Slovinsko dvakrát vyhrálo, Slováci porazili Nizozemce

Elivs Bratanovič a Lukáš Pauschek úspěšně reprezentovali své země.

Přes reprezentační přestávku si odjeli plnit své povinnosti dva hráči Bohemians. Oba dva měli před sebou dva kvalifikační duely na Mistrovství Evropy do 21 let konané v příštím roce v České republice.

Elvis Bratanovič měl na programu se Slovinskem zápas s Andorrou, který vyhráli 5:0 a útočník Bohemians se zapsal mezi střelce. Druhé utkání v Estonsku svěřenci trenéra Kavčiče také zvládli a vyhráli vysoko 7:1. Bratanovič do tohoto utkání nenaskočil. Ani tyto výsledky ovšem nezajistili slovinským reprezentům postup do baráže.

Slovenský výběr do 21 let nejdříve remizoval se Skotskem 1:1, poté překvapivě porazil venku Nizozemsko 1:0 a zajistil si tak účast v baráži o Mistrovství Evropy. Lukáš Pauschek naskočil do obou těchto zápasů v základní sestavě a odehrál kompletních 180 minut. Slovensko svoji skupinu vyhrálo se ziskem 17 bodů a o bod předskočilo právě Nizozemsko. Nyní budou tedy svěřenci trenéra Galáda čekat na rozlosování baráže, ze které postoupí na ME pouze vítěz každé dvojice.