Sňozík - Marek, Rada, Pávek, Šmarda - Růžička, Adam, Hašek (61. Bartek), Kunášek (68. Rychlík) - Škoda (81. Matůš), Slezák.
Sestava Sigma Olomouc
Drobisz - Randa, Šuškavčevič, Škerle, Jurkič - Janotka, Rossi, Kazár (56. Lukšík), Bajer (69. Hartig), Kaščák - Hubník (89. Bueno).
Ďolíček

Hráči Bohemians 1905 v dohrávce třetího ligového kola remizovali s Olomoucí 0:0 a stále čekají na první gól po návratu do nejvyšší soutěže. Dnešní utkání nabídlo spíše urputný a bojovný fotbal bez větších šancí, v jediné takové ve 32. minutě selhal domácí Slezák.

V sestavě domácích se poprvé objevil od začátku v lize stoper Pávek, který nahradil distancovaného Lukáše, ale kompaktnost domácí obrany tím nijak neutrpěla. Podobný efekt měla ale i sázka na pětičlennou zálohu v podání Olomouce, což v součtu vytvořilo podmínky pro nezáživný fotbal postrádající šance, zato oplývající náročnými osobními souboji.

K první střele na branku se dostal domácí Kunášek až ve 14. minutě, ale Drobisz s ní příliš práce neměl. O trochu více se zapotil o deset minut později, kdy se musel položit do vzduchu, aby zkrotil hlavičku vlastního obránce Jurkiče. Na jediného útočníka hrající Olomouc se před Sňozíka dostávala jen ojedinělými nakopávanými míči, hra plná nepřesností se většinou odbývala uprostřed hřiště.

Až ve 32. minutě se křížný centr Šmardy po standardní situaci dostal na hlavu Růžičky, který jej sklepl zpět na levou stranu šestnáctky. Tam stál nekrytý Slezák, přehodil si míč na pravou nohu, ale z osmi metrů poslal míč nad horní růžek Drobiszovy branky.

Poté už hru opět ovládla urputná a důrazná defenziva Sigmy, při některých akcích se k vlastní brance stahoval i jediný útočník Hubník.

Po poločase se začali diváci fotbalem alespoň trochu bavit. Bohemians se dokázali občas dostat k rychlým akcím po křídlech. Po jedné takové vybojoval Kunášek na levé straně roh, na ten si naskočil nekrytý Škoda, ale hlavou trefil jen střed branky a nohy brankáře Drobisze. I další velká šance domácích se zrodila z křídla. V 80. minutě vtrhl do šestnáctky zprava Bartek, ale svůj střelecký pokus nártem vytočil vedle Drobiszovy vzdálenější tyče.

O pět minut později se mohly promarněné příležitosti domácím vymstít. Hartig se uvolnil na pravé straně šestnáctky a jeho přízemní centr projel celým malým vápnem, Lukšíkův skluz ale přišel pozdě.

Z poslední akce zápasu pak Olomouc dokonce míč dopravila do sítě, ale Buenův zásah z protiútoku sudí neuznal pro ofsajd, který podle televizních záběrů nebyl. Až podrobný rozbor celé situace odhalil, že skórující Bueno těžil z ofsajdového postavení v samém počátku akce.

