Družstvo fanoušků Bohemians

Do tohoto fóra mohou přispívat pouze registrovaní a přilogovaní uživatelé.

Přilogujte se nebo se zaregistrujte

Čtení příspěvků je povoleno všem uživatelům, příspěvky jsou zobrazeny níže na této stránce. Použijte posuvník okna nebo kolečko myši.

Obsah diskuzních fór je tvořen příspěvky, které vyjadřují názory a postoje jednotlivých pisatelů. Redakce ani klub Bohemians 1905 neodpovídá za obsah příspěvků, vyhrazuje si však možnost odstranění příspěvků, jejichž obsah je ve zjevném rozporu s právními předpisy nebo normami slušného chování.

doublefish napsal:

V lednu 2005 si akcie Křížek, Vejsada a spol. mediálně předávali téměř obden :-) a Gustav Bubník byl jedním z ohlašovaných zachránců, nicméně z dostupných zdrojů de jure nevlastnil nikdy nic, po dobu jeho "angažmá" ...

Já se toho 2.dilu nemohu dočkat.

Michael2000 napsal:

Ahoj mám dotaz, Gustav Bubník, byl majitelem a myslím, držitelem akcii, byly na něj napsány, po dobu svého velmi krátkého působení? Nebo měl jen snahu jím být a k akciím se nedostal? 

V lednu 2005 si akcie Křížek, Vejsada a spol. mediálně předávali téměř obden :-) a Gustav Bubník byl jedním z ohlašovaných zachránců, nicméně z dostupných zdrojů de jure nevlastnil nikdy nic, po dobu jeho "angažmá" v Bohemce byly "akcie p. Křížkem uloženy u právníka". 

9. ledna bylo zveřejněno, že GB akcie koupil od Křížka za jednu korunu a v pátek 21. ledna odešel s ostudou, když před tím týden předstíral, že uhradil mzdy hráčům, což nebyla pravda. 

Více se dozvíte ve II. díle knihy Bohemka je a bude, do které kapitolu ROK 2005 pro autora zpracovávám.

Ahoj klokani,

v pondělí 13. 9. se znovu sešlo představenstvo DFB a členové kontrolní komise. Jelikož jsme se za poslední měsíc viděli dvakrát, jednalo se spíše o kontrolu plnění úkolů.

1) Ďolíček – v nadcházejících týdnech nás čekají první rozhodnutí ve věci memoranda mezi MČ Praha 10 a Hlavním městem Praha. Návrh má politickou podporu, přesto si chceme projednávání pohlídat a v případě schválení samozřejmě i dotyčným poděkovat. Memorandum by mělo otevřít dveře vyhlášení architektonické soutěže, což je absolutní priorita do voleb v říjnu 2022. Jako představenstvo na to budeme tlačit a v případě potřeby samozřejmě oslovíme i vás – fanoušky Bohemky!

2) Pilotní projektu efektivnější správy kelímků se zadařil a hodláme v něm pokračovat. Zároveň jsme se rozhodli navýšit hygienickou ochranu kelímků, což sice bude něco stát, ale snad to oceníte.

3) Zabývali jsme se umístěním Bednyho beden a rozhodli jsme, že bedna v kotli bude přemístěna přímo ke stánku s pivem a bedna pod sektorem A5 bude rovněž posunuta k výdejně piva. Aktuální umístění obou beden totiž není ideální, což (mimo jiné) vede k tomu, že jim bedna na Náměstíčku dává pěkně na frak co do vybraných kelímků.

4) Nejen na kelímky se váže plán, jak navýšit příjmy DFB, ale detaily si zatím necháme pro sebe.

5) Chceme navyšovat členskou základnu DFB. V poslední době se počet přihlášek nečekaně navýšil, přesto však máme plán, jak toto tempo ještě urychlit. Pokud však nechcete čekat, můžete se přihlásit rovnou. Přihlášku lze podat osobně ve fanshopu nebo zaslat poštou. Rovněž platbu členského poplatku lze učinit přímo ve fanshopu nebo převodem na účet. Přihlášku a bližší info naleznete zde: https://www.bohemians.cz/DFB/clenstvi

6) Nový email. Pro potřeby komunikace s družstvem jsme založili novou emailovou schránku dfb@bohemians1905.cz. Z našeho pohledu je jasnější a lépe identifikovatelná s družstvem a klubem než původní emailová schránka.

