U16 deklasovala Svitavy

Klokani nastříleli soupeři 15 branek.

Klokani přivítali v úvodním zápase nováčka ze Svitav, který dorazil pouze s 11 hráči bez možnosti střídání. A hned od začátku diktovali hráči Bohemky tempo. Již ve 3. minutě pálil z voleje nad Věchtík. Potom zablokovala hostující obrana střelu Fiedora. Na konci úvodní desetiminutovky centroval Matěják, Malík zakončit nedokázal a ani následný závar brankou neskončil. A mohl přijít trest, ale Šrámek nebezpečnou střelu vyrazil na roh. A tak se přeci jen radovali Klokani. Ve 12. minutě si Fiedor narazil s Puczokem a podél brankáře uklidil míč do sítě. Hrálo se neustále na polovině hostů a brzy přišel další nebezpečný závar, tentokrát po centru Ptáčka, ale branka opět nepadla. U Ptáčka začala i další akce, na jejímž konci po přihrávce Fiedora propasíroval míč za záda brankáře Matěják - 2:0. O dvě minuty později zahrával rohový kop Pekárek a hráč Svitav „uklidil“ míč do vlastní branky - 3:0. Hosté nestíhali a brzy následovala další branka, když Fiedor úspěšně dovršil akci dvojice Valín - Matěják. Pak předvedl sólo přes tři protihráče Puczok, ale zakončil slabě. Na druhé straně musel zaváhání obrany řešit včasným vyběhnutím Šrámek. Ve 28. minutě hlavičkoval po rohu Pekárka Věchtík, ale branku netrefil. Pátou branku tak zaznamenal až o dvě minuty později parádní křížnou ranou Matěják. Klokani byli při chuti a následovala Věchtíkova kolmice na Malíka, který však trefil jen vybíhajícího gólmana. Malík se octil v další šanci i o několik okamžiků později, ale ani nabídku Matějáka nevyužil a z dobré pozice přestřelil. Ve 35. minutě propadlo autové vhazování Fiedora k Věchtíkovi a ten s přehledem vstřelil šestou branku. Pak se dočkali i hosté, když potrestali nedůslednost v naší obraně - 6:1. Jenže hned za minutu udeřili opět Klokani, když se zblokovaná střela Věchtíka odrazila k Fiedorovi, který přesnou trefou dovršil hattrick.

Druhý poločas probíhal stejně jako první za naprosté převahy hráčů Bohemians 1905. Hned po pěti minutách skóroval hlavou Vacík, když využil centr střídajícího Vltavského. Pak pálil zpoza vápna nad Valín. Po něm vletěl do vápna Fiedor, našel Malíka, ale ten se opět neprosadil. Další branku tak vstřelil po zpětné přihrávce Ptáčka Pejša - 9:1. Potom následovala akce dvojice Malík - Fiedor, ale druhý jmenovaný napálil míč jen do brankáře. Desátá branka přišla v 54. minutě, kdy protrhl střeleckou smůlu Malík, když trochu krkolomně usměrnil do branky centr Vltavského. Další možnost vypracoval Fiedor pro Pejšu, ale ten mířil pouze do brankáře Svitav. Pejša si to však vynahradil o chvíli později přesnou trefou po uvolnění od Kloučka - 11:1. Pak se opět ocitl v šanci Malík, ale rohový kop Vltavského mezi tři tyče neusměrnil. Minutu po něm zvýšil skóre povedenou hlavičkou Klouček. Třináctou branku v síti hostů znamenala rána Fiedora zpoza vápna. V 70. minutě našel krásnou kolmicí Vltavský Pejšu, který střelou k tyči dokončil hattrick. Závěrečnou branku na 15:1 vstřelil Vacík, když dorazil do sítě míč, který se odrazil od tyče po střele Kloučka.