Ptejte se vedení Bohemky

Do tohoto fóra mohou přispívat pouze registrovaní a přilogovaní uživatelé.

Přilogujte se nebo se zaregistrujte

Čtení příspěvků je povoleno všem uživatelům, příspěvky jsou zobrazeny níže na této stránce. Použijte posuvník okna nebo kolečko myši.

Obsah diskuzních fór je tvořen příspěvky, které vyjadřují názory a postoje jednotlivých pisatelů. Redakce ani klub Bohemians 1905 neodpovídá za obsah příspěvků, vyhrazuje si však možnost odstranění příspěvků, jejichž obsah je ve zjevném rozporu s právními předpisy nebo normami slušného chování.

Diskuzní fórum "Ptejte se vedení Bohemky" je určeno výhradně pro vaše dotazy. Veškeré další příspěvky budou přesouvány do fóra "Tlachy a kecy". Pro lepší přehlednost bude přesouvání nevhodných příspěvků striktně dodržováno. Děkujeme za pochopení.

Dobrý den, bylo by možné ozřejmit důvody odchodu Gajiče do Zlína? Musel nebo chtěl odejít kvůli tomu, že k nám přišel Buchta a Gajič věděl že si nezahraje? Z mého subjektivního pohledu měl být Gajič v základní sestavě Bohemky a nikoliv Zlína!!

Když porovnávám zápasy doma a venku, nevím jak si mám vysvětlit takovou rozdílnost výkonů.  Byl jsem na zápasech v Boleslavi a pak se Zlínem a jako bych sledoval úplně jiné mužstvo. Přitom kvalita soupeřů i způsob jejich hry byly myslím srovnatelné. To je domácí stadion a jeho atmosféra pro hráče tak svazující? Sedm porážek v Ďolíčku mluví samo za sebe. Přiznám se, že daleko víc se těším na výjezd než na další utrápený zápas doma, kde hlasatel před výkopem začne mlít něco o třech bodech...

Ahoj,abys mel taky jeden jednoduchej dotaz.Mohl by mi nekdo rict nejakej termin od kdy uz se nebudeme vymlouvat na nic jineho nez jen na svou nemohoucnost,cert vem kabajeva,se zlinem by nas stejne nespasil,a viza z ruska asi fakt nejsou sranda,ale uz mi lezou krkem ty neustale narky a konkurz,stadion atd.I kdyz prijmu a ja to prijimam ze to nebylo standartni pro fungovani fotbaloveho klubu,neni uz to smesny se na to neustale vymlouvat.Na zaver kdyz se tu tak probira to rodinne tema,byli jsme rodinny klub kdyz se urcovala cenova politika na pohar s Bolkou?:-)))sorry ale nemohl jsem si to odpustit :-)Jeste bych chtel odpovedet Milanovi,vsem temto argumentum rozumim a prijimam je,ale neni uz proboha zrejme ze Darek nema na to vest fotbalovy klub na tehle urovni,at uz financne tak i profesne,jsem mu za spoustu veci vdecny,postavme mu sochu na namesticku,ale je nad slunce jasne ze to nikam nevede

Svatoslav.Bata napsal:

I vzhledem k tomu, že se to tu neustále řešilo, tak je odpověď pořád stejná.. Prostě to tak je a v Bohemce hraje to lepší, co je v dané chvíli možné k nám dostat. Dnešní ...

Vážený pane Baťo,
rozumím argumentu, že v dané situaci je těžké sehnat jiné (výrazně kvalitnější hráče). Leč nemohu souhlasit s argumentem zastupitelnosti našich tří utočníků. Nebo si snad opravdu vedení myslí, že všichni hrají na stejné kvalitativní úrovni??
A co se teze kvality kádru BOH týká, pak nechápu, jak je tedy možné, že hrajeme tak špatně a v podstatě o holé živobytí. Za hru je prý odpovědný trenér, může za to to tedy on? Či někdo jiný? A není výkonnostní propad způsobený především tím, že se každý půl rok výrazně mění podoba kádru i trenér?

pekulka napsal:

No, kdyby Mosquera s Acostou byli drazí, tak by za nás nikdy nehráli. Samozřejmě, sehnat dobrého hráče za dobré peníze, k tomu je potřeba i trochu štěstí a být ve správnou dobu na správném místě.

