Družstvo fanoušků Bohemians

Do tohoto fóra mohou přispívat pouze registrovaní a přilogovaní uživatelé.

Přilogujte se nebo se zaregistrujte

Čtení příspěvků je povoleno všem uživatelům, příspěvky jsou zobrazeny níže na této stránce. Použijte posuvník okna nebo kolečko myši.

Obsah diskuzních fór je tvořen příspěvky, které vyjadřují názory a postoje jednotlivých pisatelů. Redakce ani klub Bohemians 1905 neodpovídá za obsah příspěvků, vyhrazuje si však možnost odstranění příspěvků, jejichž obsah je ve zjevném rozporu s právními předpisy nebo normami slušného chování.

dvo napsal:

Ahoj Klokani,   Ve středu 16.6.2021 proběhla po dlouhé době, zaviněné omezeními spojenými s pandemií Covid 19, Pergola pro členy DFB, které se zúčastnilo přes 30 bohemáků. Tentokrát jsme se věnovali jen činnosti a aktivitám vedení DFB za poslední ...

Děkuji za tenhle report. Věci se nikdy nedělaly samy a že jsou dělány nebo dokonce udělány, nemůže být samozřejmé. Za vším jsou nějací lidé a važme si jejich práce, kterou dělají za nás pro nás.. Je mimořádným úspěchem sehnat 3 sponzory v této době - velký obdiv! Mravenčí a leckdy sysifovskou prací je dlouhodobá nenahraditelná aktivita Martina Kurky ve věci Ďolíčku. Byť tyto úctyhodné aktivity nejsou primárním předmětem činnosti DFB a Martin je myslím zároveň zaměstnancem klubu (?) a hlavním cílem DFB by měl být cíl rozvoje vztahů příznivců a veřejnosti směrem ke klubu. Ale i v tomto směru jsou aktivity vyvíjeny, od Bednyho beden po nedávno zorganizovaný turnaj a už jen to stojí za poděkování nejen od nás fanoušků. Přál bych DFB, aby si na valné hromadě k Martinovi Kurkovi zvolilo do vedení další pozitivně naladěné a aktivní fanoušky, ať máme z našich nástupců stále dobrý pocit ;-). Díky za Vaši práci. MŠ

Ahoj Klokani,

 

Ve středu 16.6.2021 proběhla po dlouhé době, zaviněné omezeními spojenými s pandemií Covid 19, Pergola pro členy DFB, které se zúčastnilo přes 30 bohemáků.

Tentokrát jsme se věnovali jen činnosti a aktivitám vedení DFB za poslední dobu a nepozvali jsme sportovního ředitele ani trenéra, neboť tým na novou sezónu se teprve tvoří a sportovnímu úseku bude věnována pergola před začátkem nové sezóny.

Teď k tomu, čemu se vedení DFB věnovalo. 