7) Sháníme kameníka! Rekonstrukce hrobky Zdeňka Dannera nebude evidentně žádná hračka. Několik kameníků už nám z toho vycouvalo. Pokud znáte kameníka, který by měl dostatek dovedností a zkušeností s rekonstrukcí historických, kaplových hrobek, kontaktujte prosím Vencu Vlčka: vaclav.vlcek@praha10.cz. Budeme rádi za jakékoliv doporučení!

Dále jsme řešili různé drobnosti, včetně výjezdu do Ostravy. Rádi bychom, aby nás na tento výjezd vyrazilo co nejvíce! Již brzy čekejte konkrétní info.

BOFOR

Martin, David, Martin, Venca, Milan (a kluci z kontrolní komise samozřejmě!)

Ahoj klokani,

po včerejším vítězství skončilo 253 kelímků v Bednyho bedně (zatím nejvíce v této sezóně) a dalších 203 kelímků bylo odneseno domů.

Takto jsme podpořili DFB částkou 22 800 CZK.

Moc děkujeme!

Ahoj mám dotaz,

Gustav Bubník, byl majitelem a myslím, držitelem akcii, byly na něj napsány, po dobu svého velmi krátkého působení? Nebo měl jen snahu jím být a k akciím se nedostal? 

Zdravíme klokany, DFB chce poděkovat všem fanouškům za podporu (vzhledem k návštěvě a výsledku zápasu za úžasnou podporu) v Bednyho bedně. Celková částka podpory za zápas s Pardubicemi je 11.300Kč. Děkujeme!

DFB představenstvo napsal:

Ahoj klokani! Nově zvolené představenstvo i kontrolní komise zahájili svoji činnost. Včera došlo ke společnému jednání, jehož agenda byla skutečně dlouhá. Ze zásadních témat se probíralo: 1) Formality Oba orgány již shromáždily nezbytné „papíry“ a v brzké době ...

Super, dík za info a za vaši práci!

                      BOHEMKA DO TOHO!!!

DFB představenstvo napsal:

Ahoj klokani! Nově zvolené představenstvo i kontrolní komise zahájili svoji činnost. Včera došlo ke společnému jednání, jehož agenda byla skutečně dlouhá. Ze zásadních témat se probíralo: 1) Formality Oba orgány již shromáždily nezbytné „papíry“ a v brzké době ...

Díky za info,ale hlavně za to množství práce,která se udělala a ještě udělá.Velky respekt minulému a spoustu sil a vůle současnému vedení DFB.

Ahoj klokani! Nově zvolené představenstvo i kontrolní komise zahájili svoji činnost. Včera došlo ke společnému jednání, jehož agenda byla skutečně dlouhá. Ze zásadních témat se probíralo:

1) Formality

Oba orgány již shromáždily nezbytné „papíry“ a v brzké době dojde ke změně zápisu v obchodním rejstříku.

2) Ďolíček.

Plánují se drobné úpravy parkování před bránou, abyste v den zápasu nekličkovali před pokladnou mezi auty. Na stavebním úřadě Prahy 10 zároveň leží žádost o demoliční výměr, který v nadcházejících měsících umožní demolici bývalé zastavárny a herny za branku u tramvaje. Martin Kurka aktivně jedná s Hlavním městem o pořízení montované tribuny pro cca 1000 lidí, která by volný prostor zaplnila. Tato jednání se vyvíjí dost slibně, tak nám držte palce!

Druhou věcí je pak plánovaná architektonická soutěž na revitalizaci celé lokality, včetně stadion. Venca Vlček, zastupitel Prahy 10 za Desítku pro domácí, poreferoval o připravovaném memorandu mezi MČ Praha 10 a Hlavním městem, které by mělo otevřít dveře vyhlášení architektonické soutěže. Toto memorandu by mělo být odsouhlaseno po prázdninách.

