Mistrovská utkání - II. liga (Bohemians Praha 1905)
Sestava FC Dosta Bystrc-Kníničky
rubý - Houšť, Janíček, Michal, Krejčíř - Ševčík, Bajer(84. Veselovský), Jirásek, Nechvátal (K), Hlavatý(82. Látal) - Smutný (61. Zedníček).
ňozík - Kotrba, Lukáš (K), Rada, Uchytil - Hašek P.(66. Held), Vágner, Hašek I.(66. Kotyza), Dian - Kulvajt, Strnad(40. Bartek) .
Srbská, Brno

Bystrc začala velkým náporem a vše vygradovalo v 16. minutě, kdy byl ve vápně vyvinut tlak na Pavla Haška, který zabránil střele pouze faulem. Verdikt rozhodčího byl nekompromisní-penalta. Z ní se nemýlil domácí Ivo Michal a poslal Bystrc do vedení. O tři minuty později dostal zabrat stále nedoléčený kotník Ivana Haška. Náplastí na bolest mohla být Ivanovi žlutá karta, kterou za faul obdržel Nechvátal. Skvělou poziční hru předvedl v 22. minutě zkušený Karel Rada, který bez problémů zabránil rychlému ataku domácích. V 24. minutě se nad hřištěm opět zažlutilo a opět u toho byl benjamínek týmu Bohemians Ivan Hašek. Po brutálním faulu právě na Haška dostal žlutou kartu Martin Janíček. Haška doslova sundal „šlapákem“ ze vzduchu.
Bohemka neodehrála dobrý poločas. Její akce často končily zbrklou přihrávkou nebo nesmyslným zbržděním celé šance.

Bohemka neměla v úvodním dějství žádnou větší příležitost a v 38. minutě mohla, vzhledem k vývoji utkání ani ne tak překvapivě inkasovat.
Přesná přihrávka na úplně volného Ševčíka znamenala souboj Sňozík-Ševčík. Vítězem byl gólman Bohemky, když balon vyrazil před sebe. K míči se ale dostal Nechvátal, který překvapivě z malého vápna překopl prázdnou branku.
Na útočné snažení Bohemky se asi již nemohl dívat Zbyněk Busta.Těžkopádného Strnada, kterému nesvědčil měkký terén, nahradil mladým Bartkem.
Střídání proběhlo ve 40. minutě a již v minutě 44. tu byla opět gólová akce Bystrce. Po rohu domácích se k balonu nejrychleji dostal Michal. Svou šanci nevyřešil ideálně a téměř zároveň za zvuku píšťalky hlavního arbitra oznamujícího konec 1. poločasu přestřelil.

Za vydatného povzbuzovaní asi padesáti fanoušků Bohemky začalo druhé dějství. Strany se sice vyměnily, ale kvalitní fotbal v podání Bohemky zůstal daleko za branami Brna a soupeř na hřišti stejně zůstal jenom jeden. Další gólovou šanci Bystrce sice ještě zastavila nervozita v podání domácích, ale ta byla ty tam v 58. minutě.

Průnik Nechvátala po pravé straně a jeho následný centr ještě zastavila skrumáž uprostřed velkého vápna. Míč vyražený z chlumlu se dostal k Romanovi Smutnému, který nekompromisní ranou zvýšil vedení Bystrce. Busta zareagoval na nepříznivý stav o osm minut později. Bratry Hašky nahradil ve stejnou minutu Heldem a Kotyzou. V 75. minutě se ukázala trenérova dobrá ruka. Právě Held pronikal obranou domácích a jeho následný centr zblokoval jeden z bystrckých obráců. Podle mínění Helda dokonce rukou, ale rozhodčí ukázal na rohový praporek. Na následný rohový kop si ve vápně nejvýše vyskočil kapitán týmu Pavel Lukáš a snížil náskok bystrckých fotbalistů. Gól dodal do žil Bohemky novou krev a bylo to znát hned při další akci Kotyzi s Heldem, kterou právě exslávistický záložník zakončil povedenou, leč neefektivní střelou. Bystrc bránila velice dobře. Bohemka byla v těchto závěrečných fázích zápasu opticky lepším týmem, ale to k žádné další vyložené šanci v podání Klokanů nepomohlo. Závěr utkání se hrál dle tónů nešvarů moderního fotbalu. Polehávání a s ním spojené zdržovaní nebylo dobrou vizitkou Bystrce. Poslední šanci utkání měl po centru Helda Dian, ten ale vzhledem ke své malé postavě nedosáhl na balon, a tak nemohl hlavou vyrovnat skóre utkání. Bystrc utkání dohrála v pohodě a zasloženě zvítězila. Gól Bohemky přišel příliš pozdě...

