Mistrovská utkání - II. liga (Bohemians Praha 1905)
FK Třinec
1:1 (1:1)
Bohemians 1905
neděle 31. května 2009 0:00
Branky
39. Szmek - 42. Hašek z pen.
Rozhodčí
Kocián - Pelikán, Dobrovolný.
ŽK
Doubek, Lisický - Jindřišek.
Diváků
1005.
Třinec
Lipčák - Zbončák, Kuděla, Chlebek (Šalamoun), Lisický - Ceplák, Joukl (46. Hupka), Hanus, Malíř - Szmek, Doubek.
Bohemians 1905
Havránek - Růžička, Cseh, Pávek, Rychlík - Moravec, Jindřišek, Hašek, Jungr (86. Kotyza) - Hartig, Ibragimov (77. Strnad).
Místo zápasu
Třinec

Online

V úvodu zápasu byl lepší Třinec, který větral obranu Bohemky zejména urostlými útočníky Szmekem a Doubkem. Po půlhodině hry Bohemka hru vyrovnala, ale přesto šel Třinec do vedení. Záhy však bylo po proměněné penaltě vyrovnáno. Tlak na konci poločasu domácí nevyužili. V druhém poločase byla hra vyrovnaná, gólové šance na straně domácích spaloval zejména Szmek, u Bohemky Ibragimov. Konečná remíza je zasloužená.
92.
Konec utkání, Třinec se rozešel s ve velmi kombinované sestavě hrající Bohemkou 1:1.
91.
Třinec z asi poslední standardky ohrozil branku Bohemky, ale závar nakonec skončil odkopem od branky Klokanů.
91.
Po prodloužení Hartiga se dostal za záda obrany Strnad, ale gólman Lipčák včasným vyběhnutím rodící se šanci zmařil.
88.
Střídající Strnad se po přihrávce Kotyzy zprava dostal do velké šance, ale trefil pouze pravou tyč domácí branky. Velká Škoda.
86.
Bohemka střídá, ze hřiště odešel Jungr, místo něj se na hřiště dosává Kotyza.
85.
Třinec se dostal po centru Zbončáka k rohovému kopu, ale po něm byl faulován Havránek.
83.
Hra se odvíjí ve středu hřiště, obě mužstva brání svá pokutová území a znova začíná pršet.
77.
Střídá i Bohemka, dolů jde dnešní smolař Ibragimov, místo něj se pokusí rozhodnout Strnad.
77.
Domácí střídají, místo Chlebka se na hřiště podívá Šalamoun.
75.
Před Havránkem se ocitl zprava osamocený Szmek, který ale Havránka neprostřelil, z následného rohu neuhodilo.
73.
Střela Hanuse byla zblokována, po rohu se dostal k odraženému míči na šestnátce Ceplák, jeho střela byla opět zblokována na roh. Ten k ničemu nevedl.
72.
Moravec roztáhl hru doprava na Hartiga, jeho pěkný centr našel na malém vápně úplně volného Ibragimova, který ale míč špatně trefil a hlavičkoval vedle.
71.
Růžička kombinoval na pravé straně s Jindřiškem, ten nakonec odcentroval, ale Hartig bokem zakončoval metr vedle levé tyče Lipčákovy branky.
68.
Standardní situaci zleva rozehrával Hanus, jeho střelu pod břevno Havránek vyrazil na roh, po něm hlavičkoval nad Szmek.
Utkání přihlíží v nevlídném počasí 1005 diváků včetně asi 50 příznivců Bohemky.
63
K další střele se na hranici šestnáctky dostal po brejku Ibragimov, ale Chlebek jej zablokoval.
62.
Po centru Hartiga zleva hlavičkoval Ibragimov, ale málo razantně a nepřesně.
59.
Bohemka mohla jít do otevřené obrany, ale Hašek pokazil přihrávku na Hartiga a z akce nic nebylo.
56.
Po Pávkově hrubce se dostal sám před Havránka Doubek, ale jeho lob nebyl přesný a Cseh nebezpečí zažehnal.
52.
Do míče se opřel střídající Hupka, obrana klokanů jeho pokus odvrátila na roh.
48.
Po Hanusově přihrávce se do obrovské šance zprava dostal Malíř, ale trefil výborně vyběhnuvšího Havránka., z rohu nic nebylo.
46.
Déšť ustal, ale trávník je silně podmáčený. Před oběma brankami se vytvořily bahnité louže.
46.
Domácí vystřídali, místo Joukla jde na hřiště Hupka.
Skončil první poločas. Domácí byli v první půlhodině aktivnější, Bohemka pak vyrovnala hru. I přesto se domácí dostali do vedení, ze kterého se však dlouho neradovali. V závěru poločasu však Bohemku zamk li v šestnáctce, ale žádnou ze šancí nevyužili. Na konci poločasu se strhla nefalšovaná beskydská průtrž mračen.
44.
Třinec po obdržené brance přitlačil spolu se začínajícím lijákem a Bohemka se zuby nehty brání. Neujala se standardka Cepláka, další střela Malíře, tu vytlačil Havránek na roh a po něm v závaru trefili domácí jednoho z bránících hráčů.