3) Agenda kelímků

David Vodehnal poreferoval o předání agendy vratných kelímku novému vedení DFB. Jedná se o obrovské množství práce, za kterou si zaslouží velké poděkování Ludva, ale i Vláďa Klíma, Michal Holas a další dobrovolníci, kteří pomáhají po každém zápase kelímky počítat, ukládat atd. Děkujeme! Máme pár nápadů, jak logistiku kelímků zjednodušit. Pro fanoušky se ovšem nic nemění.

4) Hrobka Zdeňka Dannera

Je to neuvěřitelné, ale Vencovi Vlčkovi se podařilo získat od Dannerovy pravnučky plnou moc k nakládání s hrobem Zdeňka Dannera na Vršovickém hřbitově. V tuto chvíle vyřizuje papíry se Správou pražských hřbitovů a zajišťuje projekt rekonstrukce nezbytný pro „stavební povolení“. Jelikož se jedná o velkou, krásnou, avšak velmi zuboženou památku, bude potřeba větší množství financí. Nové představenstvo DFB je za jedno, že by se za tímto účelem měla vyhlásit další z bohulibých, zelenobílých sbírek. Kdo jiný by si to zasloužil více než zakladatel Ďolíčku? Velké poděkování zde patří Vencovi, který majitelku dopátral a dotáhnul to až do této fáze!

5) Ostatní

Dále se (už v menším rozsahu) diskutovala celková vize nového představenstva DFB, komunikace směrem k fanouškům i klubu, zdroje financí, brigáda, fankluby… Ale k tomu zas někdy příště!

BOFOR!

Martin, David, Milan, Martin, Venca

Ahoj klokani,

Máme za sebou další domácí zápas tentokráte se Spartou.

Přestože bylo velmi teplé počasí a Bohemka hrála velmi hezký fotbal skončilo v Bednyho bedně jen 215 kelímků. Což je méně než s Plzní (240).

Dalších 407 kelímků bylo odneseno a tím jsme podpořili DFB částkou 31 100 CZK.

 

Při sobotním „venkovním“ zápase v Ďolíčku s Pardubicemi se budou naše vratné kelímky také používat, tak bychom mohli pokořit hranici 250 kelímků v Bednyho bedně.

 

BOFOR

Ahoj klokani,

Pří zápase s Plzní jste si odnesli 253 kelímků a 240 kelímků skončilo v Bednyho bedně.

A tím jste podpořili DFB částkou 24 650 CZK. Chtěl bych všem, kdo přispěli, poděkovat.

V sobotu nás čeká zápas se Spartou a podle předpovědí to vypadá, že počasí bude na žízeň velmi příznivé. Věřím, že v Bednyho bedně bude daleko více kelímků.

BOFOR

Zdravíme nejen družstevníky, ale i všechny ostatní příznivce Bohemky. V pondělí 26.7.2021 proběhla volební schůze Družstva fanoušků Bohemians a níže najdete krátké shrnutí jejího průběhu.

Nejdříve Martin Kurka poděkoval odcházejícímu předsedovi Luďkovi Provazníkovi a jako poděkování mu předal na památku dres s číslem odpovídajícím počtu let v předsednické pozici (10). Následně Ludvavestec přednesl neformální zprávu o činnosti představenstva, na kterou navázal David Vodehnal se zprávou o činnosti a hospodařením DFB. Poté Martin Kurka prezentoval zprávu o činnosti představenstva. Úspěchy, kterých družstvo v poslední době dosáhlo a není jich málo, budeme prezentovat postupně a jednotlivě.

Po představení kandidátů do představenstva a kontrolní komise DFB byli zvoleni (seřazeno abecedně):

Představenstvo DFB - Kurka Martin, Mraček Milan, Slavík Martin, Vlček Václav a Vodehnal David. 
Kontrolní komise DFB - Dienstbier Jiří, Kokeš Jaroslav, Pech Jan, Provazník Luděk a Suchý Vladislav ml.

