Mistrovská utkání - II. liga (Bohemians Praha 1905)
Opava
Novák - Cigánek, Pejša, Wirth, Víšek - Kolínek (K), Barteska (83. Schreier), Sluka, Kiša (74. Půda) - Müller (57. Šultes), Janoviak.
Sňozík - Nešpor, Rada (68. Škoda), Lukáš, Uchytil - Kotyza (89. Marek), Dian, Vágner, Bartek - Slezák (59. Held), Kulvajt.
Opava

Fotbalisté Bohemian završili náročný týden výjezdem do Opavy. Po středečním dramatu se už v pátek vydali do Slezska a v sobotu zde nastoupili proti exligovému soupeři. Trenér Zbyněk Busta vsadil na podobnou sestavu jako proti Teplicím, ovšem do základu se vrátili dva zkušení - Rada a Slezák.

Bohemka narozdíl od utkání v Blšanech začala opatrněji a soustředila se především na defenzivu. V úvodních patnácti minutách měl gólman Sňozík nejvíce práce se střelami Bartesky a Janoviaka. Obě vyrazil roh a i díky tomu Klokani bez úhony přežili úvod utkání. Pak se hra začala vyrovnávat, zelenobílí se osmělili a ohrozili také opavskou branku. Po půlhodině hry v rozmezí několika minut dvakrát chybovali stopeři zelenobílých, ale Sňozík zneškodnil obě šance osamoceného Müllera. Gólman Bohemians byl hvězdou utkání, Pražané si v závěru poločasu počínali jako ostřílení hoši. Ve 43. minutě se Slezák řítil do rychlého protiútoku, zbrzdil ho, ale připravil výhodnou palebnou pozici pro Diana. Jeho střelu tečoval opavský obránce, gólman ji s námahou vyrazil. Před opavskou brankou vznikl závar a po dalších dvou zblokovaných střelách se k míči dostal Kotyza a zblízka zavěsil. Bohemians odcházeli do kabin s jednobrankovým náskokem.

Proti zkušenému soupeři se Klokani bránili i ve druhém poločase, i když narozdíl od předchozích zápasů na hřištích soupeřů poprvé vedli. Vedení přesto neuhájili. Ze hřiště odešel na vlastní žádost Karel Rada, který měl ještě nedoléčené zranění, na jeho místo přišel Škoda. 16 minut před koncem přišlo vyrovnání - z dvaceti metrů napřáhl Sluka a trefil nádherně do šibenice. Krásný fotbalový moment, bohužel na špatné straně. Opava měla mírnou převahu, ovšem nakonec mohla i prohrát. V první minutě nastaveného času se na velkém vápně objevil osamocený Dian, míč si ještě chtěl posunout blíže k brance, ale střelu mu nakonec zblokoval obránce, který přiběhl na poslední chvíli. Byla to velká šance, kterou Dian prováhal. Přesto je bod z Opavy úspěchem. Bohemka uhrála první bod na hřištích soupeřů a zejména v obraně předvedla odpovědný výkon.

