Sňozík - Marek, Rada, Turtenwald, Šmarda - Moravec, Slezák, Pávek (4. Adam), Kunášek (56. Rychlík) - Matůš (46. Ordoš), Polodna.
Sestava Viktoria Žižkov
Bartalský - Kučera, Kropík, Besta, Moughfire - Kušnír, Novotný (83. Šťastný), Procházka, Stracený - Bukač (56. Tinga), Švancara (80. Bažík).
Ďolíček

Bohemians konečně vstřelili v první lize branku, dokonce dvě a v pražském derby remizovali doma s Viktorkou 2:2. Žižkov vedl po půli o dvě branky po brankách Švancary a Bukače, šest minut před koncem snižoval domácí Turtenwald a v nastaveném čase srovnal hlavou Slezák. Viktorka dohrávala utkání bez vyloučených Moughfira a Straceného v devíti lidech a poskytla tak "Klokanům" možnosti na vyrovnání.

Bukač už ve třetí minutě v souboji přišlápl Pávka a toho musel vystřídat Adam, což byla pro domácí hned na začátku velká ztráta.

V osmé atakoval hostující útočník Sňozíka, kterému při rozehrávce vypadl míč z rukou, ale Rada vše vyřešil rázným odkopem. Vzápětí na druhé straně unikal Polodna, Besta ho však čistě odzrbrojil.

Brzy na to Slezák chytře posunul na Adama, který z voleje poslal míč těsně vedle. Urodila se tak první velká šance. Zahrozili také Viktoriáni, když pálil nebezpečně Novotný, ale Sňozík byl připraven.

Ve třinácté to zkoušel z vápna domácí Matúš, ale jeho pokus byl hned zblokován. Hra měla z obou stran dobré nasazení, ovšem v dalších minutách se bojovalo spíše ve středu hřiště.

Ve 23. minutě udeřili hosté. Po rychlé kombinaci přihrál Kušnír na Švancaru, který s přehledem poslal míč k tyči.

Bohemka pak měla náznaky šancí na vyrovnání, ale Rada nejdříve prodlužoval standardku příliš daleko a pak po centru Šmardy hlavičkoval v tísni mimo.

Po půl hodině hry zahrával roh hostující Stracený a po signálu pálil zblízka ve velké šanci Bukač, ovšem míč se mu svezl po holeni. O chvíli později už se dočkali hosté druhé branky. Švancara chytře pronikl, našel Bukače a ten ve skluzu za pomoci domácího Šmardy zvýšil.

Ve 40. nedovolil rozhodčí Matějek ošetřit hostujícího Kučeru, ale podle všeho rozhodl správně, protože žižkovský obránce spíše zdržoval . V závěru se snažila Bohemka aspoň snížit, ale po centrech Šmardy nebyli ve vápně její hráči dostatečně důrazní.

V poslední minutě málem překvapil Bartalského ze strany tečovaným centrem Matúš, ale ani z této akce gól nepadl.

Do druhého dějství poslali domácí do útoku Ordoše a slibovali si, že jim to přinese gólový úspěch. Hned na úvod dostal za zdržování žlutou kartu hostující brankář Bartalský. Viktorka šetřila vteřinky už v závěru prvního poločasu.

O chvilku později byl ve stoprocentní šanci Kunášek, ale i když si míč připravil, Bartaského nepřekonal, ten totiž nebezpečný pokus vytěsnil.

V padesáté minutě vyslal Kučera velmi nebezpečnou střelu na Sňozíkovu branku, rána ale skončila jen na břevně. O chvíli později šel předčasně ze hřiště Francouz Moughfire a Bohemians tak dostali výhodu jednoho muže v poli. Navíc přišel na hřiště čerstvý Rychlík.

Jenže Viktorka byla i v deseti nebezpečná a navíc ji uklidňoval dvoubrankový náskok. V 65. minutě se dobře uvolnil na hranici šestnáctky Ordoš, ale vystřelil zbrkle a nepřesně.

