Josef Jindřišek se blíží k vrcholu

Kapitán Bohemians má blízko k překonání 36 let starého rekordu.

Jarní část FORTUNA:LIGY odstartují Bohemians venku. V sobotu 5. února se Klokani představí na teplických Stínadlech. Tento zápas je pro fanoušky zelenobílých barev zajímavý i z historického hlediska. Pokud do utkání zasáhne Josef Jindřišek, vyrovná 36 let 7 měsíců a 18 dnů starý rekord v počtu odehraných prvoligových zápasů za Bohemians. Těch zápasů je 294 a držitelem rekordu je po celou tu dobu Zdeněk Prokeš.

POSLEDNÍ ZÁPAS S PACHUTÍ
Zdeněk Prokeš nastoupil ke svému 294. prvoligovému utkání v dresu s klokanem přesně šest dnů po svých dvaatřicátých narozeninách. Psal se tehdy 19. červen 1985. Bohemka hrála doma v Ďolíčku poslední 30. kolo ligy, soupeřem byl TJ Spartak TAZ Trnava. Utkání, které si mnoho fanoušků bude pamatovat až do smrti. Bohemka byla pouze o skóre druhá za Spartou, kterou čekal poslední zápas v Banské Bystrici. To je ten zápas, podle kterého v roce 1987 natočil Karel Smyczek film Proč? s Jiřím Langmajerem v hlavní roli. Sparta prohrála 0:1 a Bohemce stačil jediný bod k zisku druhého mistrovského titulu v krátké době a zároveň v celé historii. Velmi diskutovanou postavou domácího zápasu s Trnavou byl sudí Krchňák. Ten už ve čtvrté minutě vyloučil jednoho hráče na každé straně. Zápas skončil pro Petera Zelenského. O 20 minut později přišly další dvě červené karty. Do sprch šli Tibor Mičinec a trnavský Vladimír Ekhardt. Pokračovalo se devět na devět. Navíc v prvním poločase rozhodčí Krchňák neuznal gól Pavla Chaloupky. Bohemka nakonec 0:1 prohrála a titul jí tak o skóre unikl.

Pod článkem najdete úryvek z almanachu k 80. výročí, ve kterém je nejen zápas s Trnavou popsán.