U14 padla na Slávii 7:0

B-žáci si ze Slávie odvezli debakl

Na Slavii jsme začali vlažně a bázlivě.
Během celého prvního poločasu jsme se vůbec nedostali do tempa a soupeře téměř neohrozili.
Slávisté nás přehrávali hlavně díky důrazu v osobních soubojích, rychlostí a jednoduchou rozehrávkou, kdy po zisku míče krajní obránci okamžitě hledali dlouhým balonem sprintující křídla.
Na tuto hru jsme nenašli protizbraň zejména proto, že jsme do napadání přistupovali pozdě a nevyrovnali jsme se domácím v důrazu v osobních soubojích.
Na většině hráčů byl znát velký respekt ze soupeře. Během zápasu se toho nedokázali zbavit.
Slávisté zahrozili již ve druhé minutě, po jejich klasické akci, kdy šel dlouhý míč přes našeho krajního obránce na nabíhající křídlo, které zatáhlo míč k vápnu a zpětnou přihrávkou pod sebe hledalo nabíhajícího útočníka. Napoprvé ještě mířil mimo, ale už o 4 minuty později vsítil gól.
V 19. minutě se celá akce opakovala - a znovu po naší levé straně.
V 26. minutě měl možnost po přímém kopu korigovat Hlinák, ale mířil vysoko nad.
Následně měli Slávisté několik šancí, kdy nás buď podržel Fiala nebo nemířili přesně.
Skóre za první poločas uzavřeli na 3:0 domácí znovu po akci na naší levé straně.

Začátek druhého poločasu jsme začali aktivně a vypadalo to, že se kluci zbavili respektu, ale vydrželo nám to jen asi 3 minuty a vytěžili jsme z toho pouze jednu gólovou šanci, kdy Zita z penalty mířil nad.
Následovaly už pouze šance Slávie a domácí postupně navýšili skóre až na potupných 7:0.
Tato prohra nás mrzí především pro slabé nasazení a malou touhu po vítězství.
Doufejme, že v příštím domácím zápase proti Spartě se o to více porveme, ukážeme odvážnější srdce a nedáme to soupeři takto lacino.