Příspěvek Diskuzního fóra

Stramox84 napsal:

Vaše bádání je obdivuhodné, ale pro moji učitelku na dějepis (v Klatovech) bude taková menší nepřesnost úplně nezjistilná. Navíc si myslím, že kdybych si detaily seminárky vycucal z prstu, tak by to vůbec neověřovala a ...

SORRY, nechci zahlcovat tento web, ale jediný odstaveček:   

Oficiálně klub AFK Vršovice vznikl 16. 12. 1905. První valná hromada se konala v březnu 1906 v hostinci "U Bohatů". Na této schůzi byl zvolen první kompletní výbor klubu. Fotbal ve Vršovicích začal růst. Kromě tzv. I. týmu byly v roce 1906 ustaveny také II. a III. tým. 

16. prosince byl AFK. Vršovice přijat do svazu, tedy teoreticky by měl existovat již dříve, ale nebylo tomu tak, proto to někdo bere jako založení, já bych spíš mínil, že jde o první zmínku o novém názvu, s kterým (asi) přišel jednatel Kotvy. 18. března se nekonala první valná hromada, ale USTAVUJÍCÍ, tedy šlo o datum "porodu", cokoli předtím bylo "početí", které asi v občance má málokdo, ale tehdy se to tak nebralo (navíc většina hráčů prošla Kotvou a už ta "vyrostla" právě roku 1905, kdy získala největší renomé, ač místních kroužků již existovalo povícero!) Konala se v restauraci "U Fügnera" paní Bohatové, "U Bohatů" z toho později učiní až její synové! Byl zvolen první výbor klubu, předtím šlo max o výbor přípravný. Dle spolkového katastru stačili možná i tři lidé, "jednatel" Procházka, "náčelník" Počta a "přítel" Kapr... 

Jen tak mimochodem "přítel" Kapr, nebyl člen staré Kotvy, jak druhdy pro mne nepochopitelně soudil K. Petrů (NE Vy!!!), ale funkcionář Čechie Karlín a třetí svazový předseda!!! A v almanachu zmíněné třetí mužstvo prostě roku 1906 neexistovalo, nebo to spíš byli Ti co přišli a nevešli do prvých dvou, ale našel jsem jedinou zmínku o trainingovém zápase s II. mužstvem a to ještě museli být posíleni hráči prvého (konáno z důvodu, že se soupeř rezervě nedostavil - a jen tak mimochodem ještě k roku 1909 sehraje "třetí jedenáctka" jen dva zápasy s externími soupeři). Nejednou neměli dost hráčů ani pro druhý tým; v Bohemka je a bude by jste se dočetl, že pohárový zápas s rezervou Smíchova (0:4) i prvý tým začínal v devíti, končil v osmi, i když drobet z jiného důvodu... Na trénink se jich občas sešlo i pět a možná i méně, jen při těch pěti byla "hra s míčem" nejméně dvakrát řešena výborem a hráči jmenovitě sankcionováni. Chápu, že míč byl drahý, ale přijít a nekopnout si, či ještě platit pokutu, to by naštvalo i mě!!!!!