1117.
Krbeček - Čižnár, Oslovič, Kura, Kothera - Vaněček, Tichota, Kostečka (88. Janáček), Hrubý - Bittengel (71. Ušák), Psohlavec.
Zahálka - Nešpor, Lukáš, Pávek, Buldra (46. Knap) - Kotyza, Dian, Rosický, Vágner - Strnad (62. Kulvajt), Slezák.
Karlovy Vary

Další závan větru ČFL zavál naši zelenobílou bárku až na sever Čech do Karlových Varů, na mapě stále městem českým, dýchajícím tak trochu rusky… Soupeřem byli Buldoci Karlovy Vary/Dvory (nehodící se škrtněte). Korvetní kapitán Busta povolal na palubu posádku ve složení :   Zahálka – Buldra, Pávek, Lukáš, Nešpor – Vágner, Dian, Rosický, Kotyza – Slezák, Strnad.  Překvapivá absence kapitána Freislera byla zapříčiněna kurdějemi, které tohoto zkušeného námořníka nečekaně přepadly během dlouhé plavby. Kapitánskou pásku v utkání nosil Dalibor Slezák, mladík Pávek absentujícího kapitána zastoupil zdatně.
     Než se vrhneme k utkání samotnému, rád bych zde zvěčnil skutečnosti s utkáním samotným zdánlivě nesouvisející. Na utkání byl, jak je již zvykem, pořádán zájezd veleváženým p.Holasem. Sraz v 6:30 před Ďolíčkem, navíc po té krutější změně času, byl opravdovou zkouškou fandovství. A to někteří srdcaři ještě netušili, co pro své barvy budou toho dne ještě muset vytrpět. Jedna jejich skupinka (počet do 10 hlav) čekající na tramvaj na Strašnické, byla brutálně napadena asi 50-ti chacharskými bezmozky z Ostravy. Výsledek? Jeden člen se dostavil k autobusům, které již na jeho varování změnily stanoviště o dvě zastávky tramvaje dále, jeden byl se zraněními odvezen Záchrannou službou do nemocnice. Zbytek se se zraněními rozutekl, inu, i sebechrabřejší klokan pětinásobnou přesilu nepřemůže. Opravdu hrozné, a mohlo býti i hůře nebýt telefonátu a upozornění, že banda ostravských „fanoušků“ bavících se před utkáním v Příbrami míří k Ďolíčku. Dorazila asi 2 minuty po odjezdu autobusů… Jak jinak než s trpkým úsměvem lze nahlížet na články, které se objevovaly celý týden v denním tisku, hlásaly o bandě chuligánů v zelenobílém a jejich cestě do Varů. Jejich účet ve Varech – 2 dýmovnice a 1 dělbuch. A účty ostatních fandů??? Jsem upřímně zvědav na komentáře v médiích v následujícím týdnu… Jinak předesílám, že výše uvedené počty a místo napadení se mohou lišit, ale opravdu se to, bohužel, stalo.
     Zpět k utkání, z původně plánované podrobné reportáže zbylo pár cárů promoklého papíru, celé utkání totiž propršelo a to si moc netyká se čmáráním do bločku. A tak omluvte dnešní kratší reportáž doplněnou pouze slovní „vatou“.

3.minuta – první centr domácích, Zahálka v pohodě kryje
4.minuta – gólman KV sbírá míč těsně před dotírajícím Slezákem, který si nabíhal na míč servírovaný skvěle hrajícím Rosickým
5.minuta – přímý kop Diana z 25metrů z levé strany od postranní čáry po faulu na Strnada – hlavou odvrací obrana KV
6.minuta – další přímý kop Diana z levé strany ze 40metrů – vzdušný souboj Pávek – brankař KV vyhrává druhý jmenovaný
15.minuta – Pávek dostává ŽK za faul, jímž „hasil“ rodící se nebezpečný protiútok KV
17.minuta – varování pro diváky (konkrétně pro sektor, v němž vládne Berserk) po vhození dýmovnice a následně dělbuchu na hrací plochu, rozhodčí přerušuje hru a přivolává si kapitány, stojí to za to???
21.minuta – nejspíš naši první střelu na branku domácích posílá Slezák, brankaře však střelou doprostřed ze 30metrů nevystrašil
25.minuta – Rosický obdržel žlutou kartu za běžný zákrok ve středovém kruhu
32.minuta – první roh utkání rozehrávají domácí – Buldra hlavičkuje za velké vápno – ránu KV bez přípravy Zahálka s námahou vyráží na roh (střela před ním nebezpečně skočila na kluzkém terénu)
35.minuta – velkou šanci spaluje Strnad po přihrávce od  Slezáka, špatně vyřešil situaci 1 na 1
42.minuta – ze třetího rohu domácích zahřmělo – po našem nedůsledném odvrácení a následném centru se objevují dva útočící domácí a jeden náš obránce před prázdnou brankou – Kura – 1:0
43.minuta – náš 1.rohový kop…

P O L O Č A S

Do druhé půle vyběhl místo Buldry Knap.

52.minuta – po závaru Slezák srovnává, hlavní sudí gól uznává po signalizaci pomezního, že míč již přešel brankovou čáru (snad jediný okamžik zápasu, kdy nás sudí nezařízl)
54.minuta – žlutou kartu obdržel Knap
56.minuta – Strnad v brejku z pravé strany dává vyniknout domácímu gólmanovi – roh
57.minuta – další rohový kop, po velkém závaru už už míří hlavička Slezáka do domácí sítě, ale na poslední chvíli ji zázračně lapí na brankové čáře domácí gólman
62.minuta – Kulvajt střídá Strnada
     Propiska ve spolupráci s blokem již definitivně vypověděla službu, příště si musím vzít náčiní, které píše i na vodu…
     Ve zbytku utkání byla již patrná snaha Bohemky vstřelit vítězný gól, naopak domácí bránili seč jim síly stačily a ve spolupráci s rozhodčím beztrestně zdržovali, prostě brali bod všema deseti… Rozhodcovská trojice se asi nejvíc vyznamenala při zastavení brejku Slezáka za stavu 1:1 pro údajný ofsajd. Shodou okolností jsem byl v místě, odkud jsem stoprocentně viděl, že Slezi byl v momentě přihrávky minimálně metr v „bezpečném území“.
     V honbě za postupem jsme tedy ztratily 2 body, nebo naopak získali bod, který nás v konečném účtování pošle do druhé ligy, to si povíme na konci sezóny. Na těžkém terénu (i když nevím, jak umělý trávní x-té generace saje či naopak drží vodu) se mi nejvíce líbil v obraně Nešpor (překvapivě lepší v 1.půli, kdy se ostatním moc nedařilo), zálohu opanoval Rosický příkladným bojováním a útok? Hádejte – SLEZI.