Mistrovská utkání - ČFL (Bohemians Praha 1905 A)
České Budějovice B
0:1 (0:0)
Bohemians 1905
13. května 2006 0:00
Branky
51. Bartek.
Rozhodčí
Zeman.
ŽK
Martínek, Fiala - Nešpor, Kotrba
Sestava České Budějovice B
Pronaj - Matoušek L., Martínek, Peroutka, Fiala (87. Bednár) - Maruška, Příhoda (64. Vlásek), Mašát, Pouzar (79. Kalášek)- Ondrášek, Matoušek A.
Sestava Bohemians 1905
Charvát - Nešpor, Lukáš, Pávek, Kotrba - Kotyza (74.Růžička), Hašek, Dian, Bartek (90.Vágner) - Slezák, Kulvajt (57.Strnad).
Místo zápasu
Střelecký ostrov

Reporáž

S jasným cílem přivézt tři body do Prahy odjeli svěřenci trenéra Busty na jih Čech. Do utkání 27. kola ČFL jsme na eON stadionu v Českých Budějovicích nastoupili, oproti nepovedenému utkání s Příbramí, s jednou změnou v základní sestavě, kterou představoval Ivan Hašek  nastoupivší místo Jiřího Rosického. A byl to právě dorostenec Hašek, který jako první prověřil obranu soupeře. Jeho slibný individuální průnik byl zastaven až na hranici šestnácky. Skóre tak zůstalo stejné, jako na začátku utkání. V 11. minutě jsme měli největší příležitost ke vstřelení  gólu. Po rohovém kopu Haška se k hlavičce na malém vápně dostal, nikým neatakovaný, Pavel Lukáš. Přesnou hlavičku směřující do branky Pronaje odhlavičkoval do bezpečí až, na brankové čáře stojící, Matoušek. V prvním dějství jsme byli jasně lepším mužstvem a vypracovali si větší množství šancí, „díky“ nedůrazu v zakončení jsme však žádnou nevyužili. Výsledkem bylo, že obě mužstva odcházela do kabin za poločasového stavu 0:0.

Druhý poločas jsme začali tlakem na domácí obranu a výsledkem byl faul na Haška. Sám postižený se rozhodl, že zahraje standardní situace ze zhruba 35 metrů. Hašek centrovaným balonem našel, ve vápně číhajícího, Bartka. Bartek špičkou své nohy balon přizvedl a ten doslova doplachtil za záda bezmocného Pronaje. Navázaní spolupráce z dorostu, pro nás znamenalo vedení 1:0. Budějovičtí se chvíli po obdrženém gólu probudili z jarní letargie a pohrozili svému soupeři. Střídání Vláska přineslo do budějovických řad oživení a výsledkem mohl být gól v naší síti. To, když právě Vlásek utekl našim obráncům a až na poslední chvíli vše řešila kooperace Kotrby s Charvátem, který nakonec míč odkopl do bezpečné vzdálenosti od své branky. Stav 1:0 nemusel vydržet až do konce utkání. Vše mohla změnit situace z 83. minuty, kdy Hašek vysunul do velmi dobré pozice střídajícího Strnada, ten ale zaváhal a na konec zakončoval ve skluzu vedle branky domácích. V samém závěru utkání jsme se dostali pod velký tlak domácího celku a vyvrcholením mohla být situace z 89. minuty, kdy se po velké chybě Pávka dostal do zakončení jeden z domácích útočníků. Jen včasné vyběhnutí Charváta zabránilo  tragédii v podobě vyrovnání. Na závěr ještě přišel roh budějovických, ale i z toho domácí tým nic nevytěžil. Po této situaci navíc hlavní arbitr Libor Zeman utkání ukončil a to, že to bylo pro náš celek důležité utkání potvrdila radost trenéra Busty na lavičce a hlavně nefalšovaná radost ředitele klubu Jiřího Steinbrocha na tribuně.