zdroj: ČTK

90.
Konec utkání, 0:0.
90.
Rychlý brejk Olomouce po rohovém kopu skončil přečíslením a brankou Sigmy, ale centr Lukšíka do vápna vyhodnotil pomezní jako ofsajdový.
90.
A ještě jednou rohový kop.
90.
Rychlík zakroutil přímý kop po faulu na Bartka do vápna a Bohemka bude zahrávat další roh.
90.
Sudí nastaví 3 minuty.
90.
Poslední střídání Olomouce, odešel Hubník a přišel Bueno Mariano.
89.
Standardku jsme ale nijak nevyužili, Sigma situaci zvládla.
88.
centr se od hlavy jednoho z olomouckých hráčů dostal do zámezí a budeme zahrávat roh.
88.
Adam vybojoval přímý kop z pravé strany.
86.
Akce Olomouce, Hartig z pravé strany centroval na vzdálenější tyč, tam ve skluzu zasáhl míč Lukšík, ale už byl z úhlu a rozehrávat bude Bohemka.
84.
Průnik Hubníka zastavil Rada společně s Markem.
84.
Centr Rychlíka z levé strany si ze vzduchu stáhl Drobisz.
83.
Olomouc zahrávala přímý kop z levé strany, ale centr přešel až za brankovou čáru.
82.
Střídání Bohemky, odstoupil Milan Škoda, na jeho místo přišel Lukáš Matůš.
81.
Konečně kloudnější akce ze strany Klokanů, Bartek se z pravé strany prodral do vápna, prudký centr prošel přes celé malé vápno, Škodovi chyběl krok k zakončení.
78.
Do šance se řítil z levé strany Hartig, odcentrovat se mu nepodařilo.
75.
Série nepřesností ze strany našich hráčů nás připravuje o jakýkoliv tlak a šance, v posledních minutách vůbec nepodržíme míč a hraje soupeř.
73.
Sigma zahrávala zajímavou standardku, ale ubránili jsme se, navíc pomezní odmával ofsajd.
73.
Utkání sleduje 6066 diváků.
69.
Střídání Olomouce, odešel Bajer a na jeho místo přišel "exklokan" Lukáš Hartig, který si vysloužil potlesk tribun.
68.
Střídání Bohemky, odešel Petr Kunášek, nastoupil Jiří Rychlík.
66.
Další rychlý protiútok Sigmy zachytil výborně Karel Rada.
65.
Rychlý útuok Sigmy, Hubník nebezpečně odcentroval z pravé strany, míč naštěstí proletěl naším vápnem aniž by na něj mohl některý z hráčů Sigmy dosáhnout.
62.
Rohový kop Bohemky skončil hlavičkou tísněného Škody, ale Drobisz byl na svém místě.
61.
První střídání Bohemky, odešel Ivan Hašek a na hrací plochu nastoupil David Bartek.
60.
Sigma se teď na několik minut usadil na naší polovině, ale žádnou šanci si nevypracovala, pouze Silva Rossi zkusil střelu z dálku, ale Sňozík byl be zpráce, rána šla nad.
57.
Dlouhý nákop se Škodovi zpracovat nepovedlo a míč mu utekl do zámezí.
56.
Střídání Olomouce, odešel Kazár, na jeho místo přišel Lukšík.
55.
Centr Kazára tentokrát z levé strany odvrátil Pávek.
52.
Obrana Bohemky úspěšně zachytila dva centry Sigmy do vápna a další akci Olomouce zakončil Kazár nepřesným centrem.
50.
Odražený míč po rohu napálil vedle Marek.
49.
Marek na pravé straně posunul na Slezáka, tomu se odcentrovat nepovedlo, ale máme roh.
48.
Útok Bohemky zakončil Kunášek střelou vedle.
46.
Hubník se řítil do vápna přes Pávka, jeho zpětnou přihrávku, ale právě Pávek zachytil a ubránili jsme se.
46.
Druhý poločas byl zahájen, výkop měli hosté.
Hráči obou týmů jsou již na ploše, čeká se na rozhodčí.
45.
Konec prvního poločasu, stav utkání 0:0.
45.
Útok Olomouce konči na Radovi.
44.
Další přímý kop ze slibné pozice, ale opět končí centr na prvním obránci Olomouce.
43.
Střela Adama ale neprošla zdí.
43.
Po faulu na Haška budeme zahrávat přímý kop z 25 metrů.
41.
Rychlá akce Bohemky, Kunášek přenesl hru na Růžičku, ten ihned hlavičkoval na Haška, který z první obloučkem vyslal do šance Škody, který po kontaktu s obráncem ve vápně spadl, ale píšťalka sudího zůstala němá, navíc pomezní signalizuje ofsajd.
38.
S dlouhým centrem na Janotku si Pávek věděl rady a zastavil akci Sigmy.
