U14 veze vítězství z Českých Budějovic

B-žáci se po skvělém prvním poločase ve druhém dějství obávali o výsledek

V hezkém prostředí areálu SCM Složiště jsme nastoupili proti domácím Českým Budějovicím.
Chtěli jsme se vrátit na vítěznou vlnu a navázat na dobrý výkon z utkání proti Spartě.
Od úvodu 1. poločasu jsme jednoznačně převzali otěže a na hřišti bylo v podstatě jen jedno mužstvo. Domácí jsme převyšovali ve všech směrech - rychlostí, fotbalovostí i důrazem.
Hned od začátku jsme praktikovali napadání rozehrávky domácích vysoko až u jejich vápna. Kluci dostupovali soupeře velmi rychle a důrazně a pro Budějovické byl problém udržet míč. Na naši půlku se dostávali pouze po delším nákopu a ihned o míč přicházeli. Nejlépe to dokumentuje statistika střelby, kdy za celý první poločas neměli domácí jedinou střelu na bránu, a to ani mimo.
Už ve druhé minutě se objevil v šanci Zita, kdy šel sám na brankáře, ale těsně minul bránu. Hned o minutu později už vše vyřešil lépe a po kombinaci s Petrákem umístil střelu zpoza vápna přesně k levé tyči.
Aktivní hrou a výborným pohybem jsme si vytvářeli spoustu šancí. V 6. minutě šel Zita sám na brankáře, kterému udělal kličku, ale vracející se obránce stihl míč odkopnout.
Situace se opakovala o 4 minuty později. Zita bohužel volil kličku místo přihrávky na lépe postaveného Krásu a obránci si již poradili.
Pak to postupně zkoušeli střelbou zpoza vápna Petrák a po něm Macháč, ale chyběla přesnost.
Ve 20. minutě se po přihrávce Hlináka vřítil do vápna Zita a s přehledem zakončil na protější tyč.
O chvíli později při jednom z pokusů o protiútok přerušil akci soupeře na půlce faulem Vu a vysloužil si za to žlutou kartu.
Chytrou přihrávkou ve 30. minutě poslal Malý do šance Zitu a ten znovu po zemi k tyči zvýšil už na 3:0 pro nás.
Konec velmi podařeného poločasu ještě ozdobili střelou nad Hlinák a zakončením do středu branky po přímém kopu Malý.

Statistika za 1.poločas:

na branku    Č. Budějovice / Bohemians 1905    0/4
mimo         Č. Budějovice / Bohemians 1905    0/6

rohy         Č. Budějovice / Bohemians 1905    1/3

Do druhého poločasu jsme vystřídali, když na hrot místo Zity přišel Kopecký a Macháče na pravém kraji obrany vystřídal Boubín.
Vstup do druhé části byl katastrofální. Kluky zřejmě jednoznačné vedení ukolébalo a hráli na půl plynu. Budějovice dostaly v šatně asi budíček a
nastoupily s velkým nasazením a agresivitou v osobních soubojích. Hned ve 36. minutě se nechal v běžeckém souboji lehce přetlačit Dobiáš. Domácího útočníka sice v první fázi skvěle vychytal Smrčka, ale na dorážku dalšího hráče, s kterým se nikdo nevrátil, už neměl šanci.
Oproti 1. poločasu jsme přišli o převahu ve středu hřiště, kde nám najednou scházel pohyb. Budějovický nástup nás dokonale zaskočil a kluci nebyli schopní se z toho vymanit a podržet déle míč.
Ve 37. minutě musel po chybě vyrážet Smrčka nebezpečnou střelu na roh. Ještě v téže minutě po rohu musel znovu zasahovat a třetí pokus šel již mimo.
Po faulu ve 44. minutě zahrávali domácí přímý kop z nebezpečné vzdálenosti, ale naštěstí bez úspěchu.
Pokusili jsme se změnit tempo a vymanit se z tlaku střídáním, když ve 45.minutě přišel Ješko místo Pihery a Kovář místo Dobiáše. Na stopera se stáhnul Letvan, Ješko šel do středu zálohy a Kovář na pravý kraj útoku.
Obraz hry se přeci jen trochu změnil. Začali jsme být více aktivní a hlavně více nebezpeční před soupeřovou brankou.
V 50. minutě střílel zpoza vápna Krása mimo.
Budějovice kontrovaly rovněž střelou zpoza vápna, ale Smrčka byl pozorný.
V 59. minutě vystřídal Hlináka Fiala. Letvan se vrátil na střed zálohy a Fiala zaujal pozici stopera.
Chvilku poté po střele z levé strany vápna trefil břevno Petrák.
V 65. minutě po brejku snížily Budějovice na rozdíl jediného gólu.
Následně se tlačily směrem k naší bráně, ale odolali jsme a v 70. minutě po rychlém kontru zvýšil naše vedení na 4:2 po Fialově přihrávce Kopecký.
Druhý poločas nebyl moc pohledný. Byly to více osobní souboje než fotbal. Domácí nás předčili především v nasazení a koncentraci.
Celkově jsme ale působili fotbalovějším dojmem a zaslouženě zvítězili.