Online

Textový online končí, na Rádiu Bohemka se vám pokusíme ještě přinést rozhovor s někým z týmu.
Konec utkání, vítězíme 1:0.
90.
Domácí se teď snaží alespoň vyrovnat a zatlačili náš před naší branku, to nenechává klidného trenéra Bustu a hlasitě diriguje náší hru.
Rozhodčí nastaví 4 minuty.
90.
Odchází David Bartek, na hřiště přijde Jiří Vágner.
89.
Pávek chyboval v obraně a Martin Charvát hasil 100% šanci domácích.
88.
Marek Nešpor obdržel žlutou kartu.
87.
Domácí vystřídali. Odešel Radek Fiala, přišel Martin Bednár.
86.
Po standardce Strnada a snaze našich vyšachovat obranu soupeře budeme zahrávat roh.
83.
Ivan Hašek pěknou přihrávkou za obranu vysunul Strnada, tomu se nepovedlo ideálně zakončit a mířil vedle.
80.
Zraněný Pouzar odstoupil, střídá ho Jakub Kalášek.
79.
David Bartek pěkně prošel mezi hráči Budějovic, přihrával za obranu Strnadovi, ten bohužel zůstal stát.
77.
Hra je přerušena, Radim Pouzar je ošetřován, zřejmě křeč, na nosítkách je odnášen za lajnu.
76.
Další střelecký pokus Diana, Pronaj opět chytá.
75.
Strand vybojoval roh, z rozehrávky Haška se dostal míč k Dianovi a ten z hranice vápna nebezpečně vystřelil k tyči, Pronaj se musel hodně natahovat.
74.
Střídáme, odchází Martin Kotyza, přichází Jan Růžička.
71.
Po zaváhání domácí obrany odcentroval Kotyza na Strnada, jeho hlavička skončila metr vedle tyče.
67.
Naši obránci váhali s odkopem a byl z toho nebezpečný závar v našem vápně. Tato situace nenechala klidným ani trenéra Bustu, který vystartoval z naší lavičky a napomínal Kotrbu.
65.
Nově příchozí hráč Budějovic se dostával do šance, Kotrba ho s vypětím všech sil zastavil a ve spolupráci s Charvátem míč odehrál do bezpečí.
64.
Budějovičtí střídají. Odchází Příhoda, přichází Vlásek Ondřej.
61.
Kotyza zleva odcentroval do vápna, Bartka nadvakrát obránci soupeře zvládli ubránit.
58.
Mašát zkoušel vystřelit z 18 metrů, vedle.
57.
Střídaní našich. Odešel Kulvajt, přišel Strnad.
56.
Michal Dian levou nohou z hranice vápna mířil hodně vedle.
55.
Kulvajt teď pronikal z levé strany do vápna, přesila obránců domácích si s ním ovšem poradila.
54.
Opět nebezpečně rozehráná standardka Ivanem Haškem, z podobného místa jako při naší brance.
Ještě dodatek. V 50. minutě obdržel žlutou kartu Fiala Radek.
51.
Vedeme 1:0 ! David Bartek dává gól po standardce Ivana Haška.
46.
Do druhého poločasu nastupují oba týmy beze změny.
Po úvodním oťukávání jsme převzali iniciativu a jsme lepším týmem. Měli jsme několik slibných šancí, tutovku Lukáše zachránili Budějovičtí na brankové čáře. Snad se nám v druhé půli povede převahu vyjádřit i gólovým zásahem.
Skončil první poločas, stav 0:0.
45.
Buějovičtí teď zblokovali v řadě tři pokusy našich z hranice vápna.
44.
Bartek vysunul nalevo Kulvajta, jeho centre našel Slezáka, ten v tísni zkoušel zakončit nůžkami.
41.
Petr Martínek obdržel žlutou kartu, zřejmě za nějaké gesto nebo projev vůči rozhodčímu.
40.
Pěkná rychlá akce našich, zleva po lajně pronikal Slezák, posunul na střed hřiště Dianovi, ten ještě posunul doprava na Kotyzu, tomu ale míč odskočil a následný centr zpět do vápna už šel zpoza čáry.
36.
