550.
Zlámal - Šinglár, Holeňák, Polák, Liška - Dočkal, Jiří Bílek (81. Matula), Radzinevičius (46. Brožík), Papoušek (61. Hudson) - Nezmar (46. Smetana), Dort (69. Vlasko).
Sňozík - Marek (46. Knakal), Rada (61. Lukáš), Nikl, Šmarda - Kotyza (46. Moravec), I. Hašek, Morávek (61. Slezák), P. Hašek (61. Kunášek) - Bartek (46. Bálek), Ordoš.
Liberec

Fotbalisté Bohemians v posledním utkání před začátkem jarní části soutěže zvítězili v Liberci 3:0 po brankách Ordoše, Sňozíka z penalty a Kunáška. Trenér Busta vyslal do boje očekávanou sestavu, tedy s Niklem a Radou ve stoperské dvojici, Haškem a Morávkem ve středu pole. Na hrotu dostali šanci Ordoš s Bartkem. Od začátku měla mírnou převahu Bohemka, ale gólově ji nedokázal využít při největší šanci Kotyza, který svou střelu z voleje nasměroval nad bránu brankáře Zlámala. Nedlouho poté fantastický zákrok Radek Sňozík, který Nezmarovu hlavičku doslova vyškrábl ze šibenice své brány. První branka přišla ještě do konce prvního poločasu. Milimetrově přesný centr Davida Bartka našel hlavu útočného parťáka Ordoše, který si střelou hlavou "narazil" o tyč a poté skóroval do opuštěné svatyně.

Do druhého poločasu nastoupila pozměněná sestava Klokanů a opět udávala tempo utkání. Muži v černém drželi balon více na svých kopačkách a další gólové radosti se jim dostalo po 58 minutách hry, kdy Ordoš přebral ve vápně balon, nasadil Zlámalovi blafák a ten ho musel zastavit nedovoleně. Z pokutového kopu se nemýlil Sňozík. Po druhém gólu bylo vidět nabývající sebevědomí na kopačkách Bustových svěřenců, kteří jasnou převahu využili i ve třetí gól. K míči se šťastně k dostal Kunášek a s grácií velkých střelců chladnokrevně zakončil.

