Česká divize mladšího dorostu (U16)
0:5 (0:2)
Sparta Praha B
sobota 2. října 2010 13:00
20 min. 0:1, 37 min 0:2, 49 min. 0:3, 55 min. 0:4, 68 min. 0:5
Sestava
Dočekal- Ježdík, Svozil, Veselý, Hnilička (51.Sláma)- Novotný (41.Turea), Tikhonov (41.Pilík), Hanek, Lukáš- Mládek (41.Svitlyk), Kracík
Šeberov

Od prvních minut je zápas zajímavý - nejprve sice nechtěně zranil Ježdík protihráče, poté však už začal fotbal - ve 4. minutě hosté unikli po křídle a centr zakončili hlavou vedle. Hned vzápětí musel Dočekal vyrážet střelu ze strany. Poté jsme hru vyrovnali a byli dokonce i nebezpečnější - nejprve vnikl Novotný do vápna a levačkou donutil brankáře Sparty k zákroku a následně presinkem zíkal míč Ježdík, zakončoval z vápna přesně k tyči a i tentokrát se gólman vyznamenal a míč vyrazil na roh. Ve 20. střílí hosté zpoza vápna, Dočekal by míč měl, ale útočník hostů stačil hlavou změnit směr a vsítil tak vedoucí branku - 0:1. Tím jsme se dostali dolů a na hřišti existovalo prakticky jen jedno mužstvo. Ve 27. jsme ještě díky Ježdíkovi míč vykopli z prázdné brány a po následeném rohu fauloval ve vápně Hnilička, naštěstí míč z penalty rozezvučel jen tyč, ale chvilku před koncem půle nás Sparta rozebrala a výsledkem byl druhý gól zblízka - 0:2.Po pauze se toho moc nezměnilo - nejprve nás zachránila tyč, vzápětí ale opět rychlá kombinace Sparty a zakončení do prázdné - 0:3. Přechod Sparty do šancí byl vynikající, naštěstí často selhávali v koncovce - buď je vychytal Dočekal, nebo se nám opět podařilo míč vykopnout z lajny, nicméně v 55. prošel záložník středem úplně neatakován a s přehledem umístil míč k tyči - 0:4. Od té chvíle jsme byli nebezpeční i my - nejprve Svitlyk po Pilíkově přihrávce trefil boční síť a poté Pilík po kličce střílel těsně vedle. Sparťané po pár šancích skórovali v 67. minutě pěknou střelou - 0:5. V závěru byl nejzajímavější samostatný únik Slámy, který skončil k údivu všech nazakončeným míčem 20 metrů od brány, což jen podtrhlo naší marnost v tomto zápase...