305.
Lindr - Poděbradský, Ferčák, Plašil, Kaplan – Gavula, Jelínek (76. Šimek), Přibyl, Štěpán – Zinke (63. Škvrňák), Mach (42. Olšák).
Zahálka - Nešpor, Pávek, Freisler, Kotrba – Dian, Vágner (46. Rosický), Hašek (57. Kotyza), Růžička - Slezák, Kulvajt (46. Strnad).
Všesportovní stadión

Na fotbalisty Bohemians čekalo šesté utkání za poslední tři týdny. Rezervě Hradce Králové už o nic nešlo, Klokani potřebovali vyhrát, aby udrželi naději na postup. Do branky Klokanů se stejně jako ve středu ve Strakonicích postavil Milan Zahálka. Gólman Charvát má těžký výron kotníku. V obraně chyběl Pavel Lukáš, který ve Strakonicích dostal osmou žlutou kartu a bude ve dvou zápasech chybět. Na postu stopera ho nahradil Freisler. V záloze nenastoupil po náročném programu dorostenec Bartek, od první minuty dostal příležitost Růžička. A poslední změna nastala v útoku - do základu se vrátil Kulvajt, na lavičku tentokrát usedl Strnad.

Rozjezd zápasu byl z pohledu zelenobílých nešťastný. Brankář Zahálka promáchl centr a Ferčák jen trkl míč od sítě. Od 3. minuty vedli domácí 1:0. Pak se Bohemka dostala do hry, tlačila a dočkala se i zaslouženého vyrovnání. Ve 20. minutě nacentroval Dian na kopačky Kulvajta, ten obloučkem našel ve vápně Slezáka a jeho střelu zastavila až síť - 1:1. Po zbytek první půle měla Bohemka převahu, ovšem další vyloženou šanci jsme si nevytvořili. Poločas zakončil tvrdý faul na Jiřího Vágnera, po kterém musel defenzivní záložník Bohemians vystřídat.

O poločase připravil trenér Busta dvě změny. Místo Vágnera poslal na hřiště Rosického, nevýrazného Kulvajta nahradil Strnad. Hned v úvodu druhé půle měl velkou šanci Slezák. Vystihl přihrávku Kaplana, postupoval sám na branku, ale místo střely volil příhru na Strnada, a celá akce tak skončila. Přesto se ale Slezák stal hrdinou zápasu. Útok na korunu krále střelců celé soutěže potvrdil v 76. minutě, kdy využil Strnadova centru, udělal kličku gólmanovi a v pohodě uklidil míč do sítě.

Vedení Bohemians trvalo až do samého závěru. Minutu před koncem ovšem Kotrba ztratil míč, domácí podnikli rychlý protiútok, centr ještě obránci Bohemky odvrátili, ale na vápně byl připravený Ferčák, který se trefil přesně k tyči. Pro Bohemku by remíza znamenala definitivní ztrátu nadějí na postup, proto se Klokani vrhli do útoku a vyplatilo se. Ve druhé minutě nastaveného času zahrával Rosický roh, odražený míč Marek Nešpor na vápně napálil a trefil šibenici. Bohemka díky této trefě vyhrála 3:2 a udržela kontakt s čelem tabulky. Několik desítek fanoušků Bohemians po zápase děkovalo hráčům za vydřené vítězství.