93.
Konec utkání.
92.
Žlutou kartou obdržel Tomáš Kulvajt.
91.
Dian v šanci, střelu ze 14 metrů zblokovala obrana domácích.
90.
Sudí nastaví tři minuty.
89.
Odešel Martin Kotyza, přišel Lukáš Marek.
88.
Cigánek hlavou těsně nad, střela se otřela o břevno.
88.
Půda nebezpečně odcentroval do vápna, Klokani odvrátili na roh.
83.
Odešel Milan Barteska, přišel Michal Schreier.
82.
Held mohl posunout za obranu nabíhajícímu Kotyzovi, jeden z domácích obránců špičkou přihrávků zblokoval.
80.
Utkání sleduje 2487 diváků.
79.
Z hranice vápna hlavičkoval Sluka, pěkně protáhnul Sňozíka.
74.
Odešel Kiša, přišel Dušan Půda.
74.
Tomáš Sluka srovnal.
72.
Přímý kop ze 30 metrů rozehrál Dian přímo na branku, Novák nemusel zasahovat, vedle.
68.
Odešel Karel Rada, přišel Milan Škoda.
65.
Žlutou kartu obdržel Jan Uchytil.
62.
Dlouhý centr za obranu Kulvajt nevyužil a zakončil ve skluzu velmi slabou střelou.
59.
Střídáme. Odešel Dalibor Slezák, přišel Michal Held.
58.
Nově příchozí muž se ihned zapojil do akce, centr z levé strany tečoval hlavou těsně vedle.
57.
Střídání Opavy. Odešel Radomír Müller, přišel Pavel Šultes.
56.
Domácí začali druhou půli aktivně a snaží se o vyrovnání.
49.
Další standardka rozehrávaná Barteskou, Uchytil odvrátil.
47.
Domácí zahrávali zajímavou standardku z rohu vápna, Klokani odvrátili na roh, který si za malou chvíli zopakovali, obrana hostí se nakonec ubránila.
46.
Byl zahájen druhý poločas.
Vedoucí branka Klokanů padla po jednom z rychlých protiútoků, kdy postupoval k brance Slezák, celou akci ovšem zbrzdil a vypadalo to, že se domácí obrana zformuje a odvrátí. Hosté akci zakončili tvrdou střelou, tečovaný míč jedním z obránců ještě Novák kryl, k odraženému míči se dostal volný Kotyza a z blízka překonal bezmocného golmana.
Domácí tým je aktivnější a má převahu, hosté hrozí z rychlých protiútoků. Při Klokanech stálo několikrát štěstí, kdy ani jedna z tutovek především Müllera neskončila brankou.
45.
Konec prvního poločasu.
43.
Góóól, vedeme 1:0! Kotyza po závaru a několika chybách domácí obrany dává vedoucí gól.
42.
Janoviak na levé straně vrátil do vápna na volného Müller, ten v rozhodující chvíli ale podklouzl a hosté se ubránili.
41.
Nešporův dlouhý aut prodloužil Kulvajt, před dotírajícím bezchybně zasáhl Novák.
37.
Po delší době pokus Klokanů o útok, po kombinaci s Kulvajtem postupoval po levé straně Bartek, obránce domácích byla pozorný a skluzem před Bartekem zasáhl včas.
35.
Barteskův roh prošel k volnému Kolínkovi v rohu vápna, z první tvrdě vystřelil, těsně vedle, v ochozech to jen zahučelo.
34.
Poslední minuty patří domácím, Klokani se prakticky jen brání.
32.
Tvrdá střela Sluky z 20 metrů do středu branky, připravenému Sňozíkovi do náruče.
31.
Chyba Lukáše, po rozehrávce přímého kopu z poloviny hřiště podskočil centr a před Sňozíkem byl opět sám Müller, Sňozík zachránil.
28.
Uchytil pěknou táhlou střelou z 25 metrů protáhnul Nováka, těsně vedle.
25.
Po chybě stoperů Bohemians se osamocen před Sňozíkem ocitl Müller, trefil jen náruč golmana.
23.
Cigánek zkusil vystřelit z nějakých 25 metrů, míč šel vedle Sňozík nemusel zasahovat.
Kotel našich fanoušků se rozrostl na cca 30 fanoušků.
20.
Rychlý protiútok Klokanů po levé straně skončil ofsajdem Slezáka po přihrávce Barteka.
18.
Obraz hry se vyrovnává, Klokani jsou aktivnější než v prvních minutách utkání.
15.
Slezák na hranici ofsajdu se opět řítil za míčem, Novák opět včasným výběhem zahrál do autu.
13.
Po faulu na Slezáka rozehrával Dian přímý kop, na centrovaný míč si naskočil Kulvajt, několik metrů vedle.
11.
Před nabíhajícím Slezákem musel vyběhnuvší Novák zahrát do autu.
10.
Zatím se hraje podle not domácích, mají míč na kopačkách a hraje se na polovině hostí.
9.
Další útok domácích zastavil praporek pomezního, Janoviak byl v ofsjadu.
7.
Müller z pravé strany na hranici vápna pod sebe na Janoviaka, Sňozík měl opět plné ruce práce a vyrazil na roh.
5.
Barteska napřáhl z 18 metrů, Sňozík vyrazil na roh, který jsme odvrátili.
1.
Utkání bylo zahájeno
Oba týmy nastupují na plochu, domácí v červenočerné kombinaci, hosté v klasické zelenobílé.
Sektor našich fanoušků je zatím prázdný, čítá přibližně deset lidí.
Rozhodčí: Paťák - Slavík, Tacina
Bohemians 1905: Sňozík - Nešpor, Rada, Lukáš, Uchytil - Kotyza, Dian, Vágner, Bartek - Slezák (K), Kulvajt
SFC Opava: Novák - Cigánek, Pejša, Wirth, Víšek - Kolínek (K), Barteska, Sluka, Kiša - Müller, Janoviak
Vítejte u textového onlinu ze zápasu SFC Opava - Bohemians 1905, redakce VD se ohlásí přibližně ve 14:45.