Dali jsme do pořádku účetnictví DFB a máme úžasnou paní účetní, která se za velmi rozumný poplatek pravidelně věnuje účetnictví a daňovému přiznání DFB. Logo DFB je konečně po 16 letech registrováno na Družstvo a vypracovali jsme logo manuál k jeho použití. DFB, jako 10% akcionář Bohemians Praha 1905, se samozřejmě chová jako řádný vlastník a podílí se na vedení klubu. Nevstupujeme do sportovního úseku, neboť na to Bohemka má své profesionály, ale aktivně se věnujeme finanční stránce klubu, aby Bohemka hospodařila s vyrovnaným rozpočtem a nedostala se do finančních problémů jako v roce 2005. DFB, respektive konkrétně Martin Kurka, zajistil pro Bohemku tři nové partnery, kteří vstoupili do Bohemky právě kvůli fanouškům a krásnému a silnému příběhu záchrany našeho klubu v roce 2005. Konkrétně se jedná o společnost Auto Jarov, Mattoni a v tomto týdnu došlo k podpisu smlouvy s Nordic Telecom. Chtěl bych za to Martinovi velmi poděkovat, neboť sehnat v této zvláštní covidové době firmu, která je ochotna investovat své finanční prostředky do fotbalu, který má obecně velmi špatnou pověst. Věřím, že se vybuduje se všemi dlouhodobý partnerský vztah a finančně tato spolupráce pomůže Bohemce. Další velké téma bylo rekonstrukce Ďolíčku. Úplně nemohu napsat všechny detaily, ale DFB má velmi výjimečnou pozici. Nejsme smluvními partnery tohoto projektu (stadión vlastní Magistrát hl. města Prahy, nájemní smlouvu na Ďolíček podepsal klub Bohemians Praha 1905, vlastníkem pozemků, které potřebujeme pro rekonstrukci Ďolíčku je Sokol Vršovice a v neposlední řadě je zde městská část Praha 10). Přesto vedení DFB je hybnou silou plánované architektonické soutěže, jednáme pravidelně s politiky na Magistrátu, městské části Praha 10 a hledáme možnosti, jak zajistit financování rekonstrukce stadiónu třeba přes Národní sportovní agenturu. Je to nekonečná mravenčí práce, kterou Martin pro Ďolíček dělá, obvolávání politiků a zúčastněných stran, hledání nových řešení v případě, že se vyskytne jakýkoliv politický či nepolitický problém. Zúčastnil jsem se s Martinem mnoha jednání, kdy musíte sledovat a vnímat nejen to, co politici řeknou, ale spíše to, co neřeknou a jak se u toho tváří. Co je důležité, že jednání stále probíhají a jdou správným směrem a vedení DFB tato jednání moderuje a usměrňuje. DFB změnilo sídlo a má teď důstojnou kancelář přímo v Ďolíčku, kde také probíhají jednání s novými potencionálními partnery a sponzory Bohemky. Vedení DFB je také aktivní směrem k fanklubům a fanouškům Bohemky. Zorganizovali jsme setkání fanklubu v Jihlavě, dva Sportovní dny DFB, na které jsme získali dotaci od Městské části Praha 10 a v rámci těchto dnů se v Ďolíčku uskutečnil fotbalový turnaj pro děti a zápas fanoušků Bohemky s fanoušky Slávie a Fanklubu národního týmu. Také jsme zmínili, že po prázdninách připravíme volební schůzi DFB.

Je toho mnoho, co vedení DFB v poslední době udělalo, ale už tak je tento článek příliš dlouhý.

 Chtěl bych poděkovat všem bohemákům za jejich účast a za zajímavé otázky v diskusi hlavně směrem k rekonstrukci Ďolíčku. Je vidět, že velkou většinu bohemáků toto téma velmi zajímá a nemáme ještě vyhráno. Respektive nás čeká ještě dlouhý a vyčerpávající boj na nevyzpytatelném politickém bojišti.

Vážení družstevníci,

dne 16.6.od 19,05 jsme si po delší “Covid”odmlce dovolili uspořádat setkání “Pod pergolou”. Bude to taková “výrobní porada” před volební valnou hromadou, kterou chceme letos uspořádat. Také chceme klokany informovat o aktivitách DFB. Některé záležitosti jsou známé z VD a jiných informačních kanálů, další jsou zelenobílé veřejnosti utajeny, jiné jsou málo známé protože nejsou tak “zajímavé” a některé jsou doslova “horké novinky”. Martin Kurka nám poví něco z chodu klubu a to je asi tak všechno... Tentokrát nebude přítomen nikdo z vedení klubu, chceme si promluvit jen mezi námi fanoušky, tak nějak “po družstevnicku” ;)

BOFOR! 

Avatov napsal:

Vklady DFB. Na přednich mistech je řada členů kteri nesplnili svou zskladni  povinnost. Měli  by dorovnat zakladni prispěvek 1000kč. Nebo.byt vyskrtnuti. Času  měli  dost.... Pořádek musí být... mýt cislo.lehitimsce 29 ....a zaplatit 100.kč je trapné...

Dík za postřeh. Je to jeden z posledních úkolů/tzv.kostlivců, který zcela jistě také do konce funkčního období vedení DFB vyřešíme ;)

Vklady DFB. Na přednich mistech je řada členů kteri nesplnili svou zskladni  povinnost. Měli  by dorovnat zakladni prispěvek 1000kč. Nebo.byt vyskrtnuti. Času  měli  dost.... Pořádek musí být... mýt cislo.lehitimsce 29 ....a zaplatit 100.kč je trapné...

doublefish napsal:

Kromě aktivit ve věci Ďolíčku není vidět žádná činnost DFB, kelímky teď nějak nefrčí, ale mám podnět: velmi bych podpořil apel Pavla Hoftycha (viz ) Hofťa by v tomto bohulibém činu neměl zůstat osamocen a minimálně ...

DFB není "DFL". 

doublefish napsal:

Kromě aktivit ve věci Ďolíčku není vidět žádná činnost DFB, kelímky teď nějak nefrčí, ale mám podnět: velmi bych podpořil apel Pavla Hoftycha (viz ) Hofťa by v tomto bohulibém činu neměl zůstat osamocen a minimálně ...

