Grigar - Pospěch, Řepka, Kadlec, Limberský - Kisel, Horváth (83. Sylvestre), Kladrubský, Zeman (58. Matušovič) - Došek (73. Slepička), Kulič.
Sestava Bohemians 1905
Sňožík - Lukáš, Marek, Rada, Kunášek - Moravec (63. Kotyza), Morávek (80. Adam), Nikl, Hašek, Bartek - Slezák (55. Ordoš).
Letná

Začátek utkání byl z obou stran velice opatrný. Na některých talentovaných ale mladších hráčích hostí byl z počátku vidět občas až přílišný respekt před soupeřem, sparťané tak ve středu hřiště měli někdy až příliš prostoru.

První vážnější akci předvedli po třinácti minutách domácí, osmnáctiletý Zeman zatáhl míč po levé straně, s přihrávkou do vápna počkal na rozběhnutého Kisela, který však branku Sňozíka přestřelil.

Postupem času se osmělili i hosté z Vršovic, Grigar v brance Sparty mohl být ale dlouho klidný. Klokanům často v rozhodujících okamžicích odskakoval míč od kopaček, o střelbu se prakticky nepokoušeli.

Trochu nezáživnou podívanou pak rozjasnila 30. minuta. Horváth se uvolnil na pravé straně a poslal míč do ohně. Už to vypadalo, že gólman Sňozík míč zachytí, do cesty se mu však připletl Kisel, balón se dostal až na zadní tyč, odkud do odkryté branky zamířil Martin Zeman.

Pro mladého hráče domácích se jednalo o první ligový gól v kariéře, úroveň hry ale nepozvedl. Hosté i nadále působili v útoku bezradným dojmem, domácí zase nebyli schopni nic vymyslet na dobrou obranu Bohemians. Do přestávky tak až několik centrů diváky na promrzlé Letné v ochozech nic příliš nezahřálo.

Druhý poločas nejprve pokračoval v trendu toho prvního, druhá branka v síti hostí ale hru především ze strany domácích hodně oživila. V 53. minutě fauloval smolař utkání Sňozík ve vápně Libora Doška a Pavel Horváth pokutový kop s přehledem proměnil.

Hosté v tu chvíli jakoby definitivě rezignovali, domácí naopak získali potřebný klid a začali předvádět pohledné útočné akce. Do šancí se dostávali Kisel s Kuličem, třetí branka však přišla až dvacet minut před koncem. Po rohovém kopu se k hlavičce dostal na malém vápně Libor Došek a potvrdil návrat střelecké formy.

Po třetím gólu se zápas už pouze dohrával. Hosté i nadále spíše odevzdávali míče ve středu hřiště než útočili a sparťané v poklidu kontrolovali vývoj střetnutí. V 80. minutě ale přišel nečekaný gól hostů, o který se hlavou postaral Ordoš. Hráči Bohemians sice po vstřelené brance ožili, zdramatizovat konec zápasu se jim však nepodařilo.