Přesně tak. To je jen ukázka toho, jak sportovní úsek funguje dlouhodobě "špatně". Rychle se zapomnělo, že takový Mosquera přišel do Bohemky jako hráč, jemuž se nedařilo prosadit ve 3. španělské lize. Pamatuji se, jak se tehdy objevil na zkoušku ve skupině tří nebo čtyř zahraničních hráčů, z nichž jeden byl i Janga. Tehdejší sportovní ředitel Požár se musel rozhodnout pro jednoho z nich, a tehdy jsem si říkal: pane bože, proč si vybral zrovna tuhle muší váhu bez minulosti, když mohl vzít tak kvalitního hráče z Holandska. No a Janga se pak sice chytil trochu v Trenčíně, ale kvalit Mosquery skutečně nedosáhl. 

mildík napsal:

Protože jsou skoro zadarmo , ne- li zdarma . Takové peníze jsme dostali za prodej Mosquery , za trenéry do Plzně atd a co jsme za to koupili ???????????????? Hrůůůůůůůza !!!!!!

No, kdyby Mosquera s Acostou byli drazí, tak by za nás nikdy nehráli. Samozřejmě, sehnat dobrého hráče za dobré peníze, k tomu je potřeba i trochu štěstí a být ve správnou dobu na správném místě.

KlokanMino napsal:

Dobrý den, mám pár dotazů: Dostávají hráči výplaty včas? Kdy předpokládáme, že bude k dispozici Kabajev, co pro to děláme a je to opravdu maximum? Proč nehraje Jirásek – nepadli si snad do oka s trenérem? Nepřipadá ...

Dobrý večer, pokusím se postupně odpovědět. 

Bezdlužnost ze strany klubu vůči hráčům je jasnou podmínkou pro udělení ligové licence, takže bez toho bychom ani nemohli ligu hrát. 

Jsem přesvědčen, že Bohemka dělá maximum možného, aby mohl Kabajev zpět do Prahy co nejdříve a doufám, že už v Liberci bude k dispozici. 

Jirásek vypadl ze základu už pod trenérem Koubkem a jeho forma je od té doby v setrvalém stavu. Hubínek je podobný typ hráče, takže ho plnohodnotně nahradí. 

Na věci mimo hřiště si nemůžeme stěžovat. V Boleslavi jsme kopali penaltu dvě minuty před koncem, kdyby byla proměněna, máme náskok šest bodů na sestupové místo a relativní pokoj. 

pekulka napsal:

Dotaz na vedení: při vší úctě ke Kabajevovi a Lutsovi bych se chtěl zeptat, jestli by nebylo lepší zaměřit svůj skauting spíše jižněji od našich hranic. Mosquera, Acosta, to byli hráči podle mého gusta. S úplně ...

Ten důvod je stejný jako v jakémkoliv jiném zaměstnání. V cizině musíte hledat tam, kde český fotbal přijde místním jako zajímavá příležitost. Obecně se tedy jedná v Evropě jen o bývalý SSSR a Balkán, kde buď nemají fotbalově silnou ligu, nebo jsou slabí finančně. Přesto tam lze nalézt zajímavé hráče. Obecně je jim dávána přednost před hráči z jiných kontinentů právě proto, že fotbalové i obecné životní návyky Afričanů a Latinos jsou dost jiné a je to vždy sázka do loterie, jestli se s tím hráč, o jehož psychologii a povaze v době příchodu mnoho nevíte, srovná. Bylo svým způsobem ohromné štěstí, že to s těmito dvěma chasníky tak skvěle vyšlo, možná i kvůli tomu, že Uruguay je Evropě asi z celé Jižní Ameriky nejblíže a Mosquera už byl mezitím dlouho ve Španělsku.

