U17 zdolala Žižkov

Vítězství po nepříliš dobrém výkonu.

Vstup do zápasu se nám podařil a dostali jsme se do několika šancí. Hned ve 2. minutě měl po přihrávce Artemuka tutovku Bláha, ale přestřelil. Za další minutu získal míč Svozil, nastartoval Artemuka, jenže i jeho střela mířila nad břevno. Ve 4. minutě uvolnil křižnou přihrávkou Lukáš Artemuka, který to tentokrát zkoušel levačkou a gólman musel vyrazit na roh. Ten zahrával Habrun, jeho centr našel hlavu Hořáka, který nás poslal do vedení. V 6. minutě se po dalším rohovém kopu dostal odražený míč k Novotnému, jehož bomba se mezi tyče nevešla. Po úvodním náporu se však začalo ukazovat, že dnes nebude naše hra v pořádku. Vytvářeli jsme velké množství ztrát a nefungovala nám hlavně hra středové trojice. V 11. minutě mohli hosté vyrovnat, ale hlavička po rohovém kopu skončila vedle tyče. Za dvě minuty se už radovali, když osamocený Vitarigov překonal Kondelíka. Sice jsme dál měli převahu, ale již zmiňované ztráty míče nás často brzdily a hra byl neurovnaná. V 17. minutě napálil odražený míč Bláha, ale následoval pouze rohový kop. Pak dostal míč na vápno Doupovec, ale střela se mu vůbec nepovedla. Stejně tak se vedlo hráči Žižkova ve 23. minutě v podobné pozici. Ve 28. minutě se prohnal podél pomezní lajny Artemuk a technickou střelou z hranice pokutového území nás poslal do vedení. Za další minutu obešel vyběhnuvšího gólmana Bláha, ale šanci zazdil špatnou přihrávkou. Potom se protáhl do vápna Lukáš, jenže i jeho akci zastavila špatná nahrávka. Ke konci poločasu se přihlásili o slovo i hosté. Nejprve technická střela minula těsně tyč, aby se potom v poslední minutě musel prezentovat dobrým zákrokem Kondelík. Do kabin se šlo za našeho těsného vedení.

Začátek druhé půle působil opět velmi neurovnaně. K vidění tak kromě řady nepřesností byly pouze dvě žluté karty, každá na jedné straně. Až v 53. minutě se dostal do šance Lukáš, mířil však vedle. Na druhé straně zahrozili hosté bombou z dvaceti metrů, která skončila těsně vedle šibenice. Klid do našich řad přinesla 60. minuta, kdy po narážečce s Lukášem vstřelil premiérovou branku v U17 Dan Bláha. O šest minut později zvýšil na rozdíl tří branek Trnka. Gólově povedenou desetiminutovku uzavřel po krásném pasu Hořáka Hnilička, který zvyšoval na 5:1. Za chvíli se po přihrávce Trnky zjevil opět Hnilička sám před Semerádem, ale tentokrát neuspěl. Na druhé straně měl podobnou šanci hráč Žižkova, Kondelík se však překonat nenechal. Korekce výsledku ze strany hostů tak přišla až v posledních minutách. Nejprve z podivné penalty, kterou proměnil náš bývalý brankář Semerád. Branku na 5:3 vstřelil hlavičkou Vejr po trestném kopu. Náš výkon byl dnes jednoznačně tím nejhorším na jaře. Hra byla ospalá, ztrát nepřeberně a pohybem jsme nehýřili, nejvíce však oproti předchozím utkáním scházela téměř celému týmu vůle po vítězství.