Výborný výkon D-žáků na body nestačil

Do jarní části divize vstoupili Klokani proti vysoce favorizovanému Podolí bez dlouhodobě zraněného kapitána Blechy, ale také bez bázně a hany. A tak se v sobotní jarní den hrál na Štěpničné vynikající zápas, který zhodnotily výkony obou soupeřů.

Bohemka se od úvodních minut tlačila k bráně soupeře a v 10. minutě se dočkala gólu. Čapek se skvěle zbavil soupeře a vystřelil na bránu. Jeho rána ale skončila pouze na tyči a balon se odrazil k brankáři soupeře. Mladá naděje Bohemians ale souboj dohrála, vypíchla brankáři míč a nezištně ho naservírovala před bránu špílmachrovi zelenobílých Petru Pejšovi, který neměl těžkou pozici a zajistil vedení pro vršovické. Za přehnanou oslavu s přetažením dresu přes hlavu viděl malý štírek žlutý kartonek. Soupeř po této spršce přidal na obrátkách a o necelé tři minuty později se dočkal vyrovnání. Kumprecht za sebou nezaregistroval hráče Podolí, který s drobnými obtížemi překonal Roshana. Poté se hra přelévala od jednoho vápna k druhému a oba týmy se fotbalem bavily. Gól však již nepadl, i když šance na skórování měly obě strany.

Nástup do druhého dějství měli lepší podolští, kteří ale nedorozumění mezi Pejšou a Mboussou nedokázali využít. Co se jim nepovedlo v minutě první, to se jim povedlo o deset minut později. Nikým neatakovaný hráč hostí vystřelil zpoza vápna a strhl vedení na stranu týmu z Kavčích Hor. Bohemka se začala cpát na polovinu Podolí a již i s vysoce ofenzivní dvojicí Pejša - Tomič ve středu hřiště, svého soupeře přehrávala (Tomič vystřídal zcela vyčerpaného Mboussu, který ač nebyl úplně OK, tak do zápasu nastoupil) . Domácí se usadili před vápnem Podolí a snažili se vstřelit vyrovnávací gól. Tlak gradoval, tak jak se blížily minuty do konce, ale gól ne a ne přijít, i když šance byly a nebylo jich málo... Bohužel hostující gólman již do konce zápasu překonán nebyl, a tak Bohemians v jarní premiéře podlehli Podolí 1:2. Všichni kluci bojovali, v některých případech až skoro na hranici sebeobětování a podali úctyhodný výkon, za který jim děkujeme. Příště už to bude určitě za tři body!!!

Statistika: Bohemians 1905: I. poločas = 3 střely na branku a 1 mimo, 4 fauly, 3 ofsajdy a 1 rohový kop; II. poločas = 1 střela na branku a 1 mimo, 3 fauly Podolí: I. poločas = 4 střely na branku, 5 faulů, 1 ofsajd a 1 rohový kop; II. poločas = 2 střely na branku a 3 mimo, 5 faulů a 1 rohový kop

Individuální statistiky a zajímavosti: Druhou žlutou kartu Bohemians 1905 v sezóně dostal tentokrát Petr Pejša. První takto oceněný byl Vojtěch Brak. Takže nejmenší a největší hráči D-žáků - náhoda? Nejvíce faulujícím hráčem Klokanů se v tomto zápase stal Vojtěch Brak (letos celkem třináctkrát - nejvíce). Naopak nejvíce faulovaným hráčem se stal útočník David Čapek - soupeř se na něm vyřádil celkem čtyřikrát...

Sestava: Roshan - Kumprecht, Brak, Skuček, Šulc - Klouček (53. Begić), Mboussa (43. Tomić), Pejša, Trčka (58. Vltavský) - Čapek, Puczok Góly: I. poločas: 10' Pejša, 12' Podolí II. poločas 10' Podolí