 Ale v zásadě musím opět souhlasit. Druhou věcí jsou kontakty, kterých je v Latinské Americe v rámci českého fotbalového prostředí minimum.  

RMCF napsal:

Dobrý den, zde jen několik postřehů a otázek. 1) Kabaev - Kdo ponese následky za to, že nemohl hrát ve velmi důležitém zápase? Do kdy budete vše svádět na všechny okolo - ruské či české úřady, ...

Dobrý den, 

1) Jak již jsem psal dříve, následky nechte na rozhodnutí představenstva klubu, které v sobotu zasedalo a i tímto bodem se zabývalo. Věřte tomu, že jsou využity veškeré možnosti, jak situaci vyřešit. 

2) Ředitel klubu nemá problém s tím zde odpovídat, pokud o to budete stát. Mezi aspekty rodinného klubu patří také to, že můžete kdykoliv dorazit do Ďolíčku a promluvit si osobně. Škoda jen, že toho málokdo má odvahu využít, anonymně se kritizuje samozřejmě snáze. Ale tyhle položené otázky jsou určitě na hodně dlouhou debatu, těžko to lze řešit na fóru. Tímto vás tedy do Ďolíčku zvu, můžete mi kdykoliv zavolat a domluvit se. 

3) Obecně máte samozřejmě pravdu. Domnívám se, že Milan tím chce poukázat na to, že je jednoduché kritizovat bez znalosti receptu na to, jak tento stav změnit. 

Svatoslav.Bata napsal:

I vzhledem k tomu, že se to tu neustále řešilo, tak je odpověď pořád stejná.. Prostě to tak je a v Bohemce hraje to lepší, co je v dané chvíli možné k nám dostat. Dnešní ...

Ahoj, já vím a chápu že to není snadné, ale nic není jen černobílé... 

Vše je zelenobílé! :-)

Na druhou stranu co je v dnešním světě snadné, že:-)

Jen ještě doplním něco ohledně těch útočníků, jasně že tři útočníci stačí, ale za normálních okolností! Kdo asi bude hrát v útoku proti Slavii, jeden útočník nemá pracovní povolení či co, druhý je půjčený ze Slavie tak asi také nenastoupí,  zbývá ten třetí asi nejslabší z nich, doufejme že se nezraní či neomarodí a bude k dispozici alespoň on, takže výběr nic moc?!?

No a případné střídání útočníka v zápase za útočníka (zranění, únava, taktika) bude teda asi mimo možnosti...

                          BOHEMKA DO TOHO!!!

Dobrý den,dovolím si reagovat na některé Vaše odpovědi.To,že tři útočníci jsou na ligu málo se ukázalo v plné nahotě v sobotu a to je fakt.Dále si myslím,že práce sportovního úseku má svoje rezervy.Asi před rokem jsme tu spolu vedli diskuzi o příchodech a odchodech hráčů.Vy jste to uzavřel konstatováním,že zaměstnanci sportovního úseku jsou profesionálové a mají lepší přehled a znalosti.Dovolím si pár jmen a pár čísel.Z hráčů,kteří zde hráli odešel Budínský,nám se nehodil v Karviné hraje prim,totéž Chaluš,Nerad,Moravec,nevím proč odešel Honza Růžička.Zlámal za podivných okolností zmizel.Hráči,kteří přišli za tohoto vedení Jeslínek,Křapka,Linhart,Berger,Čogley,Holenda zde velkou stopu nezanechali.Chybou byl odchod Gajiče,ve Zlíně mu to jde,Čížka,myslím si že i Mikuš mohl zůstat.Kabajev to je případ sám pro sebe,to vízum už vyřizuje podruhé,Luts je po prvních třech mesících dobrých výkonů taky slabý.Co se nám podařilo jsou přichody Haška,Maška a hlavně Švece.Takže žádná sláva,ale věřím,že těch potřebných šest bodů v pohodě uhrajeme.BOHEMKA DO TOHO!!!