90.
Konec utkání, Bohemka zvítězila v Liberci 3:0.
84.
Šance Bohemky, Kunášek se Šamrdou si poradili na levé straně, posunuli Ordošovi, který nacentroval na Bálka, ten hlavou prodloužil za sebe Moravci, který byl sám před Zlámalem, ale slabá hlavička skončila v náruči gólmana.
81.
Střídání Liberce, odstoupil Jiří Bílek, místo něj přišel Milan Matula.
77.
Rcyhlý útok Bohemky, Bálek posunul Ordošovi, kterému míč skončil na patách, se štěstím míč propadl k volnému Kunáškovi a osamocen na penaltě propálil Zlámala.
77.
Petr Kunášek zyšuje na 3:0.
76.
Hudson teď vdakrát prověřil naší obranu, v prvním případě jej zastavil Kunášek, při druhém už našel nabíhajícího Smetanu, který v pádu hlavičkoval mimo.
73.
Přímý kop Dočkala z poloviny hřiště skončil až v zámezí.
69.
Střídání Liberce, odešel Filip Dort, nastoupil Ján Vlasko.
67.
Slezák teď na pravé straně zkusil čarovat, ale nakonec odevzdal míč Dočkalovi a zárodek brejku musel hasit Knakal.
61.
Střídání Liberce, odstoupil Petr Papoušek, místo něj přišel Fernando Hudson.
61.
Střídání Bohemky, odešli Karel Rada, Jan Morávek a Pavel Hašek, na jejich místa přišli Pavel Lukáš, Dalibor Slezák a Petr Kunášek.
60.
Smetana se na druhé straně ocitl před Sňozíkem, ale gólman Bohemky byl na zemi včas a míč pokryl.
58.
Radek Sňozík i s trochou štěstí proměnil pokutový kop a vedeme 2:0. Gólman Zlámal vystihl směr umístěné střely, na míč si i šáhl, ale prudká přízemní střela zapadla k pravé tyči Zlámalovy branky.
57.
Po faulu gólmana Zlámala na Ordoše bude Bohemka zahrávat penaltu.
55.
Šance Liberce, Smetana sklepl míč pro Dorotoci, ten si ale s míčem nerozuměl a naštěstí nezvládl zakončit.
52.
Přímý kop Pavla Haška z levé strany zachytila domácí obrana a do brejku se řítil Dort, toho ale skvělou poziční hrou zastavil Šmarda a ve spolupráci s Pavlem Haškem a Sňozíkem zažehnal nebezpečí.
51.
Centr Knakala nadělal problémy Zlámalovi, Pavel Hašek se ale k zakončení nedostal.
51.
Centrovaný míč se dostal až k Papouškovi, jeho zblokovaný pokus skončil dalším rohem Liberce, po něm už bude rozehrávat Radek Sňozík.
51.
Liberec vybojoval rohový kop.
46.
V libereckém dresu odstoupili Nezmar a Radzinevičius, místo nich jsou na hřišti Smetana a Brožík.
46.
Střídání Bohemky, do druhého poločasu nastoupili Bálek, Moravec a Knakal, na hřišti nahradili Bartka, Kotyzu a Marka.
46.
Druhý poločas byl zahájen.
45.
Konec prvního poločasu, Bohemka vede v Liberci 1:0 díky brance Michala Ordoše.
44.
Papouškův centr odehrál do bezpečí Marek Nikl.
44.
Po faulu Bohemky bude mít Liberec výhodu zajímavého přímého kopu z levé strany.
43.
Střela Morávka z 18 metrů nepřekvapila gólmana Zlámala.
41.
David Bartek nacentroval z pravé strany přesně na nabíhajícího Ordoše, po jeho hlavičce se Zlámal natahoval, hlavička skončila ještě na tyči, ale od ní se míč odrazil k nohám našeho útočníka a usměrnil míč do prázdné branky.
41.
Michal Ordoš napravuje svá předchozí zaváhání a vstřelil úvodní branku utkání.
39.
Z obléhání vápna Liberce jsme vytěžili jen zblokovanou střelu Martina Kotyzy.
38.
Michal Ordoš teď dvakrát v rychlém sledu nepochopitelně zazdil útoky Bohemky.
36.
Další nebezpečný útok Liberce skončil na kopačkách Radzinevičiuse, který nezvládl převzít přihrávku na hranici vápna a míč se mu zamotal mezi nohy.
34.
Rohový kop Liberce skončil na hlavě Poláka, hlavička domácího hráče mířila nad branku.
33.
Radek Sňozík se vyznamenal při hlavičce Nezmara, photovým zákrokem vyškrábl hlavičku míříci do šibenice.
29.
První roh zápasu zahrával Liberec, rozehrávka nakrátko domácím nevyšla a jsme u míče.
28.
Akce Bohemky po ose Morávek - Hašek P. - Šmarda, před Bartkem pak ve vápně zasáhla liberecká obrana.
25.
Průnik Lišky, pravého obránce Liberce, přes půlku hřiště skončil centrem k nohám Šmardy.
23.
Zblokovaná střela Morávka se dostala k Bartkovi, který vypálil z levé strany z hranice vápna, Zlámal kontroloval jeho střelu mířící metr vedle tyče.
22.
Nezmar je již na nohou a hra pokračuje.
21.
Rychlý brejk Liberce v podání Radzinevičiuse skončil na naší obraně, hru poté přerušil rozhodčí, protože na hrací ploše zůstal na polovině hřiště ležet Jan Nezmar.
20.
Pavel Hašek pronikl do vápna Liberce z levé strany, obrana Liberce centr zblokovala.
19.
Po levé straně pronikl do našeho vápna Dort, technickým pokusem zkusil zakroutit míč do horního růžku, asi o metr minul.
19.
Papoušek prověřil Sňozíka střelou z 20 metrů, gólman Bohemky byl připraven a se střelou do středu branky neměl problémy.
16.
Fair play ze strany Filipa Dorta, který přiznal při odkopu Šmardy teč a lajnový rozhodčí změnil svůj výrok.
14.
Šance Liberce z rychlého protiútoku, Dort se otočil s míčem ve vápně a z nějakých deseti metrů přestřelil.
13.
Další povedený centr Pavla Haška z levé strany, prudký centr směřoval na hlavu Michala Ordoše, který podstoupil trdý souboj s gólmanem Zlámalem.
11.
Nebezpečnou situaci ve vápně Bohemky přerušil Karel Rada.
9.
Rychle rozehraný aut stihl Bartek ještě na hřišti, ale tečovaný centr skončil v náruči Zlámala.
8.
Rychlý útok Liberce skončil nepřesnou přihrávkou Radzinevičiuse do autu.
7.
Ani napodruhé se Radovi nepovedlo nákopem nalézt nabíhajícího Bartka a míč končí v autu.
4.
První slibná šance Bohemky, Pavel Hašek nacentroval z levé strany za obranu Liberce, do vápna si naběhl volný Kotyza a z první těsně přestřelil.
2.
Naše obrana prakticky hned za polovinou hřiště odebírá míče Liberci, dva pokusy Bohemky o útok skončily u gólmana Zlámala.
1.
Utkání bylo zahájeno, výkop provedl domácí Liberec.
Trojice rozhodčích přivádí oba týmy na hrací plochu.
Oba týmy se již před pár minutami odebraly po rozcvičení do kabin a čekáme na jejich návrat. Tribuny stadionu U Nisy jsou velmi prořídlé, odhadem je tu nějakých 500 diváků.
Sestava Bohemians 1905: Sňozík - Marek, Rada (K), Nikl, Šmarda - Kotyza, Hašek I., Morávek, Hašek P. - Bartek, Ordoš.