Z levé strany zahrával Hašek další standardku, brankář domácích měl plné ruce práce. Dianův pokus z hranice velkého vápna obrana soupeře zblokovala.
33.
Faul na Slezáka, budeme zahrávat standardku z nějakých 35 metrů. Opět rozehrává Hašek, po závaru ve vápně se kapitán Slezák důrazně dožaduje penalty po ruce soupeře.
31.
Martin Kotyza pěkně prošel z poloviny až na hranici šestnáctky, bohužel už nevládl přihrát spoluhráči a domácí se ubránili.
30.
Naši se dožadovali odpískání pokutového kopu, Dalibor Slezák byl ve vápně zasažen do obličeje vysokou nohou soupeře.
29.
Dian vysunul lobem za obranu Kulvajta, toho museli domácí faulovat, zahráváme standardku od rohového praporku. Domácí ale nedodrželi vzdálenost zdi a bez reakce rozhodčího zblokovali naší rozehrávku z nějakých pěti metrů.
26.
Po tvrdé střele Kotyzy musel být ošetřen Matoušek.
25.
Nebezpečný centr Ivana Haška z nějakých 35 metrů po standardní situaci zahráli domácí na roh. Ivan Hašek zahrával i následný roh. Jeho rozehrávky standardních situací jsou velmi nebezpečné.
23.
Po rohu hostí musel Charvát jednou rukou vyboxovat mimo vápno, k míči se dostal jeden z hráčů domácích, ale jeho střela šlo hodně mimo.
20.
Martin Kotyza vybojoval náš další roh. K hlaviččce se dostal Marek Nešpor, bohužel vedle.
18.
Po rychlém brejku soupeře musel Lukáš zahrát míč na roh.
16.
Domácí Mašát z hranice velkého vápna prověřil Charváta. Při střele soupeře musel na zem, míč napoprvé nechytil, ale naštěstí nikdo ze soupeřů nedobíhal.
15.
Slezák vysunul do rychlé akce po levé straně Kulvajta, ten odcentroval do vápna, ale Bartek, tísněný obráncem, promáchl.
13.
Ivan Hašek rozehrává většinu našich standardek, nyní rozehrával téměř z poloviny hřiště míč do vápna, obrana soupeře odvrátila.
11.
Ivan Hašek pěkně rozehrál roh, Lukáš ve stoprocentní šanci nasměroval míč do branky, na brankové čáře ovšem zasáhl jeden z hráčů domácích.
10.
Pěkna kombinace na levé straně, po ose Kulvajt - Dian se míč dostal ke Kotyzovi, tomu se nepovedlo vrátit míč do vápna.
9.
Kotrba zkoušel dlouyým míčem poslat do šance Slezáka, tomu chyběly dva metry.
6.
Budějovičtí zahrávali nebezpečný přímý kop z levé strany hřiště, po závaru ve vápně skončil míč nad brankou, máme odkop.
5.
Ivan Hašek zkoušel individuálně projít, byl zastaven před velkým vápnem. K odraženému míči se dostal Kotrba a z dálky lehkou střelou prověřil golmana domácích.
Budějovičtí hrají ve standardní černobílé kombinaci, naši v modrých dresech.
1.
Utkání bylo zahájeno, výkop mají domácí hráči.
10:17
Hráči obou týmů nastupují na plochu.
Sestava Bohemians 1905: Charvát - Nešpor, Lukáš, Pávek, Kotrba - Kotyza, Hašek, Dian, Bartek - Slezák, Kulvajt

náhradníci: Freisler, Vágner, Růžička, Rosický, Strnad, Zahálka
Sestava ČB: Pronaj - Martínek, Peroutka, Matoušek L., Fiala - Matoušek A., Pouzar, Ondrášek, Maruška - Příhoda, Mašát
10:03
Tým redaktorů se vám hlásí z budějovického stadiónu. Před malou chvílí začalo vysílat i Rádio Bohemka.
7:51
Výprava editorů Virtuálního Ďolíčku se právě nachází na exitu u Mirošovic a směřuje do Budějovic. Ze stadionu se vám přihlásíme asi 15 minut před začátkem zápasu.

Známkování hráčů

Hodnotit výkon hráčů mohou pouze přihlášení uživatelé.