Česká fotbalová liga (Bohemians Praha 1905 A)
Bohemians 1905
1:1 (0:0)
Marila Příbram B
středa 10. května 2006 0:00
Branky
56. Dian - 62. Koutník.
Rozhodčí
Bureš.
ŽK
Pávek - Novák, Malý, Koutník.
Diváků
2489.
Sestava Bohemians 1905
Charvát - Nešpor, Lukáš, Pávek, Kotrba - Vágner, Rosický (76. Hašek), Dian, Bartek - Slezák (76. Strnad), Kulvajt (63. Kotyza)
Sestava Příbram B
Rondzik - Nohýlek, Partika, Novák, Velas, Malý - Koutník, Tarczal, Gonda - Škácha (76. Šlapák), Řezníček (90. Malina)
Místo zápasu
Ďolíček

Reporáž

V předehrávaném 34. kole ČFL jsme ztratili prakticky šance na postup do druhé ligy.

Ze začátku to při tom vypadalo nadějně. Po několika výborných kombinacích, zejména Slezáka a dnes dobře hrajícího Kulvajta, jsme určitě nahnali hostům z města těžby strach.

Strach mohl být podtrhnut hned na začátku utkání, kdy nejprve neodhadl centrovaný balon, směřující na roh vápna gólman hostí Rondzik. Míč vybojoval Tomáš Kulvajt, který přihrával na Dalibora Slezáka, který měl před sebou prázdnou branku. Jenže balon mu těsně před nohou skočil, a tak, když se již natahoval k opětovné střelbě, byli před ním jak hráči Příbrami tak také Rondzik. Slezák obalamutil jednoho a posléze druhého obránce, v momentě kdy měl před sebou už jen brankáře, navíc postaveného nevhodně daleko z branky, zachoval Slezák klidnou hlavu a technickou střelou překonal brankáře hostí. Gólman překonán = gól, zdálo by se, ale pravda byla jiná. Slezák nastřelil břevno, a tak se stav utkání nezměnil. Neuběhlo ani deset minut a Slezák nastřelil břevno podruhé. To nikým neatakován v šestnáctce hostí  využil kolmici Vágnera. Chvíli váhal se střelou, ta nakonec skončila na tyči, která je nejblíže nebi. Naši polevili po úvodním tlaku, a tak zahrozila Příbramská juniorka. Kvalitní protiútoky a situace 3 na 1, popřípadě 3 na 2, vlévala borcům z pod Svaté Hory naději do žil a nejednomu fanouškovi zelenobílých se doslova zastavil dech. Ve 26. minutě se naskytla 100% příležitost hostujícímu celku. Nejdříve Tarczal kličkoval v našem vápně, posunul na střelu svému spoluhráči, tu zablokovala naše obrana, odražený balón se dostal opět k hostům. Další střelu kryl Charvát. Míč se dostal k volnému hráči Příbrami, ten z levé strany netrefil odkrytou branku.
100% šanci jsme měli také my zásluhou Davida Bartka, který ve vyložené situaci zklamal a na dvakrát nepřekonal Rondzika. Navíc po této situaci šel soupeř do protiútoku, kteří naštěstí zakončili tento vpád do nesoustředěné obrany střelou nad.

V první půli se až na první dvacetiminutovku nehrál dobrý fotbal a navíc k jeho konci nás Příbramští několikrát dostali pod tlak, a tak se dá říct, že byl pro nás hvizd, oznamující konec prvního dějství, vysvobozením.

Pohled na hru mohl změnit druhý poločas, jenže ten začal prakticky na stejné notě, na které končil  poločas předchozí. Z úvodního tlaku jsme se vymanili a odměnou nám byl Dianův gól. Rychle vhozený aut Nešporův, na který nezareagovala rozhozená hostující obrana, byl u zrodu gólové akce. Tomáš Kulvajt využil svých fyzických dispozicí a prosmýkl se kolem obrany soupeře až do vápna, odkud odeslal zpětnou přihrávku, která měla adresáta jménem  Dalibor Slezák. Slezák však viděl za sebou nabíhajícího Diana, a tak mu balon mezi nohama propustil a přenechal slávu Dianovi, pro kterého nebylo zakončení do poloodkryté branky žádným problémem. V Ďolíčku bylo veselo, pěly se oslavné chorály a mávalo se vlajkami. O to více překvapila situace, po níž Koutník srovnal výsledkově krok. Přebral balon na půlící čáře a ze zhruba 20 metrů doslova vymetl pavučinu v levém rohu Charvátovy branky, který dostal opět přednost před Zahálkou. Trefa to byla výstavní, klidně by mohla kandidovat na gól roku, protože Koutník míč doslova napasoval do šibenice tak, že balon se hned odrazil od zadní konstrukce. Zpět před bezmocně stojícího Charváta. Ani střídaní Haška se Strnadem, které mělo být impulsem pro oživením hry klokanů, nakonec kýžené ovoce nepřineslo, a tak jela Příbram domů spokojená s jedním bodem. Zato v kabině, na tribunách a v útrobách Ďolíčku zavládl smutek a beznaděj. Mrzí to především proto, že vedoucí celky (Varnsdorf, Čáslav) dnes také ztratily cenné body ...

Druhá liga je ztracena - to teď již vědí všichni ...

