58. Vukadinovič.
8019.
Berkovec - Mikula, Bílek, Deli, Tamas - Hrubý (69. Dostál), Baéz - Vukadinovič, Piták, Zmrhal (74. Švec) - Škoda (85. Červenka).
Zlámal - Pauschek, Škerle, Šmíd, Šírl (86. Kalina) - Bartek, Jindřišek, Rada, Moravec - Bratanovič (64. Mosquera) - Mikuš.

Byl to strhující zápas, který se musel líbit. Druhý poločas byl přeci jen v o něco menším tempu, především díky brzkému vyloučení Vukadinoviče. Klokani odvedli dobrý výkon, i když možná mohli vytěžit více z převahy o jednoho muže v poli. Zlámal byl zvolen jako muž zápasu, za domácí pak Vukadinovič. To je od nás pro dnešek vše, těšíme se na vás za týden proti Baníku.
90.
Rozhodčí Příhoda ukončil zápas.
90.
Šmíd zastavil rozvíjející útok již na polovině soupeře.
90.
Nastavují se dvě minuty.
89.
Mikuš se trefil! Neuvěřitelně zakroutil míč na vzdálenější tyč a srovnal tak skóre.
88.
Klokani dostávají skvělou příležitost po faulu na Radu dvacet metrů od Berkovcovy branky.
86.
Šírl dohrál, Kalina jde na plac.
85.
Střídá Milan Škoda, na hřiště se dostal Červenka.
84.
Šmíd pálil zpoza vápna, ale mimo.
80.
Delimu se míč svezlo po holeni, ale roh Šmíd netrefil hlavou ideálně.
79.
Pauschek poslal střelu, která mu šla proti noze, vysoko nad branku.
78.
Derby sleduje 8019 diváků.
78.
Ke střele se dostal na odraženém míči Bílek, ale z voleje branku netrefil.
77.
Mosquera vidí žlutou kartu.
76.
Šmíd se ocitl osamocený na malém vápně, ale centr Šírla hlavičkou poslal jen do země, odkud se odrazil k Berkovcovi do rukavic.
74.
Druhé střídání Slavie, za Zmrhala se dostal do hry Švec.
73.
Zlámal skočil pod nohy Zmrhalovi a sebral mu míč. Oba však utrpěli drobné šrámy.
72.
Protiútok zastavil Šírl rukou. Vidí žlutou kartu.
71.
Klokani zahrají rohový kop.
69.
Šmíd se sice dostal po rohu k hlavičce, ale zároveň mu byl odpískán faul.
69.
Střídá i Slavia, odchází Hrubý, na plac se podívá Dostál.
67.
Žlutou kartu vidí Tamas.
65.
Zároveň se Bartek posunul pod hrot, vlevo je právě Kolumbijec.
64.
Bratanovič střídá, do hry se dostal Mosquera.
63.
Hlavička Rady skončila na ruce jednoho ze Slávistů, ale rozhodčí pokutový kop neodpískal.
62.
Před Bartkem na poslední chvíli uklízel Mikula.
58.
Vukadinovič sekl zezadu po Radovi a vidí možná přísnou červenou kartu. Následně byl Bartek stažen ve vápně, ale to již hlavní sudí jako faul neposoudil.
55.
Na potřetí se Vukadinovič prosazuje. O míč přišel na polovině hřiště Jindřišek, dlouhý míč si našel rychlonohého záložníka a ten dloubáčkem překonal Zlámala.
52.
Centr po zemi vypadl Zlámalovi z rukou, ale Klokani byli pozorní.
51.
Bratanovič ostře dojel odkopávajícího Bílka a může být rád za žlutou kartu.
46.
A hned vidí žlutou kartu Mikula za skluz na Bartka
46.
Začal druhý poločas.
Je to derby se vším všudy. Elektrizující atmosféra, vysoké nasazení, šance na obou stranách. Klokani jich měli o něco méně, navíc jim dělají problémy s rychlé protiútoky domácích, naštěstí zatím vše pokryl skvělý Zlámal.
45.
První poločas byl ukončen.
45.
Nastavuje se jedna minuta.
44.
Na centr si naskočil Bílek, dobře zamířil, ale jeho hlavičku bravurním zákrokem chytil Zlámal.
43.
Jindřišek dostal žluté napomenutí po faulu na Vukadinoviče.
42.
Míč nebezpečně prosvištěl po centru z levé strany, ale nikdo na něj v sešívaném nedosáhl.
41.
Bochánek do vápna odhlavičkoval Deli, následný protiútok skončil centrem Vukadinoviče, na který si naskočil Piták, ale lepší výskok mu znemožnil dotírající Rada.
40.
Bartek ubránil míč před Mikulou a nabídl standardní situaci pro Klokany.
38.
Z 22 metrů kroutil ze standardní situace míč do sítě Tamas, ale Zlámal střelu na střed branky vyrazil. Roh Klokani ubránili.
36.
Moravec prostrčil mezi protihráči míč na Radu, který se ocitl na středu velkého vápna sám. Škoda, že dal spíše na razanci než techniku, dělovku do prostředka branky Berkovec vyrazil.
