Fotbal - Bohemians

Do tohoto fóra mohou přispívat pouze registrovaní a přilogovaní uživatelé.

Přilogujte se nebo se zaregistrujte

Čtení příspěvků je povoleno všem uživatelům, příspěvky jsou zobrazeny níže na této stránce. Použijte posuvník okna nebo kolečko myši.

Obsah diskuzních fór je tvořen příspěvky, které vyjadřují názory a postoje jednotlivých pisatelů. Redakce ani klub Bohemians 1905 neodpovídá za obsah příspěvků, vyhrazuje si však možnost odstranění příspěvků, jejichž obsah je ve zjevném rozporu s právními předpisy nebo normami slušného chování.

tomiisek napsal:

Btw. teoreticky se muze stat, ze behem 31 dnu jakozto hoste odehrajeme rekordni 3 soutezni derby na Slavii.

Coz zvysuje pravdepodobnost, ze po Sparte, Liberci a Plzni konecne prolomime serii bez vyhry i na Slavii.

Vážení zelenobílí přátelé. Na toto fórum jsem nepřispěl už mnoho let nazpátek. Důvody jsou zhruba stejné, jako je pohled na dnešní rozdělenou společnost: časté vzájemné napadání, osobní animozity, rádoby expertní kritika, atd. atd. Dnes jsem se rozhodl, že svou zásadu poruším. Důvodem není žádná kritika, ale naopak pochvala a poděkování. Rád bych na tomto místě poděkoval všem, kteří jakkoliv přispěli ke zdaru včerejšího večera v divadle Mana na akci Mistrovské hovory nad Ďolíčkem. Poděkování patří především všem třem zpovídaným brankářům Zdeňkovi Hruškovi, Vladimíru Borovičkovi a Radku Sňozíkovi za upřímné odpovědi, jakož i průvodcům - novinářům Tomáši Poláčkovi a Petru Nečadovi za večer plný krásných vzpomínek i za dohru v přilehlých provozovnách. Jedinou drobnou vadou na kráse bylo to, že sál, který by měl praskat ve švech pod náporem chtivých fanoušků, byl sice hezky naplněn, ale příště to chce: přidat! Ale i tak DÍKY. Jaroslav Novotný DFB052 a KlokanKlub 052 :-)

TEXT INTERPELACE PŘEDSEDY DFB NA ZHMP 23.3. 2023

Vážené zastupitelstvo, pane primátore.

 

Nejdříve mi dovolte Vám pogratulovat ke zvolení a přeji Vám i Radě a zastupitelstvu úspěšné řízení Prahy.

 Dnes jsem přišel, abych Vás poprosil o moderování dialogu mezi koaličními partnery na téma rekonstrukce Městského stadionu Ďolíček.

Předchozí vedení a Rada připravila a odsouhlasila Tisk, který má za cíl vyhlásit architektonickou soutěž.

Příprava soutěže se dělala v rámci neformální pracovní skupiny za účasti radních HMP, klubu, a hlavně zástupců Družstva fanoušků Bohemians i obyvatel Prahy.

 I když se v minulém volební období udělal velký kus práce pro záchranu Ďolíčku, tak na ten zásadní krok stále čekáme – na samotné vyhlášení soutěže.

Obyvatelům Prahy a fanouškům Bohemians se slibuje již více než rok začátek revitalizace srdce Vršovic a architektonická soutěž.

Bohužel klíčový Tisk R-46728 stále není schválen.

Stejně tak i další projekty spojené s údržbou tohoto městského majetku – třeba přemístění montované tribuny z Městského stadionu Žižkov na Městský stadion Ďolíček jsou ve velkém zpoždění.

Dokonce tak zásadní věc, jako je pasportizace technického stavu Ďolíčku firmou Liga servis stále není v procesu, protože dle sdělení zástupců Liga servis na to nejsou peníze.

 Vážený pane primátore, chci vaším prostřednictvím požádat o svolání pracovní skupiny k projektu Městského stadionu, aby se vyřešily tyto naléhavé kroky co nejdříve. My se v Bohemians o stadion v maximální míře staráme, ale bez aktivního přístupu města jako vlastníka stojí všechny zásadnější projekty a městský majetek tak zbytečně chátrá.

 

MHMP kupoval v roce 2017 stadion pro fotbal a když jeho opravy nezačneme řešit hned, tak se brzo dostaneme do vážných problémů.

Technický stav Ďolíčku dělá nejen Praze a klubu Bohemians ostudu, ale reálně hrozí, že za pár let se tam již nebude moct odehrát fotbalový zápas.

