Česká divize mladšího dorostu (U16)
Roudnice n. L.
4:2 (3:0)
sobota 9. října 2010 12:30
2 min. 1:0, 6 min. 2:0, 13 min. 3:0, 42 min. Opfolter 3:1, 65 min. 4:1, 74 min. Novotný (pen.) 4:2
Sestava
Šarapatka- Ježdík, Svozil, Pilík, Hnilička- Sláma, Tikhonov (41.Novotný), Petr, Lukáš- Opfolter, Svitlyk
Dobřín

Od úvodního hvizdu je zápas velmi rušný – hned v první minutě se dostáváme do vyložené šance, ale zakončujeme těsně vedle, naopak ve druhé minutě ztrácíme na půlce míč, okamžitě přichází vysunutí útočníka uličkou a ten s přehledem trefuje k tyči – 1:0. Hrajeme dobře v poli, ale druhá chyba znamená únik po straně, uvolnění a přesná rána a domácí vedou již o dvě branky – 2:0. Hra pokračuje stejně a ještě než uběhla čtvrthodina, tak inkasujeme potřetí – domácí útočník dovršuje hattrick – 3:0! Poté se hra vyrovnává a hraje se až do poločasu především ve středu pole. Hned po půli vysouvá uličkou Sláma Opfoltra, který nás ránou k tyči dostává do zápasu – 3:1. Poté domácí centrem z přímého kopu trefují horní část břevna naší brány a pak výrazně převyšujeme domácí kombinací a máme i šance – Novotný střílí slabě, Opfolterovu bombu vyráží gólman na roh, následně po individuální akci Novotného rána Ježdíka jen o centimetry míjí bránu. Po hodině hry tlak klesá a Roudnice hned má brejk 3:2, kdy střelu vyráží Šarapatka na roh, po kterém po závaru vykopáváme z lajny. Další roh už ale inkasujeme, když míč odvracíme jen na vápno a následná střela zapadla k tyči – 4:1. I nadále zápas nevypouštíme, aktivní Ježdík po napadání Slámy přehazoval gólmana, ten však míč stačil vyrazit. Alespoň snížení se dočkám před koncem, když Novotný proměnil penaltu po přísně zapískaném faulu.