Hofťa má prsty ve falešném úskoku Kolumbijce, nevidím důvod ho v čemkoli podporovat.
Podporu by spíš zasloužil Trpišovský s velmi rozumným názorem, že fotbal by se měl hrát v létě a ne v prosinci, lednu nebo únoru ;) 

Kromě aktivit ve věci Ďolíčku není vidět žádná činnost DFB, kelímky teď nějak nefrčí, ale mám podnět: velmi bych podpořil apel Pavla Hoftycha (viz https://isport.blesk.cz/clanek/fotbal-1-liga-rocnik-2020-21/391071/hoftych-po-vyhre-v-plzni-apeloval-s-satkem-nesmime-prdet-na-deti.html)

Hofťa by v tomto bohulibém činu neměl zůstat osamocen a minimálně tiskovým prohlášením by se DFB mohlo připojit. Co?

Stručne info o stavu kelímků:

23.8.Boh/Bol 14.950,-

bedna 233kč
odnos   66kč

————————————————————————————

19.9.Boh/Plz 21.800,-

bedna 220 ks

odnos136 ks

DFB moc děkuje všem klokanům za podporu Bohemky, v téhle těžké době. 

———————————————————————————————————————-
P.S.: 

Omluva,v tom covidovém fofru jsem zapomněl napsat stav po říjnovém utkání se Zlínem


Boh/Zl

bedna .......... 199

odnos..............63

celkem...........262= 13.100,-Kč 

Moc díky a BOFOR! 

DFB a klub moc děkuje vsem brigádníkům z řad fanoušků a kluků ze Sektoru 1905, kteří si dnes mákli!!! Udělali jste kus dobré práce. Tradice unikátních brigád v Ďolíčku pokračuje :-)

Korona krize výrazně ovlivnila náš “kelímkový byznys”. Zcela jistě nám “ukradla” rekordní kelímkové vklady, v jinak úspěšné jarní šňůře. 

Včerejší vítězné hořkosladké rozloučení se sezonou přineslo DFB skvělých 21.500,-Kč ! 

DFB všem klokanům moc děkuje za podporu našeho kelímkového hospodářství. Příjmy z kelimků tvoří v ideálním čase bez omezení vstupu na stadion, až polovinu naší hotovosti ! 
O tom jak důležité jsou pro Bohemku peníze našeho družstva se příští týden dočtete v psaníčku po schůzce vedení DFB (nejspíš v pátek 17.7.).

BOFOR! 

—————————————————————————————————————-
včerejší večer ve zkratce:

Boh/Bol

BB  272ks

Od 158ks

 

ludvavestec napsal:

 Třikrát dík a jednou fuj! Vážení klokani, dovolte mi jménem vedení DFB a všech družstevníků, kteří mají trvalý příkaz, poděkovat Romanovi Endrstovi za jeho úsilí a mravenčí práci, kterou dotáhl téměř k dokonalosti - připisování vkladů! Romane, moc Ti ...

Upresnim a rovnou navazu, aby me nekdo neuhanel, ze nema pripsany vklad za minuly tyden :) 

Daval jsem dohromady vklady za brezen 2018 az kveten 2020. Pred tim se o spravu vkladu starali myslim Michal Holas, Svata a VojtaM a myslim, ze za tyto starsi obdobi je vse v poradku. Nove je proces pripisovani vkladu z vetsi casti automatizovany. Melo to nejaky vyvoj a nektere veci se ze zacatku nepovedly na 100%, proto jsem musel sahnout trochu vice do minulosti a vse revidovat.

Pripravil jsem pro DFB "metodiku", jak s pripisovanim vkladu dale pracovat, udrzovat kontrolni dokumenty a maximalne si usnadnit praci tak, aby slo o praci v radu nekolika minut za mesic. Cerven a dalsi mesice jsou jiz na vedeni DFB.

Prosim ty z vas, kdo maji ucet na VD propojeny se svym uctem DFB, aby si zkontrolovali, ze je z jejich pohledu vse v poradku. V menu polozka Fans -> DFB -> Me clenstvi.

Prestoze je proces z vetsi casti automatizovany existuji ruzne scenare, kdy nelze platby automaticky sparovat a musi se platby pripisovat rucne. Vse stoji a pada s variabilnim symbolem platby, ne vzdy je ale spravne (napr. nekompletni RC, nebo je identifikace clena ve zprave misto ve VS atd.) a neni mozne jen dle jmena protiuctu platbu pripsat, to pro prispani vkladu neni jednoznacny identifikator.

