Švec: Chyběl tomu gól

Utkání popisuje Michal Švec.

O utkání, přípravě na zápas a Ďolíčku si s žurnalisty popovídal Michal Švec. Jeho pohled na tyto atributy se dozvíte přečtením rozhovoru.

Michale, jaký je tvůj pohled na zápas?
Dostali jsme Liberec pod tlak. Měli jsme šance, ale nepřálo nám štěstí.

Gól padl z jediné střely na branku. Jak to ovlivní psychiku týmu?
Je to nepříjemné. Bylo to těsně před poločasem, což by rozhodilo každý tým. Do druhé půle jsme šli s tím, že to otočíme. Chtěli jsme Liberec zatlačit, to se nám povedlo, ale chyběl tomu gól.

Doma jsme prohráli poprvé od září loňského roku (20.9., 0:1 s Plzní). Může to s mužstvem něco udělat?
Je škoda, že jsme o tu sérii přišli. Každý zápas je jiný. Do každého zápasu jdeme s tím, že vyhrajeme. Je nám jedno, jestli doma, či venku.

Připravoval tě trenér speciálně na Marka Bakoše?
Přímo na něj jsme se nezaměřili. Předtím jsme odehráli podobný zápas se Slováckem, které má pro změnu Libora Doška. Na Liberec jsme se chystali hlavně na celý tým.

Celý týden byl naplněný hlavně událostí kolem Ďolíčku. Nebyl zápas jenom stínem toho všeho?
To si nemyslím. Co se týče stadionu, tak je skvělé, že se to vyřešilo. Utkání je něco jiného. My jsme se snažili ten zápas vyhrát a zúročit přípravu. To se bohužel nepovedlo. Z naší strany k nějakému podcenění zápasu nedošlo.

Jsi v Bohemce na hostování. Jak na tebe působí situace ohledně Ďolíčku a všechno co se kolem děje?
Já jsem rád, že to takhle dopadlo. Fotbal tady bude dál pokračovat a to je dobře.

Řešili jste to nějak mezi sebou v kabině?
Jenom jsme o tom věděli. Nějak extra se o tom nemluvilo. Trenér pak přišel a řekl, jaká je situace. My jsme se hlavně soustředili na zápas.