Mistrovská utkání - ČFL (Bohemians Praha 1905 A)
Bohemians 1905
1:0 (0:0)
Čáslav
neděle 28. srpna 2005 0:00
Branky
90. Škoda.
Rozhodčí
Štěrba - Šístek, Kučka.
ŽK
Lukáš, Slezák, Malý - Maniak, Truksa, Gögh.
Diváků
4 718.
Bohemians 1905
Rada - Freisler, Lukáš, Škoda, Kotrba - Chod (41. Malý), Jiroušek, J. Svozil, Bartek (46. Rosický) - Strnad (68. Růžička), Slezák.
Čáslav
Malík - Mráz, Šrámek, Maniak, Junáček - Kurak, Pazdera, Mrvík, Gögh - Truksa (64. L. Kučera), Brabec.
Místo zápasu
Ďolíček

Reporáž

Klokani hráli podruhé za sebou doma, tentokrát diváky lákalo do hlediště i vlídné počasí. Sluníčko a fantastická atmosféra z minulých kol přivábila do Vršovic necelých pět tisíc fanoušků. Přišlo o tři stovky příznivců vice než před týdnem, přesně 4 718. Trenér Zbyněk Busta sliboval překvapení a opravdu přišlo v podobě startu dorostence Davida Bartka. Do branky se poprvé v mistrovském zápase za Bohemku postavil syn trenéra Jablonce Petra Rady Filip. V sestavě chyběl zkušený Jiří Rosický, protože kouč Busta chtěl vsadit na rychlost dvou nových středních záložníků - Svozila a Jirouška. Základní jedenáctka Čáslavi příliš známých jmen nenabídla, snad jen David Gögh byl fanouškům zelenobílých trochu povědomý. V Bohemce působil v loňské letní přípravě.

Čáslav začala ustrašeně a od prvních minut bylo vidět, že přijela vyloženě bránit. Bohemka však nezúročila úvodní tlak a na kopačkách Klokanů byla patrná velká nervozita. Nepřesnosti v rozehrávce, prohrané souboje jeden na jednoho a špatné zakončení - to byly hlavní znaky výkonů Pražanů. V první velké šanci se ocitl Strnad. Jeho hlavičku zblízka gólman Malík výborně vyrazil, Klokani se dožadovali penalty za ruku obránce hostí. Zejména na hlavní tribuně byl prohřešek čáslavského zadáka dobře patrný. V 19. minutě se konečně fotbalisté Bohemians odhodlali ke střele z dálky. V minulých zápasech právě dalekonosné pokusy chyběly divákům, Jaroslav Svozil vyslyšel jejich přání, napřáhl a trefil břevno. Následná Slezákova hlavička skončila nad. Právě Dalibor Slezák byl důležitým aktérem i dalšího souboje, který se ovšem odehrával na půlce. Mráz hrubě fauloval dorostence Bartka a Slezák poté vzal spravedlnost do svých rukou. Do Mráze strčil, ten trochu teatrálně upadl. Ovšem kontakt mezi zkušeným útočníkem Bohemians a obráncem Čáslavi rozhodně byl a žlutá karta v ruce rozhodčího Štěrby byla hodně mírným trestem pro útočníka Bohemians.

Jedinou šanci v útoku nevýrazných hostů měl tři minuty před koncem prvního poločasu kapitán Čáslavi Truksa. Jeho průnik ze strany, ale Rada nadvakrát zlikvidoval. Dvacetiletý brankář neměl během zápasu příliš práce, přesto působil jistým dojmem. Zaváhal jen jednou, když se ve druhé půli nedohodl s Freislerem a dlouhý nakopnutý balón chytal natřikrát přes útočníka soupeře. Rada se nakonec stal prvním ze tří gólmanů Bohemians, který letos v mistrovském zápase udržel čišté konto.

Do druhého olopočasu vystřídal Rosický dorostence Bartka a Bohemka začala hrát přeci jen více po zemi. Stále však bylo ve hře spoustu nepřesností, vyložené šance přišli až v závěru utkání. Na hrot se po vystřídání Strnada posunul Malý, Klokani zatlačili Čáslav do defenzívy zejména množstvím standardních situací. Přímé kopy a rohy, ale dlouho ke kýženému úspěchu nevedly. Lidé na tribunách bouřily. Blížil se konec a zase bez vstřelené branky. Když vypršel čas devadesáti minut a začaly nastavené čtyři minuty, zharáli fotbalisté v zelenobílém rohový kop na krátko, u rohového praporku převzal míč Jiroušek, naznačil centr, a oklamal tak jednoho z obránců. Postupoval sám podél brankové čáry a když byl ve vápně prudkým centrem nbašel na malém vápně Milana Škodu, který přesnou hlavičkou pověsil míč pod břevno. GÓÓÓl!! Vykřikl zaplněný stadión. Bohemka rozhodla zápas v úplném závěru a připsala si první vítězství v ČFL. Nejlepší hráč zápasu Petr Jiroušek se podílel na první brance v Ďolíčku a stal se jedním z hrdinů nedělního večera.

Známkování hráčů

Známkování hráčů

Filip Rada 3,4 / 135
Václav Kotrba 2,8 / 126
Tomáš Freisler 3 / 124
Jan Růžička 3 / 123
Pavel Lukáš 3,3 / 124
David Bartek 2,8 / 125
Jaroslav Svozil 3,2 / 126
Jaroslav Malý 3,2 / 126
Vlastimil Chod 2,4 / 126
Jiří Rosický 3,3 / 133
Petr Jiroušek 4 / 137
Miloslav Strnad 2,7 / 122
Dalibor Slezák 3,2 / 123
Milan Škoda 3,2 / 127

Hodnotit výkon hráčů mohou pouze přihlášení uživatelé.