Rušná byla 73. minuta. Nejdříve nepustil asistent do útoku hostujícího Tingu, který by šel sám na brankáře, když odmával ofsajd. Záhy měl na druhé straně šanci Adam, ale Bartalský vytáhl dobrý zákrok.
O chvíli později se v jasné gólovce ocitl Ordoš, ovšem branku z malého vápna trestuhodně minul. V 79. přišla Viktorka o dalšího hráče. Stracený zajel do Adama a musel ze hřiště. Žižkovští zareagovali dvojím střídáním, každopádně Viktoriání dohrávali utkání jen v devíti lidech.

Bohemka toho dokázala využít. Centr Lukáše proměnil v první gól "Klokanů" v lize Turtenwald. Hned vzápětí měl gólovku Ordoš, ale Bartalský včas vyběhl. V závěru stejný hráč hlavou mířil těsně nad.

V nastaveném čase se podařilo srovnat hlavou po centru z pravé strany Daliboru Slezákovi a zařídil tak Bohemce v derby cenný bod.

zdroj: efotbal.cz

90
Konec utkání, Bohemka se prosadila proti oslabenému soupeřovi a ve druhé půli vyrovnala na 2:2.
90.
Na pravé straně zakombinoval Adam s Moravcem, Adam odcentroval a našel v pádu hlavičkujícího Slezáka.
90.
Je vyrovnáno, trefil se Slezák.
90.
Rohový kop si ze vzduchu stáhl Bartalský.
90.
Před Adamem zahrál míč na roh Kropík.
90.
S hlavičkou po rohovém kopu neměl Bartalský moc práce, navíc drží Žižkov míč na naší polovině.
90.
Odražený míč skončil v zámezí a Bohemka bude zahrávat rohový kp.
90.
Pokus Adama ze 30 metrů skončil na obraně Žižkova.
89.
Centr Rychlíka z levé strany směřoval na Ordoše, který hlavičkoval těsně nad.
88.
Žižkov drží míč v bezpečné vzdálenosti od vlastní branky.
87.
Utkání přihlíží 6016 diváků.
86.
Na křížný pas si naběhl Rychlík, hlavičku usměrnil do náruče Bartalského.
86.
Centr Rychlíka si ze vzduchu stáhl Bartalský.
85.
A další šance Odoše, prošel do vápna Žižkova a pokusil se zakončit přes vyběhlého Bartalského, ale ten jeho pokus vytěsnil.
83.
Na centr do vápna si ideálně naskočil Vít Turtenwald a přesně umístil hlavičku k tyči.
83.
Dlouhé čekání je u konce, Bohemka vstřelila branku a snižuje na 1:2.
83.
Poslední střídání Žižkova, odešel Novotný, střídá ho Šťastný.
80.
Střídání Žižkova, odešel Švancara, přišel Bažík.
79.
Po zákroku na Adama a domluvě pomezního s hlavním sudím obdržel druhou žlutou Stracený a musí opustit hřiště. Žižkov jde do devíti.
78.
Bohemka zamkla Žižkov na vlastní polovině, ale centry zvládá obrana Žižkova odvracet.
77.
Slezákův centr našel hlavu Ordoše, ale s jeho hlavičkou neměl Bartalský problém.
76.
Slezákův centr z pravé strany skončil u Bartalského.
75.
Přihrávku Adama posunul Slezák na Polodnu, ten stál ovšem v ofsajdu.
74.
Rohový kop končí faulem na Novotného, rozehrávat bude Žižkov.
73.
Adam se dostal k zakončení ve vápně, Bartalský jeho pokus zachytil konečkami prstů.
73.
Přenesený rohový kop skončil brejkem Žižkova, pomezní odmával Žižkovu ofsajd.
72.
Rohový kop v podání Ryhlíka odvrátil Žižkov na další roh.
70.
Žlutou kartu obdržel Luděk Stracený.
69.
Centr Slezáka se snášel k Polodnovi, ale před ním jeden z obránců včas odkopl.
67.
Střílený centr Rychlíka prošel do vápna, ale odvrátili ho Žižkovští a Bohemka se teď snaží prosadit od levého rohového praporku.
67.
Po faulu na Rychlíka bude Bohemka zahrávat standardku z levé strany.
66.
Ordošův pokus neměl směr ani razanci, aby ohrozil Bartalského.
65.