42.
Bohemka vyrovnává na 1:1. Hašek poslal gólmana k jedné tyči a vystřelil přesně po zemi k té druhé.
41
Lisický byl za svůj faul odměněn žlutou kartou.
41.
Jungr se ocitl před domácím gólmanem, byl stažen Lisickým a rozhodčí Kocián nařídil penaltu.
40.
Třinec vede 1:0. Vyplnilo se pravidlo nedáš, dostaneš, domácí zaútočili a z brejku se prosadil Szmek a po malém závaru překonal Havránka.
38.
Jungr zatáhl míč, přihrál do levé strany Hartigovy, jeho centr domácí obránce vysoko přizvedl, do souboje s gólmanem šel Hašek, míč se odrazil k Ibragimovi, který z malého vápna prázdnou branku neuvěřitelně minul.
36.
Další trestný kop Rychlíka úspěch nepřinesl. Jirka centr přetáhl a domácí gólman nemusel zasahovat.
34
Potrestán byl i hráč Bohemky Jindřišek za tvrdý faul.
31
Doubek byl za úmyslné vyběhnutí ze zdi potrestán žlutou kartou.
31.
Ke standadní situaci po faulu Chlebka na Ibragimova se staví Rychlík, který trefil ruku Doubka a bude se kopat další standardka. Rychlík mířil k tyči, ale střela nebyla dostatečně razantní a Lipčák ji v klidu chytil.
28.
Po Rychlíkově pasu do šestnáctky se pokusil Hartig překvapit Lipčáka z otočky, ale střela byla nepřesná a šla nad.
27.
Třinec je v první půlhodině nebezpečnější, Bohemka dobře útočí po šestnáctku, ale chybí kvalitnější finální fáze.
23.
Doubek zamotal v šestnáctce dvěma zasekávačkami hlavu Pávkovi a Csehovi a jeho střela minula tyč pouze o několik centimetrů. Celou akci začal dlouhým výkopem brankář Lipčák.
17.
Doubkova křížná střela zdálky šla hodně vedle, z další akce vyhrál Doubek souboj s Pávkem, přihrál Ceplákovi na značku pokutového kopu, ten minul pravou šibenici Havránkovy branky. Ten se po střele pouze ohlédl.
14.
Pěkná akce Bohemky, Hašek přihrál Jindřiškovi, jeho bombu vytáhl nad branku brankář Lipčák. Z následného rohu se nic neurodilo.
11.
Domácí se dostali do obrovské šance, po narážečce se objevil sám před Havránkem Joukl, byl atakován, rozhodčí Kocián nechal ve hře pokračovat a Havránek míč ukryl v rukavicích.
8.
Po dalším rohu se třinečtí opět dostali ke střele, ta tentokrát nebezpečná nebyla a Havránek ji s přehledem kryl. Bohemka se zatím brání náporu domácích.
7.
Aktivní Malíř opět zkoušel štěstí, ale míč minul o metr pravou tyč klokaní branky.
4.
Domácí zahrávají první roh po tečované střele Malíře, klokani odvrátili na další, po kterém obrovskou šanci hlavičku Szmeka ze dvou metrů výborně zlikvidoval Havránek.
1.
Utkání začalo, Bohemka hraje zprava doleva.
Utkání se bude hrát na mokrém trávníku, v místních končinách zhruba tři dny občasně pršelo. Bohemka nastupuje v klasické zelenobílé kombinaci, Třinec v modrém. Společně s hráči nastupuje i Lombardos, který dostal povolení místního fotbalového klubu na svého klokana.
Dnešní utkání bude řídit jako hlavní rozhodčí pan Radek Kocián, asistenty mu budou dělat pánové Ondřej Pelikán a Zdeněk Dobrovolný. Delegátem ČMFS je pan Vladislav Pala.
Sestava Třince: Lipčák - Lisický, Chlebek, Kuděla, Zbončák - Malíř, Hanus, Joukl, Ceplák - Szmek, Doubek.
Trenéři chtějí v utkání v Třinci vyzkoušet hráče, kteří nedostávali tolik příležitostí. Zkouškou projde také Josef Jindřišek, který se přesune na defenzivního záložníka, kde by mohl být alternetivou i v nejvyšší soutěži.
Sestava Bohemians: Havránek - Růžička, Cseh, Pávek, Rychlík - Moravec, Jindřišek, Hašek, Jungr - Hartig, Ibragimov.
Poslední zápas letošní sezony na hřišti soupeře odehraje Bohemka v Třinci. Třinci se v jarní části seozny daří a v tabulce jara je na 4. místě. V celkové bilanci domácích zápasů v sezoně mu ovšem patří až 12. příčka. Bohemka bude chtít i v dalším zápase pokračovat v postupové jízdě. Virtuální Ďolíček vám zápas ze severu Moravy přinese v online přenosu a živém vysílání Rádia Bohemka.