33.
Gólová šance Slezáka, po přímém kopu z levé strany se míč přes Růžičku dostal zpět na levou stranu vápna, kde si Slezi obhodil obránce Sigmy a z deseti metrů tvrdě vystřelil, bohužel nad.
32.
První žlutou si vysloužil Daniel Silva Rossi za zakopnutí míče.
32.
Obrana Klokanů byla pozorná.
31.
Olomouc bude zahrávat zajímavou standardku od rohového praporku.
31.
Sigma se pokusila podržet míč na naší polovině, ale s míčem za obranu si Šmarda se Sňozíkem poradili.
28.
Na centr Janotky si naskakoval Kazár, kterému naštěstí hlavička nevyšla a Rada odvrátil.
24.
Zadáci Sigmy teď měli spoustu práce, nakonec uklidili míč po centru z levé strany hlavičkou do rukavic Drobisze.
24.
Před Škodou musel mimo vápno zasahovat gólman Drobisz.
22.
Olomouc zahrávala první rohový kop, po přetlačované ve vápně střílel nad Janotka.
21.
Střílený centr Adama končí na prvním obránci Sigmy.
20.
Po rohovém kopu hlavičkoval nepřesně Dalibor Slezák.
19.
Pokus o vysunutí Škody nevyšel, nepodařilo s emu přejít přes obránce Sigmy a akce byla zbržděna, Bohemka bude zahrávat další roh.
17.
Růžička se řítil k brance soupeře z pravé strany, v souboji s Jurkičem upadl, ale sudí Královec jej pobízí, aby rychle vstával.
16.
Protiútok Sigmy skončil nepřesným centrem Hubníka z pravé strany, míč mají na kopačkách opět Klokani.
15.
Kunášek si posunul míč od levé lajny k vápnu a proveřil Drobisze, který musel míč krotit před nabíhajícími hráči Bohemky.
14.
Ivan Hašek chyboval na polovině hřiště, Hubníka naštěstí zastavila naše obrana a Pávek uklidil míč ke Sňozíkovi.
10.
Přímý kop pro Bohemku rozehrál Hašek, obrana Hanáků byla pozorná a centr odhlavičkovala.
8.
S pokusem Sigmy o zteč si Marek ve spolupráci se Sňozíkem poradili.
7.
Další roh Bohemky, na míč naskakoval Škoda, ale hlavičkoval vysoko nad.
5.
Rychlý protiútok Sigmy, centr Randy z pravé strany ale naše obrana odvrátila.
4.
První střela Bohemky na branku, Kunášek hlavičkoval do náruče Drobisze.
4.
Před vápnem operoval Škoda, jeho pokus o střelu hosté zblokovali.
3.
Ivan Hašek vybojoval první roh pro Bohemku. Rychle rozehraná standardku ale žádnou výhodu nepřinesla a Sigma nás vytlačila na polovinu.
1.
Utkání bylo zahájeno, výkop provedli naši hráči, kteří začínají směrem na kotel, "tribunu pod hodinami".
Oba týmy již nastupují na hrací plochu, Klokani v klasické zelenobílé kombinaci, Hanáci v modrém s bílými doplňky.
Na domácí lavičce musel Zbyněk Busta řešit v týdnu několik nepříjemností se sestavou. Kvůli čtyřzápasovému trestu nesmí nastoupit Lukáš, Bálkovi nedovolí nastoupt zranění z tréninku, nejistý byl i start Karla Rady, ale ten v základní sestavě nakonec nechybí.
Tým z Hané dnes povede všem Bohemákům velmi doře známý Martin Pulpit, člen DFB a velký fanoušek týmu od Botiče, ale i tak nám zajisté na lavičce hostů nedá nic zadarmo, vždyť na jaře to byl právě jeho Sokolov, kde přerušil šňůru Bohemky 18 utkání v řadě bez prohry.
Dobré odpoledne z Vršovic, za malou chvíli ve vršovickém Ďolíčku bude před televizními kamerami odehrána dohrávka třetího kola I. Gambrinus ligy mezi Bohemkou a Sigmou Olomouc.
Sestava Bohemians 1905: Sňozík - Marek, Rada, Pávek, Šmarda - Růžička, Hašek, Adam, Kunášek - Slezák, Škoda

Sestava Sigma Olomouc: Drobisz - Randa, Šuškačevič, Škerle, Jurkič - Janotka, Silva Rossi, Kaščák, Bajer, Kazár - Hubník

Rozhodčí: Královec - Wilczek, Chytil
V pondělí 20.8. se od 17:15 utkají Bohemians 1905 se Sigmou Olomouc, Virtuální Ďolíček vám zápas zprostředkuje v textovém onlinu. Živý videopřenos bude možné sledovat na stránkach www.fotbalzive.cz.