Příprava začala i s Jiřím Němcem

V deset hodin vyběhli na trávník ve vršovickém Ďolíčku fotbalisté Bohemians 1905. Jedenáctka v zelených dresech, jedenáctka v bíůlých dresech, tři rozhodčí ve žlutém. Vše jako oficiální zápas, na tribuně několik desítek fanoušků. Krásné letní dopoledne přichystalo zelenobílým příznivcům konečně radost. Objevili se všichni slibovaní fotbalisté. S číslem 7 v bílém dresu nastoupil i Jiří Němec, vicemistr Evropy z roku 1996. V hledišti přihlíží zápasu i bývalí Klokani - Marek Nikl, Tomáš Kulvajt nebo Radek Krejčík. V článku naleznete průběh zápasu.

1. POLOČAS

Sestava BÍLÝCH: Martin Charvát - Jaroslav Žáček, Miroslav Obermajer, Jiří Ransdorf, František Jungmann - Václav Kotrba, Jiří Němec, Jakub Růžička, Daniel Kocourek - Dalibor Slezák, Martin Vojtíšek.

Sestava ZELENÝCH: Štěpán Kolář - Tomáš Freisler, Milan Škoda, Daniel Vilhelm - Miroslav Janů,  Jiří Rosický, Lukáš Budějský, Vlastimil Chod, Petr Jiroušek, - David Vyskočil, Milan Strnad.

18. minuta - Dalibor Slezák ranou z přímého kopu namířil dobře k tyči, ale Štěpán Kolář skvěle vyrazil.
19. minuta - samostatný průnik zakončil Chod střelou vedle
21. minuta - po přihránce Vyskočila dal z blízka gól Milan Strnad. Zelení vedli 1:0.
45. minuta - role se vyměnily - Strnad přihrával a David Vyskočil skóroval - 2:0 pro zelené.

Zelení tímto skóre vyhráli i první poločas. Hrálo se ve vysokém tempu, přestože teplota dosahovala třiceti stupňů. Utkání přihlíží 150 diváků.

2. POLOČAS

Sestava BÍLÝCH: Filip Rada - Jaroslav Žáček, Martin Lapáček, Lukáš Volf, František Jungmann - Martin Svozil, Václav Kotrba, Marek Urbanec - Daniel Kocourek, Tomáš Jirásek.

Sestava ZELENÝCH: Petr Kratochvíl - Miroslav Janů, Tomáš Freisler, Milan Škoda, Daniel Vilhelm - Lukáš Budějský, Jiří Rosický (70. Chod), Zdeněk Srba, Petr Jiroušek, Jakub Tomajko - Petr Horváth, Milan Strnad.

49. minuta - Kocourek dává první gól bílých.
53. minuta - Kocourek hlavou vyrovnává na 2:2.
64. minuta - kombinace Strnad, Horváth, Tomajko a posledně jmenovaný vrací vedení zeleným.
67. minuta - znovu vyrovnáno. U zrodu akce byl Jungmann, přes Kocourka putoval míč k Jiráskovi a ten zakončil - 3:3.
72. minuta - Jirásek po chybné rozehrávce nejistého brankáře Kratochvíla do prázdné brány - 4:3 pro bílé.
77. minuta - Jirásek dává hattrick. Během deseti minut se trefuje potřetí a zvyšuje na 5:3 pro bílé.
88. minuta - poslední gól utkání dávají zelení. Budějský dorážkou uzavírá na 4:5.

BÍLÍ - ZELENÍ 5:4 (0:2), hráno na 2 x 45 minut.