Média

Články

Rádio a online z Třince

re076
Rádio a online z Třince

Na Bohemku &#269;eká poslední zápas na h&#345;i&scaron;ti soupe&#345;e v leto&scaron;ní sezon&#283; a pro fanou&scaron;ky je tento poslední výjezd&nbsp;sezony zárove&#328; tím nejvzdálen&#283;j&scaron;ím. Od 16 hodin se Bohemka p&#345;edstaví v T&#345;inci a&nbsp;redakce Virtuálního &#270;olí&#269;ku chystá z utkání obvyklý zpravodajský servis pro fanou&scaron;ky, kte&#345;í nebudou p&#345;ímo&nbsp; na stadionu. Zápas odvysílá Rádio Bohemka, které se ohlásí p&#345;ibli&#382;n&#283; deset minut p&#345;ed výkopem, nebude chyb&#283;t <a href="http://www.fc-bohemians.cz/online/default.aspx?kod=153">textový online</a>, m&#367;&#382;ete si také objednat <a href="http://www.fc-bohemians.cz/mobil.aspx">SMS zpravodajství</a> ze zápasu.&nbsp;Online ze zápasu lze také sledovat na teletextu TV&nbsp;Nova&nbsp;na stránce 624. Sledujte homepage Virtuálního &#270;olí&#269;ku, jakmile bude rádio "v éteru", objeví se v horní &#269;ásti vedle zálo&#382;ek Minulý/P&#345;í&scaron;tí/... výrazná zálo&#382;ka &#381;iv&#283;! s aktuálním skóre, posledním záznamem onlinu a Silverlight p&#345;ehráva&#269;em Rádia Bohemka (otestovat Silverlight si m&#367;&#382;ete <a href="http://www.fc-bohemians.cz/testsilverlight.html">ZDE</a>), dále také odkazy na kompletní online p&#345;enos a tradi&#269;ní Windows Media p&#345;ehráva&#269;. <strong>V rámci tohoto zápasu budeme znovu&nbsp;testovat p&#345;enos textového onlinu p&#345;es slu&#382;bu Twitter - pokud vám nesta&#269;í klasické SMS a nemáte telefon který by umo&#382;nil pohodlné&nbsp;sledování textového onlinu, nainstalujte si Twitter klient pro vá&scaron; mobil a jednodu&scaron;e "následujte" u&#382;ivatele "bohemians1905"</strong> (<a href="http://twitter.com/bohemians1905" target="_blank">http://twitter.com/bohemians1905</a>).

Známkování hráčů

Hodnotit výkon hráčů mohou pouze přihlášení uživatelé.