 

Chci tedy Radu požádat o odpovědi na dotazy vedení Družstva fanoušků Bohemians a obyvatel Prahy 10:

 

1.     podporuje nové vedení Hlavního města Prahy stále rekonstrukci svého majetku – městského stadionu Ďolíček?

2.     kdy můžeme očekávat vyhlášení architektonické soutěže a schválení Tisku – R-46728?

3.     do doby zahájení generální rekonstrukce, podpoříte opravy havarijních částí stadionu?

4.     dokončíte v nejbližší době přesun montované tribuny v majetku města z jednoho Městského stadionu na druhý v Ďolíčku?

5.     zadáte urgentně správcovské firmě Liga servis pasportizaci technického stavu Ďolíčku?

 

Závěrem vás chci všechny požádat, nejen o odpovědi na naše otázky, ale jako správné hospodáře a obyvatele Prahy a spoluobčany, o maximální spolupráci a podporu.

Ďolíček je již déle než 90 let jednou ze sportovních architektonických dominant a nedílná součást celé Prahy, přežil nálety za války, ignoraci za minulého režimu i nedávný havarijní stav.

Nyní, s vaší podporou pane primátore, má velkou šanci být opět důstojným místem pro pražský sport a cenným majetkem hlavního města na další desetiletí.

petr.koukal napsal:

Komuniké DK LFA: Disciplinární komise uložila trest zastavení závodní činnosti na 1 soutěžní utkání hráči: FORTUNA:LIGA • Adam Kadlec (Bohemians Praha 1905) – ČK.

Díky, sorry, v tom komuniké jsem zakufroval :)

Koukám teď na záznam z Plzně. Hůlka dostal cca v 8. min žlutou za takové povalení Vydry. Nejdřív jeden komentátor řekne jasná žlutá, pak druhý řekne že jako jo, ale pak že on to byl vlastně jen takový zákrok, že kdyby to bylo jen tak ve hře, tak se nic nestalo. Ale protože to byl protiútok, tak to byla žlutá. Takovou pí....u vypustit z huby. Buď to bylo na žlutou nebo nebylo a tečka. Blbý je, že žlutá za nic se mu bude počítat. 

A o jasné červené pro Hejdu za úmyslný loket asi nikdo nepochybuje. To je hnusák, všech sráčů král. 

Fan1905 napsal:

Můžeme jít zdarma na zápas pokud nám je 63 let !! Na pohár na Slavii. Viz jejich stránky.

Ano, píšeme to i v našem článku k utkání z úterý…

Můžeme jít zdarma na zápas pokud nám je 63 let !! Na pohár na Slavii. Viz jejich stránky.

Komuniké DK LFA:

Disciplinární komise uložila trest zastavení závodní činnosti na 1 soutěžní utkání hráči:

FORTUNA:LIGA

• Adam Kadlec (Bohemians Praha 1905) – ČK.

Btw. teoreticky se muze stat, ze behem 31 dnu jakozto hoste odehrajeme rekordni 3 soutezni derby na Slavii.

hrdin napsal:

Edit: DK LFA: Adam Kadlec 1 zápas, Olayinka 4, Fillo 5.  Slavia 250.000 a podmíněné uzavření sektoru za pyro, Baník uzavření sektoru na jedno utkání  Kudy běží zajíc: Zajíc pro Dana Köstla 

.

Edit: DK LFA: Adam Kadlec 1 zápas, Olayinka 4, Fillo 5. 

Slavia 250.000 a podmíněné uzavření sektoru za pyro, Baník uzavření sektoru na jedno utkání 

Kudy běží zajíc: Zajíc pro Dana Köstla 

Kachnakach napsal:

Vstupenky ještě jsou, přihlásila jsem se proklikem z odkazu ze stránky Bohemky, poté se přihlásila svým jménem + heslem a automaticky naskočila ikona pro heslo. Zadala Bohemians a pustilo mě to do tří našich sektorů... ...

Aha, ja se Ticketportal nehlasim pres nase stranky, pres ne to funguje. Diky!

misaspisa napsal:

Zkousim na Ticketportalu koupit vstupenky na poharovy derby, na zadny specialni heslo se me to po prihlaseni nepta a do nabizi mi to pouze mista mimo nase sektory. Nevi nekdo, jak na to vyzrat?

