Miroslav Koubek trenérem Bohemians

Vedení klubu dnes představilo nového trenéra A mužstva.

Miroslav Koubek trenérem Bohemians

Novým trenérem Bohemians Praha 1905 se stal Miroslav Koubek. Po jednáních, která probíhala především koncem minulého týdne, došlo dnes v Ďolíčku k podpisu tříleté smlouvy. Čtyřiašedesátiletý trenér naposledy působil ve Viktorii Plzeň, kde skončil v polovině srpna minulého roku. Předtím trénoval například Slavii, Mladou Boleslav, Baník Ostrava, Kladno, či klub v Číně a Německu. Po čtvrtečním oficiálním potvrzení odchodu Romana Pivarníka na západ Čech tak byla Bohemka bez trenéra pouze pár dní. „Jsem rád, že přichází trenér s velkými zkušenostmi jak z menších, tak i větších klubů a věřím, že Bohemku posune sportovně dále,“ okomentoval příchod nového trenéra sportovní ředitel Miroslav Držmíšek.

Miroslav Koubek novým trenérem Bohemians
Miroslav Koubek novým trenérem Bohemians
"Přichází nová výzva. Měl jsem možnost utřídit si myšlenky a pokračovat v sebevzdělávání. Sledoval jsem hodně zápasů, evropské trendy, sledoval jsem podrobně Synot ligu," nastínil svůj program před svým angažováním trenér Miroslav Koubek. "Mám pocit, který bych popsal slovem natěšenost," doplnil. Mezi jeho největší trenérské úspěchy bezesporu můžeme zařadit zisk mistrovského poháru a Superpoháru s Plzní, třetí místo s Baníkem, či postup s Kladnem do první ligy. Z pozice asistenta se v klubu Tianjin Teda podílel na výhře Čínské superligy. "Kdo zná moji kariéru trenéra, tak dobře ví, že ze skromných podmínek jsem vyšel. Pro mě to není nic, co bych neznal. Mám to rád," prozradil nový trenér Bohemians.

Jako bývalý brankář působil Miroslav Koubek například ve Spartě. Svoji trenérskou kariéru začal na Kladně, kam se v průběhu své kariéry několikrát vrátil, aby s kladenským mužstvem v sezoně 2005/06 vyhrál druhou ligu a vybojoval postup mezi českou elitu. S ostravským Baníkem dokonce skončil v roce 2010 na třetím místě. I díky těmto úspěchům si vysloužil lepší angažmá. Na začátku sezony 2014/15 nastoupil do Plzně, se kterou získal po roční pauze titul a na začátku další sezony i Superpohár. Na západě Čech skončil v srpnu loňského roku po vyřazení z Ligy mistrů.

Miroslav Koubek novým trenérem Bohemians
Miroslav Koubek novým trenérem Bohemians
"Má představa je taková, abych navázal s týmem na trend a vývoj z jarní části sezony. Když se nám to podaří, tak budu jako trenér spokojený," naznačil své vnitřní cíle pro první měsíce působení ve Vršovicích.

Přesná podoba realizačního týmu ještě není v tuto chvíli známá. "Odchod Romana do Plzně a to, že ho následují i jeho asistenti, způsobilo komplikace. Se sportovním ředitelem intenzivně pracujeme na tom, abychom personálně obsadili realizační tým," dodal trenér Koubek.

Bohemka TV