Přípravná utkání (Bohemians Praha 1905 A)
Bohemians 1905
0:2 (0:0)
Steaua Bukurešť
pátek 3. července 2009 18:30
Branky
58. Szekely, 72. Toja.
Diváků
300.
Sestava Bohemians 1905
Sňozík - Růžička, Cseh, Lukáš (K), Rychlík - Kotyza (63. Bartek), Jindřišek, Šisler (58. Róth), Štohanzl (80. Jungr) - Hartig (46. Nešpor), Zelenka.
Sestava
Steaua Bukurešť
Zapata (46. Tatarusanu) - Golanski, Baciu (K) (46. Goian), Rada (46. Ghionea), Filip (46. Marin) - Nicolita, Bicfalvi (46. Toja), Ionescu (46. Onicas), Ochirosii (46. Szekely) - Rusu (46. Kapentos), Stancu (46. Surdu).
Místo zápasu
Fürnitz

Reporáž

Původně dohodnuté místo utkání Bohemians s rumunským celkem ve Fürnitzu bylo na žádost Steauy přesunuto do nedalekého Faak Am See, kde na oba týmy čekala lépe připravená hrací plocha s většími rozměry. O zápas byl velký zájem z řad médií, utkání sledovaly čtyři televizní společnosti, včetně české TV Nova a italských reportérů.

Krátké pozdržení začátku utkání ale jakoby oba týmy navnadilo a od úvodního hvizdu se hrálo ve velmi slušném tempu. Bohemka se dostala do první slibné šance, jmenovitě Kotyza v 8. minutě mířil po prostrčení Štohanzla jen do gólmana Zapaty. Ve 24. minutě se uvedla i nová posila do ofenzivních řad Bohemky, Zelenkova střela se otřela o tyč brankové konstrukce. Bohemka hrála s rumunským celkem v prvním poločase vyrovnané utkání a dostávala se častěji do zakončení, přestože měl soupř míč častěji na kopačkách.

Ve středečním zápase se slovinským Celje se Steaua prosadila až ve druhém poločase a podobně tomu bylo i s Bohemians. Do druhého poločasu poslal trenér Bergodi devět nových hráčů a rumunský tým tahal od začátku druhé půle za delší konec. Bohemians se dostali pod trvalý tlak, který vyústil ve vstřelení úvodní branky. V 58. minutě se nejdříve trefil Ianos Szekely a v 72. minutě potvrdil vítězství rumunského celku Juan Toja. Oba hráči přišli na hřiště až po poločasové přestávce.