Mistrovská utkání - ČFL (Bohemians Praha 1905 A)
Bohemians 1905
0:1 (0:0)
Slavia Praha B
neděle 7. srpna 2005 0:00
Branka
74. Eliáš.
Rozhodčí
Kabyl - Polák, Pavelka.
Diváků
7 344.
Bohemians 1905
Kolář - Škoda, Lukáš, Freisler, Růžička - Malý (82. M. Svozil), Rosický, J. Svozil, Jiroušek - Slezák, Strnad (72. Vyskočil).
Slavia B
Slavík - Kratochvíl, Vondráček, Studík, Švamberg - Krajčík, Gecov, Janda (87. Dejmek), Held (72. Eliáš) - Černý, Pešír (46. Černoch).
Místo zápasu
Ďolíček

Reporáž

Hymna Bohemians přivedla oba týmy na trávník k historickému zápasu. V roce stého výročí se Bohemka znovu narodila a proti Slavii B sehrála první soutěžní utkání po vyloučení z druhé ligy. V ochozech se tísnilo 7 344 fanoušků. Fantastická atmosféra provázela slavnostní nástup, proslovy představitelů Družstva fanoušků i vedení klubu. Zápas začal s patnáctiminutovým zpožděním, ale to nikomu nevadilo. Ba naopak, každý si atmosféru užíval.

Bohemka nastoupila v podobné sestavě jako v poháru v Čelákovicích. Jen v brance vystřídal Charváta Štěpán Kolář a na kraj zálohy se postavil Petr Jiroušek. Slavia přijela do Ďolíčku s výrazně omlazenou juniorkou, její řady doplnila čerstvá posila Slavie Tomáš Pešír. Klokani začali dobře, v úvodu si vytvořili tlak, ale s přibývajícím časem byli slávisté nebezpečnější. Jejich rychlí útočníci lehce překonávali pomalejší obranu zelenobílých a když domácím několikrát nevyšel ofsajd-systém, musel se gólman Kolář hodně ohánět při samostatných nájezdech sešívaných.

12. minuta - První velká šance zápasu. Po přihrávce Rosického střílel z deseti metrů nikým nehlídán Strnad. Z voleje mířil těsně vedle levé tyče Slavíkovy branky.
17. minuta - Zatím největší šance zápasu. Karel Kratochvíl přenesl nádherně míč na levou stranu, Janda ho vrátil na nabíhajícího Černého, ten ve skluzu míč do odkryté branky nedorazil.
33. minuta - Slavia byla nebezpečnější. Krajčík vysunul za obranu Pešíra, ten nacentroval po zemi před branku, tam z první nasměroval míč na branku Janda. Brankář Kolář svůj tým opět podržel.

Ve druhé půli se ještě znásobily brejkové situace Slavie. Ovšem v úvodu poločasu mohl rozhodčí Kaby odpískat pokutový kop pro Bohemku, ale jeho píšťalka mlčela. Klokani si ani nevytvořili závěrečný tlak, jejich aktivitu brzdila zbrklost a nepřesnost přihrávek.

47. minuta - Diváci se hněvali na rozhodčího. Ve výhodné pozici na deseti metrech zatáhl Kratochvíl střílejícího Jirouška za dres. Jiroušek spadl, rozhodčí ale penaltu nenařídil.
67. minuta - Výborný zákrok slávistického brankáře Slavíka. Strnad střílel z malého vápna, míč se kněmu odrazil po sražené střele.
69. minuta - Velká šance Slavie. Vondráček vysunul za obranu Milana Černého, ten postupoval sám na brankáře. Pokusil se mu udělat kličku a skončil na zemi.
74. minuta - Slavie dává jediný gól utkání. Největší zásluhu na tom má Milan Černý. Převzal přihrávku od Jandy a po levé straně utekl Svozilovi. Míč pak naservíroval před branku Eliášovi, který ho poslal do sítě. Na brankáře Koláře v tu chvíli šli sami čtyři slávisté.
88. minuta - Bohemka byla blízko vyrovnání. Vyskočilův centr spadl na břevno, Jiroušek pak z levé strany napálil odražený míč do boční sítě.

Bohemka se poprvé představila domácím divákům. Výkon to nebyl oslnivý, ale slávistická juniorka se představila jako velmi fotbalový a pohyblivý tým. Vyhrála zaslouženě a Klokani si na první body musejí počkat minimálně do soboty.

Známkování hráčů

Známkování hráčů

Štěpán Kolář 4,3 / 81
Tomáš Freisler 3,4 / 74
Jan Růžička 3,2 / 71
Pavel Lukáš 3,5 / 71
Jaroslav Malý 3,3 / 75
Jaroslav Svozil 3,6 / 79
Jiří Rosický 3,3 / 77
Petr Jiroušek 3,9 / 76
Miloslav Strnad 3,2 / 71
Milan Škoda 3,4 / 71
David Vyskočil 3,2 / 72
Dalibor Slezák 3,4 / 74

Hodnotit výkon hráčů mohou pouze přihlášení uživatelé.