Z. Hruška - Jakubec, Prokeš, Bičovský, Koukal - Chaloupka, Zelenský, Sloup - Příložný, Čermák (77. Levý), Němec (68. Mičinec).
Castaneda - Battiston, Janvion, Mahut, Lestage - Zenon, Oleksiak, Genghini (85. Wolfi), Daniel - Roussey, Rep.
Praha - Vršovice

Videoreportáž z tohoto zápasu si můžete stáhnout v sekci Download.

Reportáž:

Byla to óda na fotbal! Nejprve obrovský boj, bitva o každý metr a šanci, po změně stran koncert Pospíchalových svěřenců. Ani největší optimista určitě nečekal, že Bohemians zachovají čtyřgólovou normu, kterou v podzimních zápasech na domácím hřišti narušili jen v derby se Slavií.

Bezgólová remíza z premiéry byla slibná, ale sama ještě nic neřešila. Klokani neměli na vybranou: pokud chtěli svůj pátý start v Poháru UEFA proměnit v postup do třetího kola, museli vyhrát. Tedy útočit - a střílet góly. Soupeř si stejně spočítal, že s defenzívou nemůže vystačit a že by měl potrápit Hrušku.

Karty byly rozdány. Bohemians se vrhli do útoku s obrovskou vehemencí, hned ve třetí minutě po Bičovského přímém kopu Lestage v pádu odvracel do zámezí, za chvíli na Čermákův centr vystartoval Sloup a hlavou si vynutil další roh. »Zelení ďáblové«, tentokrát v bílých dresech, s odpovědí příliš neváhali - v 11. minutě Lestage z dobrých 30 metrů zahrozil levačkou, Hrušku střela překvapila nepříjemným odskokem, opakovaný pokus dostal ven ze šestnáctky jen kolenem...

Jinak ale utkáni skýtalo stále stejný obrázek: jakmile domácí přešli přes půlicí čáru, před trestným územím St. Etienne trojlístek francouzských reprezentačních obránců Battiston – Janvion - Mahut za vydatného přispění spoluhráčů okamžitě budoval ochranný val, od něhož se odrážela většina nájezdů domácích fotbalistů. Sloup posílal pasy jedna báseň třeba na 40 metrů, Zelenský se ukazoval a vymýšlel uličky, Jakubec nabíhal, pro Chaloupku a Bičovského žádný míč nemůže být ztracen, celá jedenáctka dřela, čekání na gól se ale protahovalo. Ve 14. minutě po faulu na Čermáka sice Bičovský rozehrál přímý kop dozadu na Zelenského, ten se z dvaceti metrů opřel do míře tak mocně, až se Castenada lekl, že mu břevno musí sednout na záda, vzápětí dezorientovaný Battiston hlavou poslal míč přes celou branku pár centimetrů od levé  tyče vlastní branky...

Až přišla 28. minuta, Zelenský vystřelil, na šestnáctce jeden ze soupeřových obránců tečoval míč k zapomenutému Němcovi, ten si vůbec nepřipouštěl, že by třeba mohl být v ofsajdu a na rozdíl od ligových zvyklostí ze šance vytěžil gól! Klokani chtěli přidat rychle pojistku, Bičovský se ekvilibristicky proháčkoval až do vápna, přiťukl Příložnému a jeho střelu k pravé tyči Castaneda kryl, poradil si i s ukázkovou Chaloupkovou otočkou.

Francouzům nikdo nemusel říkat, že teď se od nich čeká otevřenější hra, snaha dát gól. Hned po návratu z kabin také ožili, Janvion pronikl až do vápna, vzešel z toho roh, po němž se Roussey dostal do obrovské šance, ale neproměnil ji. A od tohoto momentu existovalo na trávníku jediné mužstvo: Bohemians.

Z nezměrného úsilí, z ochoty tvrdě pracovat, podstupovat osobní souboje, nabíhat do volných prostorů se zrodila fotbalová fantazie, vyšperkovaná Čermákovými uličkami, Sloupovými kousky, Zelenského   pasy,   Němcovými   úniky. Klokani semifinalistům mistrovství světa dokazovali, že i my umíme hrát velký fotbal.

Připomeňme si nejzajímavější okamžiky: v 52. min Sloup předložil Čermákovi a jeho centr Němec prodloužil přes břevno, v 54. Příložný si naběhl na autové vhazování, obešel i Castanedu a na jeho přihrávku od brankové čáry už nikdo ze spoluhráčů nedosáhl. V 59. Čermák vyslal do vápna Příložného a ten přízemní střelou potvrdil pověst pohárového střelce - 2:0. Než se soupeř rozkoukal, rozehrál Bičovský v pořadí sedmý rohový kop a Prokešův gól hlavou udělal z ďáblů definitivně beránky. Koncert Bohemians pokračoval Mičincovým gólem, ale i sérií dalších střel a nápaditých akcí. Bylo to velké vítězství po skvělém, na našich trávnících dlouho nevídaném výkonu.