B-tým zvítězil 1:0 nad Děčínem.
Konec utkání, 2:1.
90.
Šance našich, Heldův centr z levé strany našel hlavu Michala Diana, metr vedle.
Rozhodčí nastaví čtyři minuty.
89.
Žlutou kartu obdržel Pavel Lukáš, když musel zastavit pronikajícího hráče domácích.
84.
Další střídání domácích. Odešel Lukáš Bajer, přichází Tomáš Veselovský.
82.
Střídání domácích. Odešel Lukáš Hlavatý, přichází Zdeněk Látal.
79.
Michal Dian obdržel žlutou kartu.
76.
Snižujeme na 2:1! Po rohu se prosadil Pavel Lukáš.
75.
Rychlá akce po ose Dian - Held po levé straně, Pokus o centr Helda zblokovala domácí obrana, náš kotel reklamoval ruku, budeme zahrávat roh.
Utkání sleduje 1860 diváků.
Vystřídal i Ivan Hašek, na jeho místo přichází Martin Kotyza.
66.
Pavel Hašek obdržel žlutou kartu a vzápětí vystřídal, na jeho místo přichází Michal Held.
61.
Bystrc střídá. Odešel Roman Smutný, přichází Stanislav Zedníček.
58.
Bystrc vede 2:0 ! Nejdříve po pravé straně postupoval sám na branku Nechvátal, vyražený balón ze skrumáže do branky usměrnil Roman Smutný.
55.
Naši borci snad konečně zařadili druhý rychlostní stupeň, zatlačili jsme domácí před vlastní branku. Ke střele se nakonec dostal Vágner, po zblokované střele jsme rozehrávali roh. Po něm se k další střele odhodlal Uchytil, opět zblokováno.
51.
Další gólová šance Bystrce, volný Michal přestřelil z 12 metrů naší branku.
50.
Zajímavá přiležitost domácích. Smutný na pravé straně podržel míč a podařilo se mu nebezpečně odcentrovat, jeho centr prošel celým naším vápnem.
46.
Byl zahájen druhý poločas. Náš kotel i v tak malém počtu připravel pěkné choreo, s malou pyroshow, na jednom z ransparentů je heslo "Když ji miluješ, není co řešit", na dalším je také parafrázována reklama nejmenovaného nápoje :)
Krátká vsuvka. Dnešní zápas se hraje na hrišti prvologivého Brna za ideálního fotbalového počasí, terén stejně jako celý stadión je skvěle připraven. Hlavní tribuna je prakticky celá zaplněná, několik stovek fanoušků je ještě na protější tribuně. V sektoru vlajkonošů hostí je kolem padesáti fanoušků našeho týmu. Domácí hrají celí v zeleném, naši v bílém.
Stav po prvním poločase 1:0. Náš tým si nevypracoval žádnou pořádnou příležitost, Bystrc je lepší a zaslouženě vede. Tým domácích měl několik jasných golových šancí.
45.
Zajímavou standardku z pravé strany z nějakých 20 metrů rozehrál tradičně Ivan Hašek, domácí odvrátili na aut, po něm se ke střele z hranice šestnáctky dostal Michal Dian, ale brankář Hrubý byl připraven.
44.
Po rohu domácích se ke střele dostal Michal, sám byl touto šancí natolik zaskočen, že ji vyřešil střelou nad.
40.
Střídání našich, odešel Míla Strnad, přichází David Bartek.
38.
200% šance domácích, nejdříve byl sám před Sňozíkem Ševčík, vyražený míč se dostal k úplně volnému Nechvátalovi a ten z malého vápna přestřelil prázdnou branku.
37.
Šance na druhé straně, Pavel Hašek prudkým centrem z leva našel bratra Ivana, bohužel mu míč odskočil.
36.
Velká šance Bystrce, sérií přihrávek rozebrali naší obranu, naštestí se jim nepovedlo akci úspěšně zakončit.
34.
Nechvátalův přetažený centr našel úplně volného Krejčíře, jeho hlavička naštěstí skončila v boční síti.
25.
Centr Uchytila zpracoval na prsou Pavel Hašek pro Mílu Strnada, ten bohužel podklouzl a k míči se nedostal.
Žlutá karta pro Martina Janíčka.
24.
Další brutální faul na Ivana Haška, šlapák na úrovni hlavy zasáhl Ivana do hrudi.
23.
Další akce Bystrce, tentokrat centr z levé strany sebral Radek Sňozík.
22.
Rychlou akci Bystrce z pravé strany ukončil svou dobrou poziční hrou Karel Rada.
19.
Žlutá karta pro Lukáše Nechvátala, po nevybíravém faulu na Ivana Haška, snad si neobnoví zranění kotníku.
18.
Žlutá karta pro Jirku Vágnera.
17.
Bystrc vede 1:0. Ivo Michal se z penalty nemýlil.
16.
Penalta pro Bystrc po faulu Pavla Haška.
14.
Tým Bystrce se usadil na naší polovině, krátký tlak zakončili Brněnští přímým kopem, ale přetažený míč končí odkopem od naší branky.
11.
Přímý kop z levé stranyz nějakých 35 metrů rozehrál Ivan Hašek, odražený míč odcentroval zpět Uchytil a Strnad hlavičkoval těsně nad břevno.
Informace ze zápasu B-týmu: B-tým vede 1:0 po brance Pávka z penalty.
4.
Jirka Vágner nepřesně přihrál Kotrbovi, ten před dotírajícím útočníkem Bystrce zvládl míč uklidit k nohám Sňozíka .
3.
Pavel Hašek atakoval rozehrávku domácích, vybojoval míč, bohužel jeho centr do vápna nenašel adresáta.
1.
Utkání bylo zahájeno, výkop provedli domácí.
Rozhodčí pro dnešní zápas: Peřina - Vysloužil, Dobrovolný
Překvapením nominace našeho klubu je Ivan Hašek v základní sestavě.
Bohemians 1905: Sňozík - Kotrba, Lukáš (K), Rada, Uchytil - Hašek P., Vágner, Hašek I., Dian - Kulvajt, Strnad

FC Dosta Bystrc-Kníníčky: Hrubý - Houšť, Janíček, Michal, Krejčíř - Ševčík, Bajer, Jirásek, Nechvátal (K), Hlavatý - Smutný
Redaktoři VD jsou již na svých místech a připraveni přinést vám živý přenos zápasu z Brna. Své vysílání již zahájilo také Rádio Bohemka, použijte odkaz v pravé části homepage.