Mistrovská utkání - ČFL (Bohemians Praha 1905 A)
Břevnov
1:0 (1:0)
Bohemians 1905
neděle 30. října 2005 0:00
Branky
13. Majer.
Rozhodčí
Hrubeš - Koval, Michl.
ŽK
Lukeš, Hossinger, Majer, Šefrna - Růžička.
Diváků
1 750.
Břevnov
Rada - Rosenkranz, Rišian, Chovan, Karda - Šefrna (68. Pospíšil), Štach, Lukeš, Majer - Bošanský (73. Budějský), Sedláček (87. Hossinger).
Bohemians 1905
Kolář - Růžička, Lukáš, Freisler, Kotrba - Jiroušek (72. J. Svozil), Rosický, Dian, Horváth (83. Škoda) - Slezák, Strnad (63. Vojtíšek).
Místo zápasu
Uhelné sklady

Reporáž

Na hřiště Uhelných skladů v Košířích mířily davy příznivců v zelenobílém. Dopravní zácpa před a po zápase - to už patří k tradicím zápasů Bohemians na hřištích soupeřů. Na jednu podélnou tribunu se vměstnaly necelé dvě tisícovky fanoušků, další stáli na protilehlém kopci u tenisové haly, pár jedinců se vyšplhalo i na střechy poblíž stojících domů. Všichni chtěli vidět další vítězství Bohemky, ale bohužel přišlo trpké zklamání.

Základní sestava Bohemians už je ustálená. Jediný problematický post pravého obránce trenér Busta tentokrát vyřešil nasazením Růžičky. V červenobílém dresu Břevnova se objevili i bývalí Klokani - brankář Filip Rada a odchovanec vršovického klubu David Šefrna. Útočník David Vyskočil podle smlouvy mězi oběma klubu proti Bohemce nenastoupil.

Stačil pohled z tribuny, aby bystrý divák zjistil, že zelený pažit není v ideálním stavu. Okolí stadiónu dodávalo utkání atmosféru venkovské zábavy, vše ještě umocnil nástup hráčů, kteří na trávník scházeli mezi diváky z horní části hlavní tribuny. Bohemka začala ofenzívně - v prvním náznaku šance se v 8. minutě ocitl Strnad, ale jeho střela z první minula tyče Radovy branky. Nejistá obrana Bohemians poté umožnila břevnovským několik výletů do blízkosti Kolářova hájenství. Ve 13. minutě došlo na nejhorší. Freisler špatně odkopl, Jiroušek v souboji ztratil míč a stačila jedna rychlá přihrávka, aby na levé straně dostal balón zcela osamocený Tomáš Majer. Postupoval nerušeně k brance a z úhlu dal štastný první gól - přes padajícího Koláře trefil od břevna do sítě.

Až ve 25. minutě se otřesená Bohemka zmohla na odpověď. Dianův přímý kop ze strany doletěl až k překvapenému Radovi, který ho s námahou vyrazil na roh. Výbornou práci odvedl před gólmanem Břevnova kapitán Freisler, ale ani jeho snaha ke gólu nevedla. Po následném Rosického rohu pálil z voleje Dian - nádherně trefil, ale jeho střela se odrazila od tyče zpět o hřiště. Ve 33. minutě se v nadějné pozici neprosadil Strnad, naopak po chybné rozehrávce Růžičky mohl zvyšit Majer, jeho střelu však stopeři Bohemians naštěstí zblokovali na roh.

Rozpačitá první půle skončila. Nehrál se pohledný fotbal, počet osobních soubojů převyšoval počet přesných přihrávek, byl to boj, ve kterém vítězil Břevnov.

 Krátce po přestávce znovu chyboval krajní obránce Růžička. Bošanský si položil i dalšího obránce Bohemky, ale Kolář jeho střelu do protipohybu vynikajícím způsobem zneškodnil, a odčinil tak nepovedené výkopy z prvního poločasu. Břevnov měl nakopávané míče Bohemky pod kontrolu, útočníci se vůbec nemohli prosadit, záložníkům chyběla odvaha. Povedená klička nebo přesná přihrávka byly v neděli odpoledne velkým svátkem. V 70. minutě navíc sudí Hrubeš přivřel všechno, co jen šlo, když Růžičkův zákrok v pokutovém území neposoudil jako penaltový. Závěrečný tlak Bohemky stále nepřicházel, chaotická hra nedávala žádnou naději. Až v 75. minutě Slezák výborně zpracoval míč a posunul na úplně volného Diana. Ten byl sám před Radou, ale v rozhodující chvíli mu míč skočil na drnu a Dian se ukopl vedle branky. Takto měla fungovat spolupráce útočníků a záložníků celý zápas, bohužel se omezila jen na tuto jedinou akci.

Nápor Klokanů přišel až v závěrečných pěti minutách a symbolizoval ho především gólman Štěpán Kolář, který hned dvakrát navštívil pokutové území soupeře. Velké množství standardních situací ale ke gólu nevedlo. Břevnov kraloval ve vzduchu a nakonec i v celém zápase. Bohemka venku znovu nedala gól, tentokrát odešla ostudně poražena.

Známkování hráčů

Známkování hráčů

Štěpán Kolář 2,5 / 83
Pavel Lukáš 1,9 / 80
Tomáš Freisler 1,9 / 78
Jan Růžička 1,7 / 78
Václav Kotrba 2,1 / 84
Jiří Rosický 1,9 / 81
Petr Jiroušek 1,7 / 80
Martin Horváth 1,9 / 78
Michal Dian 2,3 / 82
Jaroslav Svozil 1,7 / 78
Dalibor Slezák 2,5 / 82
Miloslav Strnad 2 / 79
Martin Vojtíšek 1,8 / 77

Hodnotit výkon hráčů mohou pouze přihlášení uživatelé.