Vstupenky ještě jsou, přihlásila jsem se proklikem z odkazu ze stránky Bohemky, poté se přihlásila svým jménem + heslem a automaticky naskočila ikona pro heslo. Zadala Bohemians a pustilo mě to do tří našich sektorů... Zkuste to, přeji Vám ať se to povede. Zdraví Karla 

Zkousim na Ticketportalu koupit vstupenky na poharovy derby, na zadny specialni heslo se me to po prihlaseni nepta a do nabizi mi to pouze mista mimo nase sektory. Nevi nekdo, jak na to vyzrat?

tomiisek napsal:

Pokud nabereme ztratu ted, tak v sestce uz ji tezko nabereme. A 4.misto ve FL zaroven znamena Evropu. Evropu potrebujeme naprosto jakoukoli kvuli tlaku na magistrat, kazdopadne souperi v predkolech jsou naprosto realne vyraditelni, jakozto novacek bychom ...

Jo a ještě ta část o hráčích, tv právech a podobně je přesně to, co jsem psal o 4. místě v FL. První dvě předkola (tedy přesněji 4.  a 3.) zatím každý česky mančaft uváděl jako ztrátová. 

tomiisek napsal:

Pokud nabereme ztratu ted, tak v sestce uz ji tezko nabereme. A 4.misto ve FL zaroven znamena Evropu. Evropu potrebujeme naprosto jakoukoli kvuli tlaku na magistrat, kazdopadne souperi v predkolech jsou naprosto realne vyraditelni, jakozto novacek bychom ...

S tím geografickým losováním si na tebe rád vzpomenu.

Teď si to můžeme hezky malovat, ale s Olomoucí a Slováckem to bude těžkej boj.

https://www.idnes.cz/fotbal/prvni-liga/olomouc-mlada-boleslav-ohlasy.A230320_715255_fotbal_ten

Klíčová je věta gólmana Macíka k Evropě: "Chce to každý v klubu." Takhle musíme být nastavený i my, je šance, tak si za ní musíme jít, hráči musí být mentálně připravený, že se o tu Evropu fakt hraje. Věřím, že tohle si trenér pohlídá. V případě pohárů pak bude i jednodušší Veselého udržet, v blízký budoucnosti bude na trhu určitě horký jméno.

Klokan z Černošic napsal:

Pánové, posuňte se všichni v čase pár měsíců zpátky a diskuse se změní. Udržíme se ??? To byla zásadní otázka, kterou se díky výkonům našich chlapců podařilo vyřešit. Jasně, vysoké cíle jsou dobré, já chtěl ...

Evropa nas rozhodne financne zruinovat nemuze. Uz prave diky geografickemu losovani, napr. prave zminovany Azerbajdzan se losuje napr. proti Kazachstanu, Izraeli ci Kypru a podobna pravidla plati i pro tymy z jihozapadni Evropy, napr. portugalsky tym nemuze pro zacatek dostat tym z Kazachstanu. A v pozdejsich kolech uz ma tym vetsi financni vatu.

Pro reprepauzu karetní klokaní prvoligový kvíz - kolik správných odpovědí bez nápovědy získáte?

1. Který hráč v Bohemce dostal nejvíc žlutých karet?
a, Jiří Tymich
b, Pepa Jindřišek
c, Zdeněk Prokeš

2. Který hráč Bohemky dostal nejvíc červených karet?
a, Lukáš Hartig
b, Michal Šmíd
c, Jiří Tymich

3. Pouze dva naši brankáři dostali červenou kartu, kteří?
a, Radek Sňozík a Kamil Čontofalský
b, Tomáš Fryšták a Radek Sňozík
c, Kamil Čontofalský a Patrik Le Giang

4. Kdo dostal víc žlutých karet?
a, Hugo Jan Bačkovský
b, Roman Valeš
c, Valeš i Bačkovský stejně

5. Kdo je mezi brankáři rekordmanem v počtu žlutých karet?
a, Radek Sňozík
b, Juraj Šimurka
c, Kamil Čontofalský

6. A naopak - který brankář nedostal v našem dresu nikdy žlutou?
a, Petr Kouba
b, František Kozinka
c, Radek Cimbál

7. Kdo z našich hráčů dostal nejvíc červených karet v Ďolíčku?
a, Tibor Mičinec
b, Zoran Gajič
c, Lukáš Hartig

8. A kdo dostal doma nejvíc žlutých?
a, David Bartek
b, Stanislav Levý
c, Michal Petrouš

9. Jenom jeden hráč dostal za sezónu 3 červené karty, který?
a, Jiří Tymich
b, Michal Šmíd
c, Zdeněk Ščasný

10. A na závěr, která trojice současných hráčů nasbírala nejvíce žlutých karet v zelenobílém dresu?
a, Josef Jindřišek, Daniel Köstl, Martin Dostál
b, Josef Jindřišek, Martin Dostál, Lukáš Hůlka
c, Josef Jindřišek, Jan Vondra, Lukáš Hůlka

Správné odpovědi za týden :-)