35.
Pauscheka v souboji postrčil Zmrhal, na což Příhoda zareagoval odpískáním.
34.
Ale už je šikovný středopolař na hřišti.
32.
Nyní je Rada ošetřován, nevypadá to vůbec dobře.
32.
32.
Na jedné straně dojel soupeř Radu, ale rozhodčí Příhoda nechal hru běžet až do úniku Vukadinoviče, kterého zastavil za cenu rohového kopu Šmíd.
27.
Rychly protiútok skončil střelou Jindřiška těsně vedle levé tyče.
26.
Moravec vidí žlutou kartu.
25.
Rohový kop Klokani odvrátili.
24.
Škoda vybojoval míč ve vápně, který už vypadal, že si Pauschek pohlídá. Našel zpětnou přihrávkou Pitáka, který na hranici penaltového kopu trestuhodně přestřelil.
21.
Ke slovu se taky dostali Klokani, rohový kop na zadní tyči hlavou poslal na branku Bartek, ale Berkovec skvěle zasáhl.
18.
Škoda se prodral k centru Tamase, ale mířil nad branku.
16.
Jindřišek se pokusil po závaru v malém vápně odkopnout míč, ale trefil Baéze, jenž míč poslal do sítě. Naštěstí si vypomohl rukou, když si kryl obličej a tak mu branka nebyla uznána.
15.
A po druhé vyšel ze souboje Vukadinovič - Zlámal jako vítěz brankář Bohemky. Tentokrát měl situaci jednoduší, záložník postupoval trochu z úhlu a vystřelil z větší vzdálenosti.
14.
Dlouhý míč šel do ofsajdu na Vukadinoviče, ale prodloužením Škerleho pravděpodobně rozhodčí usoudil, že je vše v pořádku a slávistické křídlo tak mohlo postupovat na Zlámala. Ten skvělým zákrokem Klokany zachránil.
12.
Šírl pokryl tělem Vukadinoviče a pohlídal míč za lajnu.
10.
Moravec skvěle prostrčil do tandemu Pauschekovi, který však nedokázal přes dvojici protihráčů odcentrovat, ve skluzu ho totiž trefil při krytí míč jeden z obránců, rozhodčí pokynul ke zvednutí.
9.
Rada táhl míč před ustupující čtyřkou, ale nikdo se mu pořádně neutrhl ze spoluhráčů, tak prostě vypálil. Berkovec ukázal nesmělý zákrok, když střelu neodhadl a jen taktak v pádu zastavil míči nohou.
8.
Hrubý fauloval zezadu ostře Jindřiška, je pouze napomínán.
7.
Rada vybojoval skluzem míč pro zelenobílé barvy, když se hnal útok z levé strany.
6.
Piták našel uličkou Škodu, toho ale zastavil v postupu do šestnáctky ofsajd.
5.
Šírl ubránil levou stranu před dotírajícím protihráčem a vyřešil ošemetnou situaci odkopem.
3.
Pauscheka ve skluzu fauloval Baéz a vidí žlutou kartu.
2.
První střelu na branku si připsal z levé strany Bartek, ale sotva došla k Berkovcovi.
1.
Derby začalo!
Klokani budou útočit první poločas na kotel Bohemky, drží se minuta ticha za Miroslava Ondříčka.
Fanoušci Bohemky si připravili originální choreo s tramvají, ze které vystupují dveřmi nad nápisem "Klokani na výjezdu".
A hráči nastupují na trávník.
Klokani dvacet minut před začátkem utkání pilují střelbu, Slávisté se po ukončení poziční hry přesouvají na ten samý úkon.
Sestava Bohemians Praha 1905: Zlámal - Pauschek,Škerle, Šmíd, Šírl - Bartek, Jindřišek, Rada, Moravec - Bratanovič - Mikuš.
Náhradnící: Žaloudek, Hubínek, Kalina, Mosquera, Cicman, Havel, Švenger.
Naposledy vyhráli Klokani na Slavii v roce 1993. Pokud ale započítáme i zápas z roku 2011, kdy Zelenobílí hostovali v Edenu jako domácí celek, tak tento fakt neplatí. O vítězství 2:0 rozhodli v rozmezí dvou minut Moravec a Škoda, kteří dnes paradoxně nastoupí proti sobě.
Klokani mají za sebou krušnou reprezentační pauzu. Hráči pendlovali mezi marodkou a tréninkovým procesem jako tenisový míček na US Open, navíc schytali výprask v Jihlavě (0:4). Proto trenér uvítal, že mohl nasadit do sestavy uzdraveného Škerleho a Šírla, naopak nemohl počítat s Jarolímem a Lietavou. K těmto zraněným hráčům se přidal Zoran Gajič, jehož dvě žluté karty v minulém ligovém utkání vyřadily ze hry.
Vítáme vás u dnešního online přenosu, ve kterém zprostředkujeme derby mezi dvěma vršovickými týmy - Bohemians Praha 1905 a SK Slavia Praha.