zdroj: efotbal.cz

Online

90.
Konec utkání, Sparta zvítězila 3:1.
90.
Marek prošel po pravé straně do vápna Sparty, naservíroval míč Kotyzovi, ten ale místo zakončení míč ještě pouštěl, ale jen k nohám obránců Sparty.
90.
Budou se nastavovat dvě minuty.
90.
Útok Sparty zastavil praporek pomezního.
88.
A opět se vyznamenal Sňozík, Matušovičův tvrdý pokus z levé strany vyrazil na roh.
86.
Sňozík se vyznamenal proti Pospěchovi, kterému chytil tutovku.
85.
Rychlý brejk Bohemky po přímém kopu Matušoviče, Adam prudce odcentroval z pravé strany do vápna, ale domácí obrana byla pozorná a zahrála na aut.
83.
Střídání Sparty, odešel Pavel Horváth, místo něj přišel Ludovic Sylvestre.
80.
Poslední střídání Bohemians, odešel Jan Morávek, na jeho místi přišel Lukáš Adam.
80.
Michal Ordoš snižuje na 3:1!
75.
Dělovka Kuliče z 25 metrů mířila několik metrů vedle.
73.
Střídání Sparty, odešel Libor Došek, na jeho místo přišel Miroslav Slepička.
72.
Došek mohl zvýšit, jeho střela jen těsně minula tyč, Sňozík se pouze ohlédl.
70.
Sparta zvyšuje na 3:0! Po rohovém kopu zakončil hlavou Došek.
70.
Kulič ve vyložené šanci, po Kiselově přihrávce byl sám před Sňozíkem, ae nastřelil naštěstí jen gólmana.
66.
Přímý kop Sparty po faulu Marka obrana odvrátila.
65.
Roh Horvátha se dostal ke Kiselovi, který zpoza vápna mířil do středu branky, Sňozík byl na zemi včas a kryl.
64.
Sparta bude zahrávat rohový kop.
63.
Střídání Bohemky, odstoupil Jan Moravec, na jeho místo přišel Martin Kotyza.
62.
Další velká šance Kisela, po střele Doška zakončoval přes ležícího Sňozíka, z úhlu mířil nad.
62.
Utkání sleduje 8433 diváků.
60.
Závar ve vápně Bohemky, Kulič dostal do pravého křídla míč za obranu, nacentroval zpět do vápna, kde se do zakončení dral Došek.
58.
Střídá také Sparta, odešel Martin Zeman, přišel Miroslav Matušovič.
55.
Střídání Bohemians, odstoupil Dalibor Slezák, přišel Michal Ordoš.
54.
Horváth zvyšuje z penalty na 2:0!
53.
Sparta bude zahrávat penaltu po faulu Sňozíka na Doška.
50.
V úvodních minutách druhého poločasu je Bohemka aktivnější než v první půli a hraje se převážně na polovině Sparty, ale o souvislejší akce se Bohemka připravuje vlastní nepřesností.
46.
Druhý poločas byl zahájen, ani jeden z trenérů zatím nesáhl do sestavy.
45.
Konec prvního poločasu, stav utkání 1:0 pro Spartu. Bohemce se po celý poločas dařilo nepustit Spartu do tlaku a vyložených šancí, Sparta ale potrestala jediné vážnější zaváhání a po brance Zemana ze 30. minuty vede 1:0.
44.
Bohemka mohla jít do útoku, ale Slézák akci zbrzdil a Bartkovi přihrál na paty, následná slabá střela Bartka nebyla pro Grigara žádný problém.
42.
Centr z přímého kopu mířil na hlavu nabíhajícího Doška, tomu chyběl krok a míč prošel až do zámezí.
42.
Po faulu na Horvátha bude mít Sparta výhodu zajímavé standardní situace z nějakých 25 metrů.
40.
Obléhání branky skončilo centrem na Bartka, ke kterému se míč dostal, ale na mokrém trávníku uklouzl a nemohl tedy zakončit.
37.
Dlouhý nákop mířil na Slezáka, ale Grigar vyběhl včas a před Slezákem zasáhl úspěšně.
34.
Žlutou kartu obdržel Petr Kunášek.
32.
Rohový kop Horvátha na přední tyč odvrátil Dalibor Slezák.
32.
Sparta bude zahrávat další rohový kop.
30.
Pospěch nacentroval z pravé strany, Sňozík šel do souboje s Kuličem, míč prošel k volnému Zemanvi na levé straně a do odkryté branky pohodlně skóroval.
30.
Sparta jde do vedení po brance Zemana!
27.
Kisel přímý kop z 20 metrů zkusil rozehrát přes zeď, ale míč šel vysoko nad.
25.
Žlutou kartu obdržel Moravec, přímý kop se povedlo obraně odvrátit, ale v zápětí píská sudí Matějek další faul před vápnem Bohemky a Sparta má další možnost .
25.
Po autovém vhazování a nejistém zákroku Grigara zakončoval Nikl, ale míč nepřesně napálil a ten skončil skoro až nad tribunou.
23.
Rychlá akce Bohemky, mladíci Hašek, Bartek a Morávek zakombinovali a z levé strany centroval do vápna Bartek, míč prošel celým vápnem Sparty, ale nikdo z našich hráčů se k zakončení nedostal.
20.
Po faulu na Nikla rozehrával Rada přímý kop z vlastní poloviny, centr prodloužil Slezák, ale Limberský pokryl Moravce a branku Grigara jsme neohrozili.
19.
Bohemka se na chvíli usadila na polovině Sparty, kolmici Morávka ale Hašek ideálně nezpracoval a Karel Rada musel hasit brejk Sparty.
17.
Obléhání vápna Bohemku zakončil Zeman centrem do Sňozíkových rukavic.
14.
V šanci byl Karol Kisel, Zeman zachytil rozehrávku Bohemku a vyvezl míč po levém křídle, na hranici vápna našel osamoceného Kisela, ale ten z první naštěstí mířil nad.
10.
Horváth rozehrál z rohu signál na Kisela, kterému ale střela z 20 metrů vůbec nesedla.
10.
Kulič vybojoval další rohový kop na Karlu Radovi.
9.
Kisel zachytil Markovy rozehrávku, posunul Kuličovi, který se z pravé strany dostal do vápna a vystřelil po zemi, Sňozík u tyče střelu mířící mimo kontroloval.
6.
Svůj díl v obraně si odvedl Dalibor Slezák a roh odhlavičkoval do bezpečí.
5.
Sparta bude zahrávat první rohový kop.
3.
První útok Bohemky, Hašek ysunul napravo Moroavce, ale v souboji s Kadlecem byl úspěšnější domácí obránce a Sparta bude rozehrávat.
2.
Postupný útok Sparty skončil ofsajdem Doška.
1.
Utkání bylo zahájeno, výkop provedli Klokani.
Bohemka bude začínat zleva doprava, v prvním poločase budeme útočit na prázdný kotel Sparty.
Hlavní sudí Matějek přivádí týmy městských rivalů na hrací plochu, Klokani nastupují v zelenobílých dresech se zelenými trenkami, Sparta nastupuje v rudých dresech s bílými trenkami.
Oba týmy skončily již před pár minutami s rozcvičkou a nyní se čeká na jejich návrat na hrací plochu, tribuny na Letné jsou zatím velmi prořídlé.
Sestava Bohemians 1905: Sňozík - Marek, Rada, Lukáš, Kunášek - Moravec, Morávek, Nikl, Hašek, Bartek - Slezák (K)

Sestava Sparta Praha: Grigar - Pospěch (K), Řepka, Kadlec, Limberský - Kisel, Horváth, Kladrubský, Zeman - Došek, Kulič

Rozhodčí: Matějek - Zlámal, Slavík
Textový online ze zápasu AC Sparta Praha - Bohemians 1905 sledujte dnes od 17:15, živý videopřenos můžete sledovat na stránkách České televize - www.fotbalzive.cz