Martin.67 napsal:

Dobry den ....chtel bych poděkovat Všem co se podíleli na zasypání díry na C třetí řada sedadla  9 10 příště až bude fans brigada tak si jí zasypu sám...asi je hodně práce s vízem pro ...

Dobrý den, trávníkáři skutečně víza nevyřizují. Omlouvám se, ještě v úterý jsem to znovu urgoval a bylo mi řečeno, že do zápasu vše musí být hotovo... V tuto chvíli sám nevím, proč se tak nestalo. 

klokan72 napsal:

Když to tady čtu, myslím, že na ústředí Bohemky mají kalendář stále nastaven na 1. dubna a vyžívají se na fanoušcích v aprílových žertících. Kaprliga je přece profesionální soutěž, takže by v ní měly působit ...

Bez znalostí bližších souvislostí je lehké takto kritizovat. Přitom kritika je to leckdy oprávněná, nicméně zase nemíchejte vše dohromady. Co má třeba management klubu společného s převodem stadionu? Bohemka není vůbec smluvní stranou a s přípravou podkladů pro přepis nemáme nic společného. 

Je jasné, že podmínky klubu fanouška nemusí zajímat, protože toho zajímá jen výsledky a zážitky, které si odnese ze zápasu. Na druhou stranu, pokud je člověk mladší a nepamatuje osmdesátky jako já, tak zažil jednu opravdu podařenou ligovou sezónu, která však vlastně dovedla klub ke krachu. A jinak je to pořád stejný a dá se říct, že když vezmu letošní mužstvo z pohledu dvaceti let nazpět, jsme na tom vlastně skoro nejlépe. To je realita. A nemyslím si proto, že by v Bohemce špatně fungovala schopnost přivést hráče. Sportovnímu vedení jeho pozici nijak nezávidím. Ani Sparta nemá hráče, na kterého si ukáže a nedomluví se s každou posilou, kterou by chtěla. A my Sparta nejsme. Může se to zdát jako přizdisráčský přístup, chápu. Ale je to krušná realita. 

Btw: pro odlehčení, já ani nevím, já jsem živého Katařana v životě neviděl :) 

frídom napsal:

Proč pokaždé,kdyż k nám přijde někdo ze Sovětského svazu,tak se po třech měsících zjistí,że nemá v pořádku lejstra.Buď je v kancelářích banda amatérů,nebo?Je hezké,že se šetří,je vás málo,každý dělá všechno,ale to platícího diváka(zákazníka) jaksi nezajímá.Tragédie,i ...

Zdravím, no, pěkně jste to shrnul. Jestli potom otázka není jinde, a to tam, že to prostě v reálu leckdy nejde do vypršení prvního víza stihnout, což je problém legislativy ČR a fungování a kapacity našich úřadů na ministerstvu vnitra a cizinecké policie. Ono se lehce řekne: mu to zařiďte.. Ale musíte se taky spolehnout na to, že to zařídí úřady. 

Jen pro představu, o čem se vlastně bavíme: http://www.irucz.ru/cz/zpravy/1-/102000000000-ceska-republika/000-/102000610000-praha-hlm/307-neuvedeno/30039-pobyt-cizincu-obcanu-ruske-federace/

paxel napsal:

Chtěl bych, vážené vedení, slyšet, jaké důsledky vyvodíte z domácího výbuchu se Zlínem. Dost možná nás tento průšvih může stát prvoligovou příslušnost. Jak je možné, že vedení není schopno před začátkem jara naší největší posile ...

Dobrý den, situace je nyní po tomto nevydařeném zápase skutečně nedobrá, ty body jsme nutně potřebovali. Je špatné, že se zápas nepovedl, ale zajíci se mají počítat až po honu a to je v našem případě 30. ligové kolo. Hráčům nepomůže žádný postih, naopak potřebují získat klid a co možná nejlépe se připravit na další zápas o šest bodů v Liberci. 

