D - žáci: Plzeň - Bohemians 1905 5:6

Fotbalisté Bohemians zvít&#283;zili v dal&scaron;ím divizním zápase 6:5 na p&#367;d&#283; Viktorie Plze&#328;, kdy ji&#382; po p&#367;li vedli 6:1. Po sérii st&#345;ídaní a laxnosti v &#345;adách Bohemians sice soupe&#345; sní&#382;il na 5:6, ale i tak Klokani dovedli utkání do vít&#283;zného konce.<br /> <br /> Od za&#269;átku zápasu jsme mohli na Vodních Stavbách v Plzni sledovat kombina&#269;ní fotbal. Na obou stranách cht&#283;li kluci kombinovat a to p&#345;isp&#283;lo k efektivnosti utkání! Hrál se hezký fotbal. A k tomu p&#345;isp&#283;l i brzký gól. Na levé stran&#283; h&#345;i&scaron;t&#283; vybojoval David &#268;apek balón a z pomalu t&#345;iceti metr&#367; nap&#345;áhl svoji prava&#269;kou a zav&#283;sil - 1:0.

Kapitán domácích řídil celou hru soupeře a i díky němu se dostávala Plzeň do šancí. V 10. minutě si chtěl zakombinovat i brankář Šrámek a to úspěšně! Dovolil si kličku a rozehrál na spoluhráče, jenže ti ztratili balón na polovině hřiště a Honza se už nestačil vrátit zpět -1:1. A poté začal koncert Klokanů. Ve 12. minutě nacentroval z levé strany Šimon Trčka do vápna, kde Jarda Klouček nataženou pravou nohou prostřelil gólmana. Jeho první gól nohou v divizi. A o minutu se kluci vyměnili. Jarda nahrával Šimonovi do úniku a ten chladnokrevně zakončil na vzdálenější tyč. V 18. minutě nechal všechny diváky zavzpomínat David Čapek, když z podobného místa jako na začátku utkání vystŕelil a míč poslal ještě více pod břevno než minule. A už to bylo 4:1.

Ve 24. minutě vyslal opět z levé strany "Šimansky" střílený centr do vápna a domácí obránce nastřelil před brankou stojícího "Klugeho". Od něj se balón odrazil do břevna a poté za brankovou čáru. Chvilku zmatený Jarda si po chvilce uvědomil, že vstřelil svůj 4. divizní gól. Dva hlavou, jeden pravou nohou a nyní ten poslední hrudí. A před samotným koncem poločasu zvýšil už na 6:1 Marko Tomič, když mu přihrával po rohovém kopu Vojta Brak na velké vápno a Marko si v klidu připravil balón, kouknul se na branku, napřáhnul a uzavřel poločasové skóre. Koncert v podobě šesti gólů Klokanů.

Do druhého poločasu už nezasáhl kapitán Vojtěch Brak, Marek Vltavský a Honza Szabo. A i to možná přispělo k takovému kolapsu. Kluci si už zřejmě mysleli, že to mají na háku a pomýšleli na "desítku" v síti Plzně. Jenže domácí si vše vyříkali v kabině a na Bohemians vlétli jako uragán. A Klokani jim to také hodně usnadnili!!! Nejdříve v šesté minutě prokličkoval obranou kapitán domácích a snížil. Ve 14. a 15. minutě snížili dokonce už na 6:4. Klička a další střela z půlky. A nyní si už všichni na stadionu uvědomili, že je zle. Zle pro hosty. A dvě minuty před koncem bylo dokonce sníženo na rozdíl jediného gólu. Při každém útoku domácích rodiče a kluci na lavičce trnuli hrůzou. Všichni se strachovali. Až na trenéra Jaroslava Köstla. Ten zůstaval výjimečně v klidu a naplno věřil svým svěřencům. Rozhodčí ještě něco nastavil a nikdo nevěděl, kdy už bude konec. Až najednou písk, písk. Konec utkání a tři body se přeci jen vezou do Prahy. Úspěch i zklamání! Kdo by čekal, že v zápase padne 11 gólů. Bilance Bohemians 1905 v Plzni? 18 gólů a šest bodů se veze do Vršovic. Hezké konto na dvě utkání v divizi...

Sestava Bohemians: Šrámek - Szabo (31' Begić), Brak (31' Joun), Skuček, Šulc - Pejša (40' Puczok), Tomič, Čapek, Vltavský (31' Suchý, 49' Kocourek) - Klouček, Trčka

Statistika zápasu: Bohemians 1905: I. poločas = 11 střel na branku a 4 mimo, 3 fauly, 1 ofsajd a 1 rohový kop; II. poločas = 5 střel na branku a 3 mimo, 3 fauly a 2 ofsajdy Plzeň: I. poločas = 1 střela na branku a 3 mimo, 2 fauly a 1 rohový kop; II. poločas = 7 střel na branku a 2 mimo, 5 faulů a 1 ofsajd

Individuální statistiky a zajímavosti: Dnes dal Jarda Klouček tolik gólů, co dal za všechna minulá utkání v divizi. A mohl si na svůj účet připsat i gól nohou. Jarní část se Kloučkovi hodně vyvedla a to ještě není u konce! Do sestavy Bohemians 1905 B-mladších žáků se propracovala další devadesát osmička. Jakub Joun odehrál druhý poločas v Plzni a je už čtvrtým svého ročníku, který nastoupil za 97. Šimon Trčka si připsal dvě asistence, a vyrovnal se tak Marku Vltavskému a oba dva jsou se třemi přihrávkami na gól nejlepšími jarními nahrávači týmu.