 Třikrát dík a jednou fuj!

Vážení klokani, dovolte mi jménem vedení DFB a všech družstevníků, kteří mají trvalý příkaz, poděkovat Romanovi Endrstovi za jeho úsilí a mravenčí práci, kterou dotáhl téměř k dokonalosti - připisování vkladů! 

Romane, moc Ti děkujeme.

——————————————————————————————————————-

Druhý dík patří všem, kdo v téhle těžké době podporují DFB svým trvalým příkazem na účtu. Je úplně jedno, jestli jde o stovku nebo pětikilo. Každá kačka je super.  

———————————————————————————————————————

Třetí dík patří skromnému klokanovi, který jako poděkování Bohemce  za letošní sezónu navýšil od července trvalý příkaz na 1.700,- Kč! 

———————————————————————————————————————

Jedno fuj! Patří lajdákům, kteří do dnešního dne nebyli schopni zaplatit svůj členský vklad  DFB 1.000,-Kč 

S velkou radostí můžu oznámit, že náš pracovitý SKR* napočítal 286 ks kelímků v “Bednyho Bedně” a navíc pŕi inventuře zjistil, že dalších 121 ks kelímků bude rozdávat radost mimo Ďolíček!  

Celkem tedy vítězné utkání se Slováckem, s nuceně mizernou návštěvou, přispělo do kasy DFB naprosto skvělou, až neuvěřitelnou  částkou 20.350,-Kč!      

DFB děkuje všem klokanům za finanční pomoc.

BOFOR! 

————————————————————————————————————————
*)SKR je náš Správce Kelímkových Rezerv, pan Packa - velmi obětavý klokan

prohlášení:

Distancujeme se od jakýchkoliv projevů nenávisti vůči současnému vedení klubu a nesouhlasíme s nimi. 

CALVERAS (rok založení 2001)

Bohemka vs. Karviná
“ Bednyho Bedna” ...............314 ks

domů se odneslo .................269 ks

————————————————————

celkem ............................29.150,- Kč

DFB děkuje všem fanouškům Bohemky za podporu skvělé charitativní akce. 
Nemám zatím ještě přesná čísla z učtu DFB a nevím kolik dá klub za tržby z fanšopu, častku ze vstupněho a výnosy z prodeje programu Klokan. Ale už teď vím, že na pomoc klokanům do Austrálie půjde od klokanů z Vršovic rozhodně více, jak 100.000,-Kč!
DFB totiž předá tržby z přátelského utkání s Boleslaví, z ligových se Slávií a Karvinou, celkem 104.000,- Kč! 

Bojovné utkání Bohemky s týmem od čínské zdi, přineslo  gól, body, kelímky ;)

”Bednyho bedna” ................576 ks

odneseno domů....................801ks

celkem vklady ....................68.850,-Kč*

DFB děkuje všem za podporu skvělé věci. Pro velký úspěch přidáme na konto i vklady z kelímků v utkání 1.3.s Karvinou, ať se klokánci v Austrálii mají dobře! 

*)rekord! 

doublefish napsal:

Na takhle položenou otázku nikdo z klubu jinak než diplomaticky nemůže odpovědět a je otázkou, zda by Tě taková odpověď uspokojila. Sám píšeš, že "bylo ve spekulacích", takže to k realitě nejspíš mělo daleko. Podle mého ...

Bude na to někde anketa??

Michalklokan1905 napsal:

Kde je pan Poor ? Když přicházel do bohemky ve spekulacích bylo že pritahne pár hráčů z Trnavy !! Vidím že to k ničemu nevedlo 

Na takhle položenou otázku nikdo z klubu jinak než diplomaticky nemůže odpovědět a je otázkou, zda by Tě taková odpověď uspokojila.

Sám píšeš, že "bylo ve spekulacích", takže to k realitě nejspíš mělo daleko. Podle mého zkušeného názoru, sponzoři vstupují do sportovních klubů z těchto důvodů:

a, dlouhodobé zúročení marketingového potenciálu klubu (to je v našich podmínkách možné jen u klubů, pravidelně startujících v Evropě nebo o několik řádů níže v regionálním měřítku -což se netýká Prahy)

b, slepá láska ke klubu

c, krátkodobé zviditelnění se prostřednictvím klubu pro konkrétní obchodní projekt

Domnívám se, že v předmětném případě šlo o "c" a je otázkou, zda záměr investorovi vyšel.

Tudíž spekulace ze zdrojů JPP v tomto případě je vhodné zapomenout.