Reportáž z Českých Budějovic

V článku Vám přinášíme postřehy Vladimíra Lišky, jak si je zaznamenal v silném větru a sněhové vánici při přátelském utkání v Českých Budějovicích.

České Budějovice – Bohemians 1905    1:2 (0:2)

© Vladimír Liška

Dnes jsme zavítali do - pro obyvatele Prahy - dalekých Českých Budějovic k dalšímu přátelskému utkání. Po silné fanouškovské podpoře na Tipsport Cupu se totéž nečekalo na jihu Čech. A ani se tak nestalo. Nicméně, se svými hochy na mač s týmem zacházející hvězdy Karla Poborského vyrazilo nemálo fanoušků. Spolu s jihočeskou klokaní klikou jich tam mohlo být 30 – 40 a byli rozhodně slyšet. Co by za to jiné týmy v přípravě, navíc na hřišti soupeře, daly…  Dá se říct, že domácí hráči byli tak trochu zaskočeni povzbuzováním fanoušků soupeře, že v první polovině utkání moc z fotbalového umu neukázali.

Zde bych se chtěl pozastavit u jedné moc krásné záležitosti, která předcházela našemu výletu za Bohemkou. Neúnavný pořadatel a účastník výjezdů Holas byl nešťasten ze situace, že má nepojízdné auto. Tím to všechno začalo. Zcela nečekaně se mu ozval p.Charvát (otec našeho skvělého a věrného gólmana)  s tím, že dává na cestu do Budějovic k dispozici Mercedes Sprinter pro něj a dalších 7 nažhavenců, přičemž se sám ujal kormidla tohoto vozu. A tak byl na světě další krásný příběh těchto dní v Bohemians 1905, příběh o jedné velké zelenobílé rodině. Touto cestou bych chtěl ještě jednou poděkovat p.Charvátovi nejen za jeho laskavost, ale i za jeho vtipnou společnost, která nám krátila chvíle cesty tam i zpět. Díky !!! Většinu cesty do a z Českých Budějovic za námi jelo auto s Lombardosem a dalšími fandy.

Teď zpět k utkání samotnému. Na umělou trávu tréninkového centra mládeže ČB zvaném Složiště (vybudovaném na složišti popílku ze spalovny v bývalém lomu) vyběhli i dva zkoušení slovenští hráči Tomáš Knap a Bartolomej Gonos. Volno dnes měli Rosický a kapitán Freisler, s páskou ho dnes zastoupil Lukáš. Budějovice nastoupili v plné síle. První poločas jsme druholigového soupeře přehrávali „na všech frontách“. Po zkrácené poločasové přestávce se hra vyrovnala, Klokani drželi výsledek, zahráli si všichni vyjma gólmana Charváta, kterého není potřeba zkoušet. Stínem utkání je opětovné zranění Slezáka (holeň) v souboji s brankářem ve 20.minutě a vztyčený prostředníček domácího trenéra jako odpověď na mávání zelenobílých příznivců odjíždějícímu autobusu budějovických…

Sestava Bohemians 1905: Zahálka – Nešpor (46.Chod), Knap, Lukáš, Kotrba (46.Hanták) – Kotyza (63.Kocourek), Dian (69.I.Hašek), Vágner, Gonos – Slezák (23.Růžička), Strnad

Reportáž :

3.minuta – 1.rohový kop Budějovic zahrává Poborský – přízemní centr naše obrana bez větších problémů odvrací

6.minuta – druhý roh téhož hráče boxuje do bezpečí Zahálka

8.minuta – špatnou malou domů domácích vystihuje Strnad, odražený míč nahrává budějovický bek přímo na nohu Diana, jeho technický pokus o přehození Filipko chytá

10.minuta – přímý kop Diana z 25 metrů – centr do vápna – hlavička ze skrumáže – Filipko robinzonádou kryje

14.minuta – Zahálka řeší skvělým zákrokem ošemetnou situaci před naší brankou

15.minuta – Slezák uklízí míč pod víko nechytatelnou bombou po skvělé přihrávce Strnada zleva od brankové čáry – 0:1

20.minuta – Strnad kroutí centr do vápna, Slezák skáče do souboje s gólmanem, který ho nikterak nešetří… Sudí na to reaguje zapískáním faulu Slezimu… Ten se jen těžce sbírá ze země, poté je u pomezní čáry ošetřován

22.minuta – nebezpečný signál po přímém kopu Poborského domácí naštěstí nedotahují do konce

23.minuta – Sleziho nahrazuje na hřišti Růžička

27.minuta – přímý kop Diana, po faulu Dvořáka (dostal ŽK), z levé strany končí těsně vedle

30.minuta – další přímý kop Diana, tentokrát z 35 metrů, rozehrává nakrátko na Vágnera, ten posouvá vpravo na Nešpora jež se krásně uvolňuje – centr obrana ČB sráží na náš první roh, k němu se staví opět Dian, rozehrává – odražený míč posílá z hranice vápna z voleje mimo Kotyza

38.minuta – Kotyza po přiťuknutí, asi od Diana, uhání z levého křídla na branku a sám proti brankaři nezaváhal – 0:2

41.minuta – po faulu na Vágnera rozehrává další standardku Dian – trefuje zeď, jeho následná dorážka plachtí vedle

43.minuta – třetí rohový kop Českých Budějovic v podání Poborského Strnad hlavou odvrací

45.minuta – pro změnu náš roh – druhý - Filipko vyráží

P O L O Č A S

V našem dresu Hanták střídá Kotrbu a Chod přichází za Nešpora, střídá i soupeř, trenér Cipro - mimo jiné - ukončuje toulání Poborského po hřišti.

47.minuta – po „žlutém“ faulu Kladrubského otřásá z nařízeného přímého kopu břevnem za již překonaným Filipkem Dian

49.minuta – Zahálka jde bleskově na zem a likviduje budějovickou střelu z malého vápna

51.minuta – 4.roh ČB – bez efektu

52.minuta – střela domácích z vápna končí bezpečně mimo

53.minuta – centr Budějovic sbírá ze vzduchu Zahálka

56.minuta – Lukáš dostává žlutou kartu za řeči, přímý kop z 20 metrů končí v dlaních laxně působícího, ale efektivně chytajícího Zahálky

60.minuta – budějovické divadýlko ve vápně rozhodčí nebaští, penalta se nekope

63.minuta – Kotyzu střídá Kocourek

66.minuta – Ivan Dvořák, bývalý Klokan, nešetrně sestřeluje Gonose, který již odehrál balón, druhou žlutou nedostává

67.minuta – těžká dvouminutovka Gonose – tentokrát dostává od Němce loktem do obličeje (ŽK), testy u nás si opravdu „užívá“, každopádně již přesvědčil, že něco vydrží…

69.minuta – Diana střídá Hašek

79.minuta – Hanták dostává žlutou kartu – po ztrátě míče mu nezbylo než zastavit faulem vznikající rychlý protiútok soupeře

82.minuta – Zahálka zasahuje proti tečované střele Budějovic – reflexivně ji se štěstím vyráží

83.minuta – pátý roh ČB proletěl celým malým vápnem, střelu z bezprostřední blízkosti Zahálka kryje

84.minuta – 6.roh domácích naši beci odvrací

88.minuta – na střelu Němce z voleje z hranice velkého vápna Zahálka vůbec nereaguje, ta mu zapadá k pravé tyči

89.minuta – ve druhém poločase naše ojedinělá střela Strnada, je bohužel sražena, Filipko bez problémů chytá

90.minuta – žlutá karta pro domácího Homoláče