Online

Liberec B doma prohrál s Čáslaví 0:1.
Konec zápasu. Vyhráli jsme 3:2.
90. + 4
Rozhodčí vykazuje trenéra Bohemians Zbyňka Bustu na tribunu.
90. + 2.
Góóól. Vedeme 3:2. Po rohu Rosického si na odražený míč naběhl Marek Nešpor a ranou do šibenice se nádherně trefil.
90.
Strnad pálí jen těsně vedle.
90.
Nastavovat se budou 3 minuty.
89.
Hradec dává gól. Vyrovnáno - 2:2. Po centru ze strany se k odraženému míči dostal Ferčák a tvrdou střelou vyrovnal.
88.
Žlutá karta - Kaplan (HK)
87.
Klokani bojují, Dian má křeče, ale střídat už nemůžeme.
84.
V Hradci začalo pršet, hra se odehrává ve středu hřiště.
80.
Utkání přihlíží 305 diváků.
77.
Střídání Hradce Králové B: odešel Jelínek, přišel Šimek.
76.
Bohemka dává gól. Vedeme 2:1! Dalibor Slezák dává svůj druhý gól. Po centru Strnada udělal gólmanovi kličku a do prázdné branky zakončil.
75.
Hráči Bohemians pospíchají s rozehrávkou. Vědí, že musejí vyhrát.
70.
Žlutá karta - Poděbradský (HK)
Informace z Liberce: Čáslav stále vede 1:0. Za domácí nastoupili tři hráči A týmu, ale Slovan se nemůže střelecky prosadit.
68.
Hra se odehrává mezi šestnáctkami, 50 fanoušků stále povzbuzuje, ale Klokani se nemohou dostat do zakončení.
Sestava Hradce Králové: Lindr - Kaplan, Přibyl, Ferčák, Poděbradský – Štěpán, Mach (42. Olšák), Gavula, Jelínek – Klinke (64. Rajnoch), Plašil.
63.
Střídání Hradec Králové: odešel Klinke, přišel Rajnoch.
62.
Bohemians mají mírnou převahu. Jen vítězství udrží naději na postup.
59.
Žlutá karta - Rosický (Bohemians)
58.
Šance Bohemians - po průniku Slezáka a jeho následném centru hlavičkoval Strnad jen do zad obránce Přibyla.
57.
Střídání Bohemians: Odešel Hašek, přišel Kotyza.
52.
Další akce Hradce, který se dostal do tlaku. Po centru pálil z voleje Gavola, ale jen těsně minul.
50.
Velká šance Hradce Králové B - útočníci domácích obešli i Zahálku, jejich první pokus z prázdné branky skluzem vykopl Nešpor, následná střela Gavoly z malého vápna mířila nad prázdnou branku.
Po 1. poločase vede Čáslav v Liberci 1:0.
48.
Obrovská šance Slezáka. Vystihl přihrávku Kaplana, ale Slezák sám před brankářem volil ještě přihrávku na Strnada. Naši akci překombinovali.
46.
Střídání Bohemians: odešel Kulvajt, přišel Strnad. Odešel Vágner, přišel Rosický.
46.
Začal 2. poločas.
Ve druhém poločase vám přineseme kromě zápasu Hradec Králové B - Bohemians 1905 i aktuální vývoj ze souběžně hraného utkání Liberec B - Čáslav.
Bohemka je před nedělním zápasem na čtvrtém místě. Ztrácí pět bodů na trojici Varnsdorf, Střížkov, Čáslav. Střížkov v sobotu porazil Teplice B 2:0, další dva vedoucí celky hrají své zápasy v neděli (10:15 Liberec B - Čáslav, 17:00 Varnsdorf - Příbram B
45.
Končí 1. poločas.
45.
Hlavní rozhodčí Wencl nastaví v 1. půli jednu minutu.
45.
Žlutá karta - Přibyl (HK) za faul na Vágnera.
42.
Střídání Hradce Králové B: odchází Mach, přichází Olšák.
37.
V posledních minutách tlak Bohemians polevil. Hra se přesunula do středu pole.
31.
Po centru Diana hlavičkoval nad Pávek. Stále máme převahu, jsme aktivnější.
30.
Přímý kop pro Bohemku z 25 metrů. Po stažení Kulvajta se ke standardní situaci postavil Dalibor Slezák, ale byl z toho jen roh.
V základní sestavě se objevil Ivan Hašek, který odehrál i včerejší utkání dorostu proti Českým Budějovicím. Jeho spoluhráč z dorostu David Bartek dostal po sobotním utkání naopak volno.
25.
Po hlavičce Přibyla měl Hradec náznak šance. Nejistému Zahálkovi vypadl míč z rukou, ale naštěstí z této chyby Hradec nic nevytěžil.
22.
Bohemka má převahu. Hradec se v těchto chvílích jen brání.
20.
Bohemka dává gól. Vyrovnáno 1:1. Dian centroval, Kulvajt obloučkem posunul na Dalibora Slezáka, který vyrovnal na 1:1.
Tomáš Freisler opět převzal kapitánskou pásku po Daliboru Slezákovi.
19.
Velká šance Bohemians. Kulvajt přiklepl Slezákovi, který pálil jen do gólmana Hradce.
15.
Po centru Ivana Haška se Bohemka poprvé dostala na dostřel branky Hradce, ale Kulvajt na míč nedosáhl.
14.
Utkání se odehrává ve středu hřiště, máme častěji míč na kopačkách, ale zatím jsme se nedostali do vážnější šance.
9.
Hradec ohrozil branku Bohemians střelou z dálky, která ale skončila nad brankou.
Sestava Bohemians: Zahálka - Nešpor, Pávek, Freisler, Kotrba – Dian, Vágner, Hašek, Růžička - Slezák, Kulvajt.
6.
Na utkání dorazilo do Hradce Králové asi 50 fanoušků Bohemians.
4.
1:0. Hradec dává gól. Brankář Zahálka podběhl balón, Michal Ferčák přizdvihl míč lehce hlavou a skóroval.