Tématické články na Virtuálním Ďolíčku

Kolisova zpověď

Kolisova zpověď

Přední český novinář a autor obsáhlých rozhovorů s mnoha osobnostmi zpovídá hráče Bohemians 1905. Jeho rozhovory přináší zcela nový pohled na hráče, kterým každý týden fandíme na trávníku.

Co přinesl rok 2005. Nezapomínejte!

Co přinesl rok 2005. Nezapomínejte!

Fotbalový klub Bohemians má za sebou nejtěžší rok ve své stoleté historii. Pády, vzestupy, slzy smutku, slzy radosti, výhry i prohry - to vše zažili fanoušci zelenobílých barev během roku 2005. Byl to zvláštní rok, na který by se nemělo zapomínat. Proto jsme pro Vás připravili krátký seriál. Zavzpomínejte, jak šel rok 2005 pěkně den po dni. Jak se psaly lidské osudy, jak se lidé měnili. Nesmíme zapomenout, abychom se poučili do budoucna. Přinášíme Vám autentické úryvky článků, které vyšly na těchto internetových stránkách a připojujeme i fotogalerie.

Co mají společného Opava a Bohemka?

Co mají společného Opava a Bohemka?

V listopadu 2004 vznikla myšlenka na přestěhování opavského prvoligového fotbalu do Prahy a přejmenování na FC Bohemians Praha. Poté do hry vstoupila i skupina podnikatelů okolo bývalého ředitele Bohemians Emila Kristka. Jak se celá situace vyvíjela od prvního zveřejnění, vám připomene naše Téma. Články jsou řazeny od spodu podle data.

Stadion Bohemians

Stadion Bohemians

Stadion Bohemians - to je jeden z dalších příběhů, který Bohemku dlouhodobě pronásleduje. Fanoušci Bohemians už kdysi dávno slyšeli sliby o novém stadiónu. Klub už byl několikrát na odchodu do vyhnanství, ale nikdy k tomu zatím nedošlo. Naopak už vznikly i makety nového stadionu, ale současnost je jasná. Bohemce stadion nepatří a zatím není jasné, co s ním bude dál. O historii stadionu se dočtete více v sekci klub, v tématickém celku vám nabízíme výběr článků týkajících se stadionu v Ďolíčku.

Kauza Ritchie

Kauza Ritchie

17.května 2003 se ve vršovickém Ďolíčku odehrálo nechvalně známé derby Bohemians - Sparta. V 73.minutě jeden z fanoušků Bohemians, zvaný Ritchie, inzultoval asistenta rozhodčího Talpu a utkání bylo ukončeno. Následovaly černé týdny pro Bohemku.

Legendární trenér Tomáš Pospíchal

Legendární trenér Tomáš Pospíchal

Jako trenér stál za jediným titulem Bohemky v její historii, dovedl ji i do semifinále Poháru UEFA, prostě stal se klokaní legendou. Tomáš Pospíchal zemřel ve věku 67 let a rozhodně si zalouží, abychom na něho i prostřednictvím tohoto webu vzpomínali.