Členské schůze

Pravidla a doporučení 

V případě konání členské schůze družstva nebo voleb orgánu právnické osoby byla přijata speciální režimová opatření pro případ, kdy se na jednom místě sejde více jak 10 osob, jsou to:

každá osoba musí mít nasazenou chirurgickou roušku nebo respirátor třídy FFP2, KN95 nebo N 95,osoby jsou usazené tak, aby mezi sebou seděly ob jedno sedadlo (to neplatí pro členy společné domácnosti).

Dále musí být splněna alespoň jedna z následujících podmínek:

absolvování PCR testu v posledních 7 dnech,absolvování POC antigenního testu v posledních 72 hodinách,mít laboratorně potvrzené prodělání onemocnění covid-19, které není starší jak 180 dní,mít alespoň 14 dní od aplikace druhé dávky u dvoudávkové vakcíny, u jednodávkové vakcíny musí od očkování uplynout alespoň 14 dní.

dvo napsal:

Ahoj Klokani,   Ve středu 16.6.2021 proběhla po dlouhé době, zaviněné omezeními spojenými s pandemií Covid 19, Pergola pro členy DFB, které se zúčastnilo přes 30 bohemáků. Tentokrát jsme se věnovali jen činnosti a aktivitám vedení DFB za poslední ...

"Také jsme zmínili, že po prázdninách připravíme volební schůzi DFB"  - 26.7.2021 je termín po prázdninách ??

Takže polopravdy, lži a manipulace u vás dále pokračují? Že nemá sebereflexi Kurka jsme po komunálních volbách již zjistili, ale po té blamáži se zrušeným  a "novým lepším" fóru ani vy ?

Členská schůze se koná v pondělí 26. července


Pozvánka na členskou schůzi Družstva fanoušků Bohemians

Představenstvo Družstva fanoušků Bohemians, se sídlem Vršovická 1489/31, Praha 10, IČ 272 37 435, svolává členskou schůzi družstva.

Datum a hodina zahájení: 26. července 2021, 18.30 hod., prezence od 18:00 hod.
Místo konání: Městský stadion Ďolíček, Vršovická 31, Praha 10

Program jednání:
• Zahájení
• Zpráva představenstva o činnosti družstva
• Projednání a schválení výsledku hospodaření družstva
• Volby do představenstva a kontrolní komise DFB
• Různé
• Ukončení schůze

Veškeré dokumenty k projednání na členské schůzi budou členům k dispozici na členské schůzi.

Každý člen družstva je oprávněn nechat se zastoupit na členské schůzi zmocněncem na základě plné moci. Vzor plné moci je k dispozici na internetové adrese . Plná moc se odevzdává při prezentaci před zahájením členské schůze (https://www.bohemians.cz/DFB/download).

Člen nebo jeho zmocněnec je povinen se při prezentaci před zahájením členské schůze prokázat platným dokladem totožnosti, statutární zástupce právnické osoby navíc i dokumentem potvrzujícím jeho oprávnění jednat jménem právnické osoby.

Luděk Provazník
Předseda představenstva

Martin Kurka
Místopředseda představenstvaDobrý den klokani!

Všechny překvapila zpráva o ničivém tornádu na Moravě. Záběry z mobilních telefonů zachytily v naší zemi nevídanou devastaci krajiny a celých částí obcí. Přirodní živel si kromě šílených škod na majetku vyžádal i lidské životy.
Druhý den ukázaly pohledy z výšky totální zkázu veškerého majetku, budov, jindy velmi upravených zahrádek, vinohradů a samozřejmě i sportovišť.

Rychlý zásah českých, slovenských a rakouských záchranných složek, policie, armády a dobrovolníků pomohl zmírnit ztráty na životech. Následná nebo přesněji řečeno okamžitá vlna solidarity pŕináší kromě práce dobrovolníků, humanitárně materiální pomoci i tu finanční. Tyhle krizové okamžiky nás můžou oprávněně naplňovat národní hrdostí, protože drtivé většině společnosti není utrpení spoluobčanů lhostejné a přispívají nejrůznějšími způsoby na dobrou věc. 