Otázku "jak je možné, že..." jsem tu myslím už popsal.. Bylo by to asi na dlouho probrat všechny detaily.. Mohlo se stát, že by se podařilo o týden či dva dříve sehnat Kabajevovi nový byt, ale nepodařilo se. Třeba by to znamenalo, že by dnes už vízum měl. Dále se stalo, že Kabajevovi chyběl jeden estonský dokument, jehož vyřízení také znamenalo další zdržení pár dnů a nutnou cestu do Estonska. Nicméně mimo to se snaží sportovní vedení využít všech i "neoficiálních" možností, jak dosáhnout cíle. Nežijte prosím v představě, že sedíme uťáple v koutě a čekáme, až někde z úřadů vypadne papír, protože tak to opravdu není. 

cossacs napsal:

Na toto je ale na místě jedna odpověď co se dalo udělat lépe opravdu si stále naše vedení myslí, že 3 útočníci jsou dost pro ligovej mančaft? Už několikrát se to tu řešilo a vždy ...

I vzhledem k tomu, že se to tu neustále řešilo, tak je odpověď pořád stejná.. Prostě to tak je a v Bohemce hraje to lepší, co je v dané chvíli možné k nám dostat. Dnešní kádr Bohemky je jistě jedním z nejsilnějších v éře po znovuzrození klubu, i když tomu bohužel neodpovídají vždy výsledky.

Nesouhlasím s názorem, že tři útočníci nestačí, v základu hraje většinou stejně jen jeden z nich a dá se říct, že jejich úroveň je podobná, takže jsou navzájem zastupitelní. 

Pepča napsal:

Dobrý den, není Vaše odpověď o fom, že běžní zaměstnanci kromě svých povinností jsou někdy automechanici, pojišťováci, realitní makléři spiše k smíchu než k obdivu? A že je to kouzlo rodinného klubu? Nezlobte se na ...

Dobrý den, zaznamenávám spíš stesky, že prý tím rodinným klubem být spíš přestáváme, takže co člověk, to názor... 

To vše, co píšete, je přeci pravda. Jsme tradiční klub, s hráči v reprezentacích, hrající první ligu, který má spoustu fanoušků po celé republice. A jako takový dokážeme hráčům zajistit tyto potřeby, aby se mohli soustředit na fotbal, stejně jako kluby, které mají mnohem více zaměstnanců. Protože podmínky pro áčko musí být prioritou vždy. Na druhou stranu nemyslete si, že podmínky Bohemky jsou někde jinde než u většiny ligových týmů. To je prostě realita nejméně poloviny ligových klubů obecně. 

Co se týče víza, tak některé úkony lze vyřídit pouze osobně, tudíž se poletování po Evropě prostě nevyhnete. 

pekulka napsal:

Dotaz na vedení: při vší úctě ke Kabajevovi a Lutsovi bych se chtěl zeptat, jestli by nebylo lepší zaměřit svůj skauting spíše jižněji od našich hranic. Mosquera, Acosta, to byli hráči podle mého gusta. S úplně ...

Protože jsou skoro zadarmo , ne- li zdarma . Takové peníze jsme dostali za prodej Mosquery , za trenéry do Plzně atd a co jsme za to koupili ???????????????? Hrůůůůůůůza !!!!!!

clockan1 napsal:

Ale zde se jedná o profesionálního fotbalistu...a ne o nějakou výpomoc do kuchyně... To by si měl asi klub pohlídat... Nemyslíte ???

Tohle se tu už řešilo s Akulininem...

Dobrý den, mám pár dotazů: Dostávají hráči výplaty včas? Kdy předpokládáme, že bude k dispozici Kabajev, co pro to děláme a je to opravdu maximum? Proč nehraje Jirásek – nepadli si snad do oka s trenérem? Nepřipadá trenérovi, že chybí ve středu právě technicky vybavený hráč typu Jiráska? Co je to s naší Bohemkou??? Zase se začíná potvrzovat, že o sestupujících se nerozhoduje jen na hřišti – co si o tom myslíte? Bohemka do toho!!!