Po faulu na Ordoše Bohemka rychlé rozehrála, ale Polodnovi chyběl krok a míč mu na mokrém trávníku odskočil do zámezí.
64.
Rychlík odcentroval z levé strany na Polodnu, který se přes obránce k zakončení nedostal.
60.
Slezák chyboval při rozehrávce, naštěstí mířili Žižkovští nad.
60.
Švancara si na levé straně pohrál s Markem a zakončil z rohu vápna, Sňozík byl připraven a bez problémů kryl.
56.
Střídá i Žižkov, odešel Bukač, přišel Da Silva.
56.
Střídání Bohemky, odešel Petr Kunášek, přišel Jiří Rychlík.
56.
Žižkov zahrával rohový kop, střela Žižkovských z 25 metrů šla metr nad branku.
54.
Druhou žlutou kartu obdržel Moughfire za taktický faul na Slezáka ve středu hřiště a je vyloučen.
53.
Průnik Kunáška po levé straně zastavil Kučera.
52.
Obrana Bohemky měla co dělat se Švancarou, který držel míč na hranici vápna.
51.
Akce Moravce po pravé straně, závar ve vápně po jeho centru obrana Žižkova vyřešila.
51.
Žižkov zakombinoval před vápnem Bohemky, tvrdou střelou z 20 metrů zakončoval Kučera, jeho střela olízla břevno.
50.
Bukačovu akci z pravé strany zblokoval Turtenwald na aut.
48.
Rohový kop Bohemka nevyužila.
48.
Tutovka Kunáška, Moravec z pravé strany odcentroval do otevřené obrany Žižkova. Z leva zakončoval Kunášek, před sebou měl jen Bartalského, který jeho tvrdou střelu vytěsnil nad břevno.
46.
Za zdržování si žlutou kartu vysloužil gólman Bartalský.
46.
Centr Moravce směřoval na Polodnu, akci přerušil pomezní zdviženým praporkem.
46.
Sudí Matějek zahájil druhý poločas.
46.
Zbyněk Busta do druhého poločasu střídá, Lukáše Matůše nahradil Michal Ordoš.
Vše se schyluje k druhému poločasu, hráči Bohemky jsou již na hrací ploše, čeká se na soupeře a rozhodčí.
45.
Poločas, stav utkání 0:2.
45.
Přímý kop směřoval na Karla Radu, ale k zakončení hlavou neměl prostor.
45.
Žlutou kartu obdržel žižkovský Moughfire.
45.
Kunášek vhodil aut Matůšovi, jeho tečovaný pokus z velkého úhlu vystrašil gólmana Bartalského, rohový kop jsme ovšem nevyužili.
44.
Pro centr Slezáka z pravé strany si v klidu došel Bartalský.
43.
Rohový kop skončil na prvním obránci, následující závar vyřešil odkopem na aut Moughfire.
43.
Rychlá akce Bohemky po pravé straně, Slezák posunul na Moravce, jeho střelu zblokoval Žižkov na roh.
42.
Šmarda se pokusil vysunout Matůše, který byl ovšem v ofsajdu, rozehrávat bude Viktorka.
40.
Tribuny bouří, nezdá se jim polehávání žižkovských hráčů.
38.
Po centru z přímého kopu hlavičkoval Kunášek, ale přímo Bartalskému do náruče.
37.
Po rohovém kopu se k zakončení nedostal Turtenwald a Žižkov se ubránil.
37.
Centr Marka z pravé strany odehrál na roh žižkovský Novotný.
33.
Švancara vyškolil tři naše hráče a do vápna posunul na volného Bukače a podobně jako před tím Švancara neměl problém s přesným zakončením.
33.
Bukač zvyšuje již na 2:0 pro Žižkov.
31.
Další centr na Polodnu skončil zdviženým praporkem pomezního.
30.
Obrana Bohemky při rohu zapomněla na Bukače, který na zadní tyči z první naštěstí napálil míč mimo.
30.
Po akci Švancary se Straceným bude zahrávat Žižkov roh.
29.
A další centr Bohemky z levé strany, závar ve vápně ukončila obrana Žižkova odkopem.
28.
Další centr Šmardy do vápna, Slezák si v obtížné pozici míč nezpracoval a Žižkov se ubránil.
27.
Z levé strany odcentroval Šmarda, na zadní tyči byl připraven Rada, ale tísněn a v mírném záklonu hlavičkoval mimo.