Vedení DFB už během víkendu kontaktovalo naší moravskou partu klokanů s dotazem na konkrétní, cílenou pomoc. Klokani Sandy a Skrob nám pomohli vytipovat a kontaktovali z našeho pohledu velmi sympatický objekt. 
Nejsme politici, tak naší pomoc nikde veřejně neprezentujeme, jen to touhle formou oznamujeme našim členům družstva a klokanům, kteří nám i pomocí  kelímků přispívají na účet.
Drželi jsme se hesla, kdo rychle dává - dvakrát dává a proto DFB dnes poslalo ze svého účtu částku 50.000,-Kč n/a opravu zelenobílé tribuny T.J.Baník Mikulčice. Jen pro zajímavost, místní fotbalový oddíl má klubově barvy zelenobílé a tak byla naše volba přesně cílené pomoci jasná. 

Děkujeme všem za podporu! 

BOFOR!

dvo napsal:

Ahoj Klokani,   Ve středu 16.6.2021 proběhla po dlouhé době, zaviněné omezeními spojenými s pandemií Covid 19, Pergola pro členy DFB, které se zúčastnilo přes 30 bohemáků. Tentokrát jsme se věnovali jen činnosti a aktivitám vedení DFB za poslední ...

Děkuji za tenhle report. Věci se nikdy nedělaly samy a že jsou dělány nebo dokonce udělány, nemůže být samozřejmé. Za vším jsou nějací lidé a važme si jejich práce, kterou dělají za nás pro nás.. Je mimořádným úspěchem sehnat 3 sponzory v této době - velký obdiv! Mravenčí a leckdy sysifovskou prací je dlouhodobá nenahraditelná aktivita Martina Kurky ve věci Ďolíčku. Byť tyto úctyhodné aktivity nejsou primárním předmětem činnosti DFB a Martin je myslím zároveň zaměstnancem klubu (?) a hlavním cílem DFB by měl být cíl rozvoje vztahů příznivců a veřejnosti směrem ke klubu. Ale i v tomto směru jsou aktivity vyvíjeny, od Bednyho beden po nedávno zorganizovaný turnaj a už jen to stojí za poděkování nejen od nás fanoušků. Přál bych DFB, aby si na valné hromadě k Martinovi Kurkovi zvolilo do vedení další pozitivně naladěné a aktivní fanoušky, ať máme z našich nástupců stále dobrý pocit ;-). Díky za Vaši práci. MŠ

Ahoj Klokani,

 

Ve středu 16.6.2021 proběhla po dlouhé době, zaviněné omezeními spojenými s pandemií Covid 19, Pergola pro členy DFB, které se zúčastnilo přes 30 bohemáků.

Tentokrát jsme se věnovali jen činnosti a aktivitám vedení DFB za poslední dobu a nepozvali jsme sportovního ředitele ani trenéra, neboť tým na novou sezónu se teprve tvoří a sportovnímu úseku bude věnována pergola před začátkem nové sezóny.

Teď k tomu, čemu se vedení DFB věnovalo. 

