Kraus bude hrát o zlato

Reprezentační devatenáctka si zajistila místo ve finále Mistrovství Evropy.

O historický úspěch bude bojovat česká reprezentační devatenáctka, jejímž členem je i záložník Bohemians Martin Kraus. Benjamínek Klokanů sice do semifinálového utkání nezasáhl, ale i tak se společně se svými spoluhráči může těšit na životní zápas.

V semifinálovém utkání dali v úvodních 19 minutách Češi Srbům tři góly, a přestože soupeř do poločasu snížil na 3:2, vítězství a postup do finále už si svěřenci trenéra Hřebíka vzít nenechali. Čeští mladíci prodloužili svou sérii bez porážky na devět soutěžních zápasů, naposledy padli loni v říjnu v kvalifikaci s Makedonií. Na ME devatenáctiletých prolomili prokletí z let 2003, 2006 a 2008, kdy jejich předchůdci skončili pokaždé v semifinále.

V duelu o zlato se český celek střetne v pondělí od 19 hodin středoevropského času se Španělskem. To deklasovalo ve druhém semifinále Irsko 5:0.