Online

Konec utkání, 1:1.
90.
Taktické střídání Příbrami, odešel Řezníček, přišel Malina.
85.
Žlutá karta pro hráče hostů, Davida Nováka.
Utkání přihlíží 2489 diváků.
84.
Jiří Vágner si poradil s přesilou hostů, kdy se na naší branku řítili tři hráči Příbrami.
83.
Přímý kop hostů pěkně rozehrál Koutník, trefil břevno.
83.
Hosté střídají, odešel Malý, přišel Pobiš.
82.
Michal Pávek obdržel žlutou kartu.
78.
Střídáme, odcházejí Rosický a Slezák, přišli Hašek a Strnad. Střídají i hosté, odešel Škácha, přišel Šlapák.
77.
Další výrok rozhodčího, který zastavil náš útok, opět se tribuna zlobí.
75.
Po naší kombinaci ve středu hřiště jsme vyšachovali obranu soupeře, na branku se řítil Kotyza, zastavil ho ovšem praporek asistenta. Tribuna se zlobí, Michalovi Dianovi domlouvá hlavní rozhodčí.
70.
Vágner kolmicí vysunul napravo Kotyzu, ten vracel do vápna, k míči se však nikdo z našich nedostal.
63.
Střídání našich. Na hřiště přijde Martin Kotyza, odchází Tomáš Kulvajt.
62.
Je vyrovnáno, 1:1 ! Branku hostů střílí po pěkné střele příbramský Koutník. Chvíli před tím naši nevyužili obrovskou šanci po průniku do odkryté obrany soupeře.
60.
Tvrdý zákrok příbramského Koutníka, může být rád, že dostal jen žlutou kartu.
58.
Vzrušení na lavičce hostů, trenér Příbrami si něco velmi důrazně vyříkává s rozhodčími, padlo i pár jadrnějších výrazů.
56.
Vedeme 1:0 ! Kulvajt důrazně prošel po pravé straně, vrátil pod sebe, Slezák přepustil míč Dianovi a ten se k levé tyči nemýlil.
55.
Přímý kop rozehrál Dalibor Slezák, jeho pokus však skončil úplně mimo.
53.
Po faulu na Barteka budeme zahrávat z nějakých 22 metrů přímý kop. Příbramský Partika, který se při faulu na našeho hráče sám zranil, zatím zůstává na zemi a je ošetřován.
46.
Do druhého poločasu nastupují oba týmy beze změny.
45.
Konec prvního poločasu, stav 0:0.
43.
Žlutou kartu po faulu na Nešpora obdržel Martin Malý.
42.
Po rohu Příbrami proletěl míč celým vápnem až k Velasovi a ten z levé strany jen těsně přestřelil naší svatyni.
35.
Z levé strany rozehrál Dian vysoký centr, golman hostů zaváhal a celkem jednoduchý balón zahrál pouze na roh. Z něj se dostal do šance David Bartek, trefil pouze golmana. Následný rychlý protiútok hostů do naší otevřené obrany skončil naštěstí střelou nad.
26.
Obrovská šance hostů. Nejdříve Tarczal kličkoval v našem vápně, posunul na střelu svému spoluhráči, tu zblokovala naše obrana, odražený balón se dostal opět k hostům. Další střelu kryl Charvát. Míč se dostal k volnému hráči Příbrami, ten z levé strany netrefil odkrytou branku.
25.
Dian vysunul nalevo Barteka, ten odcentroval do vápna, ale Slezák míč do brány neusměrnil.
23.
Slezák z pravé strany pěkně odcentroval, bohužel Tomáš Kulvajt v obrovské šanci na malém vápně míč netrefil.
21.
Dalibor Slezák trefuje další břevno. Převzal ve vápně pěknou kolmici Vágnera, šel z levé strany sám na golmana Příbrami, tomu se povedlo jeho pokus vytěsnit na břevno.
17.
Naši hráči to zkoušejí průniky po stranách hřiště, bohužel chybí přesná přihrávka do vápna a hráči Příbrami míče bezpečně sbírají.
9.
Kulvajt byl důrazný v souboji s golmanem hostí, vybojoval balón, posunul Slezákovi, ten to zkoušel technicky, ale trefil pouze břevno.
5.
Příbramský Martin Malý střílel z nějakých 20 metrů, nad.
2.
David Bartek se probíjel po levé straně, odcentroval do vápna na Dalibora Slezáka, tomu ale rozhodčí odpískal faul.
Textový online bude dnes trochu chudší, na starost ho mají stejní lidé jako Rádio a nelze stíhat vše najednou.
Bohemians 1905: Charvát - Nešpor, Lukáš, Pávek, Kotrba - Vágner, Rosický, Dian, Bartek - Slezák, Kulvajt

náhradníci: Freisler, Buldra, Růžička, Kotyza, Hašek, Strnad, Zahálka
Příbram B: Rondzik - Nohýnek, Partika, Novák, Velas - Malý, Koutník, Tarczal, Gonda - Škácha, Řezníček
15:46
Kromě Rádia Bohemka bude na Virtuálním Ďolíčku probíhat i textový online. Přihlásíme se vám přibližně 15 minut před začátkem zápasu.

Známkování hráčů

Známkování hráčů

Martin Charvát 3,2 / 116
Václav Kotrba 2,3 / 108
Michal Pávek 2,6 / 107
Pavel Lukáš 2,9 / 107
David Bartek 2,3 / 111
Marek Nešpor 3,2 / 111
Jiří Vágner 2 / 106
Michal Dian 3 / 115
Martin Kotyza 2,1 / 103
Jiří Rosický 2,2 / 113
Dalibor Slezák 3,1 / 118
Tomáš Kulvajt 2,4 / 109

Hodnotit výkon hráčů mohou pouze přihlášení uživatelé.