Dali jsme do pořádku účetnictví DFB a máme úžasnou paní účetní, která se za velmi rozumný poplatek pravidelně věnuje účetnictví a daňovému přiznání DFB. Logo DFB je konečně po 16 letech registrováno na Družstvo a vypracovali jsme logo manuál k jeho použití. DFB, jako 10% akcionář Bohemians Praha 1905, se samozřejmě chová jako řádný vlastník a podílí se na vedení klubu. Nevstupujeme do sportovního úseku, neboť na to Bohemka má své profesionály, ale aktivně se věnujeme finanční stránce klubu, aby Bohemka hospodařila s vyrovnaným rozpočtem a nedostala se do finančních problémů jako v roce 2005. DFB, respektive konkrétně Martin Kurka, zajistil pro Bohemku tři nové partnery, kteří vstoupili do Bohemky právě kvůli fanouškům a krásnému a silnému příběhu záchrany našeho klubu v roce 2005. Konkrétně se jedná o společnost Auto Jarov, Mattoni a v tomto týdnu došlo k podpisu smlouvy s Nordic Telecom. Chtěl bych za to Martinovi velmi poděkovat, neboť sehnat v této zvláštní covidové době firmu, která je ochotna investovat své finanční prostředky do fotbalu, který má obecně velmi špatnou pověst. Věřím, že se vybuduje se všemi dlouhodobý partnerský vztah a finančně tato spolupráce pomůže Bohemce. Další velké téma bylo rekonstrukce Ďolíčku. Úplně nemohu napsat všechny detaily, ale DFB má velmi výjimečnou pozici. Nejsme smluvními partnery tohoto projektu (stadión vlastní Magistrát hl. města Prahy, nájemní smlouvu na Ďolíček podepsal klub Bohemians Praha 1905, vlastníkem pozemků, které potřebujeme pro rekonstrukci Ďolíčku je Sokol Vršovice a v neposlední řadě je zde městská část Praha 10). Přesto vedení DFB je hybnou silou plánované architektonické soutěže, jednáme pravidelně s politiky na Magistrátu, městské části Praha 10 a hledáme možnosti, jak zajistit financování rekonstrukce stadiónu třeba přes Národní sportovní agenturu. Je to nekonečná mravenčí práce, kterou Martin pro Ďolíček dělá, obvolávání politiků a zúčastněných stran, hledání nových řešení v případě, že se vyskytne jakýkoliv politický či nepolitický problém. Zúčastnil jsem se s Martinem mnoha jednání, kdy musíte sledovat a vnímat nejen to, co politici řeknou, ale spíše to, co neřeknou a jak se u toho tváří. Co je důležité, že jednání stále probíhají a jdou správným směrem a vedení DFB tato jednání moderuje a usměrňuje. DFB změnilo sídlo a má teď důstojnou kancelář přímo v Ďolíčku, kde také probíhají jednání s novými potencionálními partnery a sponzory Bohemky. Vedení DFB je také aktivní směrem k fanklubům a fanouškům Bohemky. Zorganizovali jsme setkání fanklubu v Jihlavě, dva Sportovní dny DFB, na které jsme získali dotaci od Městské části Praha 10 a v rámci těchto dnů se v Ďolíčku uskutečnil fotbalový turnaj pro děti a zápas fanoušků Bohemky s fanoušky Slávie a Fanklubu národního týmu. Také jsme zmínili, že po prázdninách připravíme volební schůzi DFB.

Je toho mnoho, co vedení DFB v poslední době udělalo, ale už tak je tento článek příliš dlouhý.

 Chtěl bych poděkovat všem bohemákům za jejich účast a za zajímavé otázky v diskusi hlavně směrem k rekonstrukci Ďolíčku. Je vidět, že velkou většinu bohemáků toto téma velmi zajímá a nemáme ještě vyhráno. Respektive nás čeká ještě dlouhý a vyčerpávající boj na nevyzpytatelném politickém bojišti.

Vážení družstevníci,

dne 16.6.od 19,05 jsme si po delší “Covid”odmlce dovolili uspořádat setkání “Pod pergolou”. Bude to taková “výrobní porada” před volební valnou hromadou, kterou chceme letos uspořádat. Také chceme klokany informovat o aktivitách DFB. Některé záležitosti jsou známé z VD a jiných informačních kanálů, další jsou zelenobílé veřejnosti utajeny, jiné jsou málo známé protože nejsou tak “zajímavé” a některé jsou doslova “horké novinky”. Martin Kurka nám poví něco z chodu klubu a to je asi tak všechno... Tentokrát nebude přítomen nikdo z vedení klubu, chceme si promluvit jen mezi námi fanoušky, tak nějak “po družstevnicku” ;)

BOFOR!