23.
Po standardce přišel rychlý brejk Žižkova, z pravé strany naservíroval Švancarovi míč do vápna Kušnír a žižkovský Švancara nedal Sňozíkovi přesným zakončením k tyči šanci.
23.
Žižkov jde do vedení.
22.
Na centr Šmardy nedosáhli Polodna ani Turtenwald.
22.
V zápětí obdržel žlutou kartu žižkvský Kučera, Bohemka bude zahrávat zajímavou standardku.
21.
Petr Kunášek obdžel žlutou kartu.
21.
Adam po přihrávce Moravce vybojoval roh, ale ten žádnou šancí neskončil, navíc musel brejk soupeře hasit Kunášek faulem.
20.
Švancara sklepl na Bukače, který zkusil zpoza vápna zakončit, skákavá střela šla několik metrů vedle.
17.
Karel Rada dvěma skluzy ukončil útočné snažení Viktorky, míč po levé straně vyvezl Matůš, ale Kučera skluzem zahrál míč do autu.
14.
Další střelecký pokus Švancary zblokoval Karel Rada.
12.
Pokus Švancary z levé strany musel na mokrém trávníku krotit Sňozík nadvakrát.
10.
Slezák si na pravé straně vápna počkal na Adama, naservíroval míč mezi obránci a Adama z první zamířil na Bartalského branku, který se jen ohlédl jak míč těsně minul branku.
9.
Pokus o kombinaci Žižkova odvrátil Adam, přes Šmardu se pak dostal míč na Polodnu, který přešel přes jednoho obránce, ale druhý již byl u míče dříve.
8.
Centr Bukače skončil v rukavicích Sňozíka.
7.
Moravec zabojoval na pravé straně hřiště, ale přes Moughfira se neprosadil.
6.
Další centr Bohemky z pravé strany, tentokrát v podání Marka, obrana Žižkova byla pozorná.
4.
4.
Vynucené střídání Bohemky, odstoupil Michál Pávek, místo něj přišel Lukáš Adam, který bude hrát ve středu zálohy, na post stopera se posunul Turtenwald.
4.
Rychlá akce Bohemky z pravé strany, Moravec hledal ve vápně nabíhající spoluhráče, Žižkov odvrátil na roh.
3.
Obětavý obranný zákrok Michala Pávka, který zůstává ležet na trávníku a musí být oštřován.
1.
Michal Šmarda rozehrával přímý kop, který skončil na domácích obráncích z protiútoku se o zakončení pokusil Švancara, jeho pokus skončil nad.
1.
Utkání zahájili výkopem Vršovičtí, kteří začínají zprava doleva, tzn. útočí směrem na domácí kotel.
Před utkáním vzdají hráči a diváci holt předčasně zesnulému Vlatislavu Marečkovi minutou ticha.
Oba týmy nastupují na hrací plochu za zvuků bohemácké hymny. Klokani mají své tradiční zelenobílé dresy, Žižkov bude hrát v červenočerných dresech.
Vršovický trávník skrápí lehký déšt a tribuny se jen pomalu plní, v domácím sektoru "pod hodinami" zatím není obvyklá návštěva, v sektoru Viktorky je přibližně deset diváků.
Zbyněk Busta udělal v sestavě několik zajímavých změn. Ke svému prvnímu soutěžnímu utkání v dresu A-týmu nastoupí Vít Turtenwald, do základní sestavy se dostal i mladý Honza Moravec.
Sestava Bohemians 1905: Sňozík - Marek, Rada, Pávek, Šmarda - Moravec, Slezák (K), Turtenwald, Kunášek - Polodna, Matůš

Sestava Viktoria Žižkov: Bartalský - Kučera, Kropík, Besta, Moughfire - Kušnír, Procházka, Novotný, Stracený (K) - Švancara, Bukač

Rozhodčí: Matějek - Kordula, Večeřa
V pondělní dohrávce 5. kola I. Gambrinus ligy přivítají "Klokani" v Ďolíčku městského rivala ze Žižkova, derby začíná od 17:15 a Virtuální Ďolíček vám z něj přinese textový online. Zápas vysílá Česká televize na programu ČT2 a živý videopřenos poběží také na internetu na stránkách www.fotbalzive.cz.