Mistrovská utkání - Divize (Bohemians 1905 B)
80.
Sestava Bohemians 1905 B
Hrábek - Baubín, Brhlík, Kolísek (K), Engelmann - Sirový (70. Císař), Ptáček, Himl, Pavlík (80. Paluka) - Bálek, Augustín.
LOKO Vršovice

Slunečné dopoledne přímo vybízelo k návštěvě areálu Lokomotivy Vršovice, kde juniorka Bohemians hostila Teslu Pardubice, zajímavé utkání navštívila však jen necelá stovka fanoušků. Úvodní zahřívací kolo zápasu obstaral již ve 2. minutě pokus Augutína z přímého kopu a o šest minut později pokus Himla z 20 metrů. První zajímavá šance přišla ve 21. minutě, kolmici mezi obránci převzal Augustín, který se v zápase s Pardubicemi postavil vedle Bálka do útoku, ale gólman Schejbal se vyznamenal a jeho zkončení kryl. Odpověď Tesly přišla o pět minut později, Hrábek měl co dělat, aby kryl tvrdou střelu u své pravé tyče, míč ani nadvakrát nezkrotil, dobíhající hráč Tesly naštěstí váhal se zakončením a Hrábek mohl svůj nejistý zákrok napravit. Ihned z protiútoku sklidil potlesk fanoušků pokus Bálka z levé strany, který o metr minul branku. Ve 29. minutě musel gólman Hrábek rychle na zem po přenesení hry Pardubic na pravou stranu, přihrávce na střed Sadílkovi a jeho umístěné střele k tyči. Na druhé straně se o minutu později pokusil zakončit z těžké pozice na hranici vápna Himl po přihrávce Pavlíka, jeho pohotový pokus ze vzduchu se však nevešel mezi tři tyče a zamířil nad branku.

Bohemka v této fázi utkání přebrala otěže utkání a po zbytek prvního poločasu se hrálo především na polovině Pardubic. Před rozeběhnutým Bálkem musel ve 36. minutě v krkolomné pozici mimo vápno zasahovat gólman Schejbal, o dvě minuty později se aktivní Augustín obtočil kolem hráče a prostrčil míč Bálkovi, který z levé strany mířil na zadní tyč, ale minul. V poslední pětiminutovce prvního poločasu to byl znovu Augustín, který třikrát zaměstnal gólmana a obranu Pardubic. Nejdříve se k němu po přímém kopu dostal odražený míč, lehký pokus po zemi gólman kryl, poté se opřel do přímého kopu z 30 metrů a jeho střela šla těsně nad. Nejslibnější akce přišla už v nastaveném čase, po rohu Pardubic přišel rychlý brejk Bohemky, Himl našel odkopem z vápna přesně Augustína, který se prosadil přes dva bránící hráče a z pravé strany zakončil, gólman jeho pokus konečky prstů jen vytěsnil, ale stihl ještě zareagovat a před dobíhajícími hráči míč kryl.

Praktický celý druhý poločas se nesl v podobném duchu jako závěr prvního, s tím rozdílem, že se hráči Tesly Pardubice soustředili na kvalitní přechod při brejkových situacích. Přestože se hrálo po většinu druhé půle na polovině Tesly, byli to právě hráči v červeném, kteří měli v úvodu druhého dějství dvakrát blízko ke vstřelení branky. Ve 48. minutě po rychlém brejku Petruse zprava mířil u vzdálenější tyče z bezprostřední blízkosti Švrňák těsně nad a v 56. minutě ten samý hráč šel sám na gólmana, vyznamenal se ovšem Hrábek, který jeho zakončení vytěsnil nohama a ve spolupráci s obránci zažehnal další nebezpečí. Bohemka si vypracovala další gólovou šanci v 57. minutě, Sirový vyslal do útoku Augustína, ale opět byl úspěšnější pardubický Schejbal. Podobně si na druhé straně počínal v 76. minutě po dalším z rychlých brejků pardubický Petrus, který byl sám před Hrábkem, ale naštěstí minul.

V 79. minutě byl velmi blízko ke vstřelení branky Bálek, po rohu se k němu dostal míč v malém vápně, ale z otočky přestřelil. V podobné pozici v 85. minutě zaváhal i Augustín, kterému po autu z pravé strany přihrával vystřídavší Paluka, fanoušci už po jeho střele z levé strany malého vápna slavili gól, ale míč šel těsně mimo. O minutu později už ale mohli definitivně slavit gól po další spolupráci Paluky s Augustínem. K Palukovi se dostala přihrávka na levé straně mířící mezi dva obránce, pomezní sice signalizoval ofsajd, ale blízko stojící hlavní sudí vyhodnotil situaci jako přihrávku pardubického hráče, Paluka vrátil míč na malé vápno Augustínovi a tentokrát již neměl gólman šanci, 1:0. O tříbodový zisk mohla rezerva Bohemky přijít ve třetí minutě nastaveného času. Po obrovském závaru ve vápně Bohemky, kdy se pardubičtí hráči snažili propálit houštinu těl skončil míč na tyči Hrábkovy branky. Po odkopu míče do bezpečí přišel očekávaný závěrečný hvizd hlavního sudího a rezerva se mohla radovat z nejtěsnějšího vítězství.