Mistrovská utkání - ČFL (Bohemians Praha 1905 A)
Bohemians 1905
4:1 (3:0)
Náchod
neděle 23. dubna 2006 0:00
Branky
4. Kulvajt, 10. Kotyza, 39. Slezák, 81. Dian - 86. Merganc.
Rozhodčí
Berka - Pešek, Stančík.
ŽK
Rosický - Michal, Hudec, Kopřiva, Merganc.
ČK
34. Rosický - 41. Hudec.
Diváků
4412.
Bohemians 1905
Charvát - Nešpor (69. Buldra), Pávek, Freisler, Kotrba - Kotyza, Rosický, Dian, Bartek (75. Růžička) - Slezák, Kulvajt (61. Strnad) .
Náchod/Deštné
Cejnar - Hudec, Kopřiva (82. Pohl), Krejčík (21. Rompotl), Kubištel (46. Zelený) - Vít, Míl, Kaplan, Michal - Merganc, Jandík.
Místo zápasu
Ďolíček

Reporáž

Byla to opravdová oslava fotbalu. Pozdní nedělní odpoledne, slunečno, zelený trávník a téměř pět tisíc diváků v hledišti. Na Bohemku přijel Náchod, soupeř, se kterým se Klokani v této sezóně potkali už potřetí, ale ještě ani jednou nevyhráli. Do sestavy zelenobílých se tentokrát vrátil Jiří Rosický, naopak Freisler znovu usedl jen na lavičku a na stopera se postavil mladý Pávek.

Velký transparent přes celou šíři sektoru pod hodinami připravili Ultras. "Kluci, hrajte něco nebo vás budeme v noci strašit," stálo na obrovském plakátu, který fanoušci doprovodili siluetami duchů. Hráči Bohemky se zřejmě zalekli a úplně dali zapomenout na poslední nepodařené výkony. Vynikající podívaná začala už ve 4. minutě. Centr Kotyzy z pravé strany odvrátila obrana Náchoda jen na vápno k Dianovi, jehož prudkou střelu usměrnil do sítě patičkou Tomáš Kulvajt. Byl to jeho první gól v mistrovském zápase po návratu do Bohemky.

Druhý gól přidali Klokani o chvilku později. Nepodařená střela se dostala ke Kotyzovi, který z úhlu propálil gólmana Cejnara - 2:0. Svěřenci trenéra Busty svého soupeře jasně přehrávali, byla to nádherná podívaná. Zejména akce z 23. minuty přivedla diváky k úžasu. Kulvajt přihrál za obranu Náchoda Slezákovi, ten první vrátil před branku na malé vápno Kotyzovi, ale jeho střela jen těsně minula branku. Diváci stáli a tleskali, přestože skóre zůstalo stejné.

Po půlhodině přišel jediný negativní moment utkání. Ve středu hřiště svedl Jiří Rosický jeden ze soubojů a sudí Berka mu ukázal velmi přísně druhou žlutou kartu. Rosa tak musel do šaten a Bohemka hrála už od 34. minuty v deseti. Ale Klokanům to vůbec nevadilo. Neustále hrozili z rychlých akcí. Útočníci se nabízeli i bez míče, jedna šance střídala druhou. Ve 39. minutě si kapitán Slezák jednu z kolmých přihrávek pustil mezi nohama a běžel sám na gólmnana. Koncovku si doslova vychutnal - téměř se zastavil, brankáře nechal upadnou a poté krásným obloučkem zvýšil na 3:0. Bohemka byla lepší i v oslabení. Brzy se ale síly vyrovnaly. Ve 41. minutě Hudec fauloval Bartka a dostal žlutou kartu. To se mu nelíbilo a směrem k rozhodčímu mávnul rukou. Sudí Berka to vyhodnotil jako nesportovní chování, udělil Hudcovi druhou žlutou kartu a tím pádem červenou.
Fotbalisté Bohemians bojovali a hráli nejlepší utkání na jaře. Náchodští se ve druhé půli stáhli více před branku a nedovolovali Bohemce rychlé ataky jako v 1. půli. Trenér Náchoda přeskupil během zápasu celou obranu. Jednoho hráče mu sudí vyloučil, další tři obránce trenér vystřídal. Fotbal pro radost přinesl ještě jednu gólovou oslavu. V 81. minutě Michal Dian završil vynikající výkon gólem - obešel i gólmana a zakončil do prázdné branky. Bohemka zlomila jarní prokletí. Příkladem bojovnosti a obětavosti byl šestatřicetiletý kapitán Dalibor Slezák. Dřel v útoku, vracel se do obrany, nabízel se bez balónu. Na konci však udělal jednu chybu. Na polovině hřiště ztratil míč a Merganc chybu potrestal. Bohemka porazila Náchod 4:1 a potěšila téměř pět tisíc fanoušků na stadiónu.

Známkování hráčů

Známkování hráčů

Martin Charvát 3,5 / 125
Václav Kotrba 3,3 / 116
Michal Pávek 3,5 / 113
Pavel Lukáš 3,4 / 113
David Bartek 3,6 / 117
Tomáš Buldra 3,2 / 113
Marek Nešpor 3,4 / 118
Michal Dian 4,1 / 125
Martin Kotyza 3,9 / 124
Jiří Rosický 3,1 / 121
Miloslav Strnad 3,2 / 118
Dalibor Slezák 4 / 126
Tomáš Kulvajt 3,8 / 122

Hodnotit výkon hráčů mohou pouze přihlášení uživatelé.