Sestava FC Slovan Liberec: Zlámal - Šinglár, Holeňák, Polák, Liška - Dočkal, Bílek, Radzinevičius, Papoušek - Nezmar (K), Dort.

Rozhodčí: Bílek - Ubias, Martínek.
V neděli 10. února od 17 hodin sehrají Bohemians 1905 generálku v Liberci, Virtuální Ďolíček vám z tohoto zápasu přinese online reportáž. Zápas také živě odvysílá Rádio Bohemka.

Články

Úspěšná generálka v Liberci

re076

Fotbalisté Bohemians v posledním utkání před začátkem jarní části soutěže zvítězili v Liberci 3:0 po brankách Ordoše, Sňozíka&nbsp;z penalty a Kunáška. Trenér Busta vyslal do boje očekávanou sestavu, tedy s Niklem a Radou ve stoperské dvojici, Haškem a Morávkem ve středu pole. Na hrotu dostali šanci Ordoš s Bartkem. Od začátku měla mírnou převahu Bohemka, ale gólově ji nedokázal využít při největší šanci Kotyza, který svou střelu&nbsp;z voleje nasměroval nad bránu brankáře Zlámala. Nedlouho poté&nbsp;se prezentoval&nbsp;fantastickým zákrokem Radek Sňozík, který Nezmarovu hlavičku doslova vyškrábl ze šibenice své brány. První branka přišla ještě do konce prvního poločasu. Milimetrově přesný centr Davida Bartka našel hlavu útočného parťáka Ordoše, který si střelou hlavou "narazil" o tyč a poté skóroval do opuštěné svatyně. Do druhého poločasu nastoupila pozměněná sestava Klokanů a opět udávala tempo utkání. Muži v černém drželi balon více na svých kopačkách a další gólové radosti se jim dostalo po 58 minutách hry, kdy Ordoš přebral ve vápně balon, nasadil Zlámalovi blafák a ten ho musel zastavit nedovoleně.&nbsp;Z pokutového kopu se nemýlil Sňozík. Po druhém gólu bylo vidět nabývající sebevědomí na kopačkách Bustových svěřenců, kteří jasnou převahu využili i ve třetí gól. K míči se šťastně k dostal Kunášek a s grácií velkých střelců chladnokrevně zakončil. <br /> Sestavy, statistiky a reportáž&nbsp;<a href="http://www.fc-bohemians.cz/zapasy/zapas.aspx?kod=792">ze zápasu v Liberci.</a><br /> <a href="http://www.fc-bohemians.cz/online/default.aspx?kod=106">Online reportáž</a> ze zápasu v Liberci.