrají zmatečně, pod tlakem kupí chybu za chybou a jenom odkopávají.
Nervózní atmosféra se nyní přenáší i mimo hřiště, domácí diváci nemohou unést začínající obrat v zápase. Debatují vzrušeně s panem Vejsadu, což právě v jeho případě není nejlepší nápad. Ten zatím odpovídá na jejich protesty také pouze slovně.
67.
Matuszny gooooooooooooool! Kamil se nemýlil, poslal míč na druhou stranu, než padal domácí golman a je to 3:2.
66.
Klesa padá v pokutovém území a Damková tentokrát již neváhá, penalta, i když tentokrát trochu přísná.
65.
Žlutá karta pro domácího Mrkvičku.
64.
Střídají Prachatice, Kubiš za Ludačku.
64.
Gooooool. Bohemka snižuje na 3:1. Tlak Bohemky přinesl první ovoce. Prošek po pravé straně prošel obranou Prachatic jako nůž máslem a jeho centr na zadní tyč Klesa s jistotou usměrnil pod břevno.
62.
Na hřišti se objevil Zelinka, když vyměnil Huňu.
60.
Skóre v tuto chvíli již naprosto neodpovídá dění na hřišti - Bohemka svého soupeře doslova drtí. Klesa si pohrál s obranou hostí, položil si postupně tři hráče, načechral balón na Strnada, ten ale na míč opět nedosáhl.
Damkové se zápas začíná vymykat z rukou - fauly nepíská a nebo je otáčí. Nyní se jí nedaří na obě strany, atmosféra na hřišti houstne.
55.
Bohemka je stále v náporu, na Proškův centr ve vápně těsně nedosáhl plachtící Strnad.
V sektoru hostí je asi 80 povzbuzujících příznivců Bohemky.
48.
Bohemka zahájila druhé dějství náporem, ze kterého vytěžila břevno. Z následného rohu hlavičkoval Obermajer těsně nad.
46.
Druhý poločas zahájen.
45.
Prachatice vedou už 3:0. Další změnu skóre přinesl Pennerův přímý volný kop z cca 30ti metrů. Těžkou poskakující střelu Rodinger v náručí neudržel a Luka dorazil do sítě.
43.
Drtivé sevření soupeře přináší standardní situaci - odražený míč na penaltě chtěl z voleje napálit šikovný Zinhasovič, domácí obránce vletěl do šprajcu, sudí Damková opět mlčí.
40.
Ojedinělý výpad Prachatic končí závarem na malém vápně Bohemians.
35.
Naši borci se do soupeře takzvaně "obuli" a nepouštějí domácí od vlastního vápna. Počasí se ne a ne umoudřit, stále velmi hustě sněží. Náš reportér evald přímo v dějišti si trhá zbytky vlasů, neboť neuposlechl dobrých rad, jeho automobil má stále ještě letní gumy a má strach, že bude muset v Prachaticích přezimovat...
33.
Huňa se hnal sám na brankáře po milimetrovém pasu Strnada, Minár zachránil Prachatice od pohromy.
30.
Klesa byl stažen v šanci, píšťalka rozhodčího mlčí, naši se dožadovali pokutového kopu marně.
28.
Dochází k prvnímu střídání v našem týmu, Zinhasovič nahradil Podrazkého.
22.
Fantastický zákrok Rodingera na nelehkém terénu - nohou reflexivně vyrazil gólovou střelu Kuračky.
Nebesa se otevřela a sněží a sněží. Bílý poprašek přikrývá hustým příkrovem hřiště. Rapidně se zhoršila viditelnost.
16.
Prachatice vedou 2:0. Mašát z přímého kopu překonává náš obranný val a střelou do protipohybu Rodingera zvyšuje.
V Prachaticích se změnilo počasí, začíná sněžit.
11.
Prachatice vedou 1:0. Podrazký špatně odhlavičkoval, míč se dostal k Mrkvičkovi, který zblízka prostřelil Rodingera.
8.
Matuszny zahrává přímý volný kop - bohužel doprostřed soupeřovy svatyně, Minár bez větších problémů kryje.
3.
Brutální faul Nitrianského na Třasáka, bohužel bez karetního ohodnocení. Následuje dlouhé ošetřování, Třasák se zlobí, odkulhává mimo hrací plochu a nevypadá to s jeho návratem vůbec dobře.
2.
Mrkvička dopravil míč do sítě, ale byl avizován a posléze i odpískán ofsajd.
V Prachaticích je slunečné počasí, ale velká zima. Z Bohemians jsou přítomni i pánové Vejsada a Křížek.
Sestava Prachatic: Minár - Tobiáš, Pivoňka, Penner, Kubiš - Nitrianský, Mašát, Babka, Kuračka - Mrkvička, Luka
Sestava Bohemians: Rodinger - Žáček, Obermajer, Matuszny, Třasák - Prošek, Hanus, Strnad, Podrazký - Huňa, Klesa

Známkování hráčů

Známkování hráčů

Dominik Rodinger 3,9 / 47
Miroslav Obermajer 3,4 / 28
Kamil Matuszny 4 / 30
Martin Třasák 3,5 / 28
Jaroslav Žáček 3,5 / 33
František Hanus 3,3 / 28
Tomáš Strnad 3,9 / 27
Ladislav Prošek 3,6 / 29
Miroslav Podrazký 2,4 / 28
Mirza Zinhasovič 3,5 / 39
Daniel Huňa 2,9 / 27
Michal Klesa 3,6 / 30
Karel Zelinka 2,5 / 28

Hodnotit výkon hráčů mohou pouze přihlášení uživatelé.