Mistrovská utkání - II. liga (Bohemians Praha 1905)
Ústí nad Labem
2:0 (0:0)
Bohemians Praha 1905
sobota 7. srpna 2004 0:00
Branky
50. Martykán, 51. Ohněník.
Rozhodčí
Jiřík - Kafka, Ubias
Žluté karty
Dragoun, Kučera - Szabó, Třasák
Diváků
1 740.
Ústí nad Labem
Vlasák - Dragoun, Novák, Šilhavý, Gross - Martykán, Kučera, Fousek (88. Štyvar), Sedlák (79. Hruška) - Ohněník, Kočí (74. Kostečka).
Bohemians
Raba - Matuszny, Strnad, Obermajer, Třasák - Klesa, Hanus, Szabó, Janák (62. Zinhasovič) - Koukal, Huňa.
Místo zápasu
Teplice

Reporáž

1. kolo fotbalistům Bohemians mnoho radosti nepřineslo. Trenér Dušan Uhrin znovu nemohl počítat s letními posilami, a tak využil služeb dorostenců a mladíka Janáka. Právě ten doplnil desítku zkušenějších hráčů v základní sestavě. V modrobílém dresu Ústí se objevila dvě zajímavá jména pro fanoušky Bohemians. S desítkou nastouli dirigent Severočechů Petr Fousek, který v minulosti nakrátko spojil svůj fotbalový život se zelenoblým dresem. Na lavičce domácích pak na svoji příležitost čekal Michal Valenta, obránce, jehož služby využíval jednu sezónu Vlastimil Petržela.

Bohemka předvedla mizerný výkon. Její hra vázla především směrem dopředu, v obraně si s přehledem počínala dvojice stoperů Obermajer - Strnad. Byl to typický remízový zápas, nebýt dvouminutovky v úvodu druhé půle. Nejprve ústecký Kočí vyučil na pravé straně dvojici Třasák, Strnad a přihrál zcela volnému Martykánovi. Jeho slabou střelu nedokázal Raba zastavit. Vzápětí po rozehrávce ztratil míč Matuszny a do otevřené obrany dostal přihrávku Ohněník. Svoji rychlou akci zakončil z vápna střelu po zemi kolem Raby. Bylo to rychlé rozhodnutí zápasu. Bohemka si nedokázala vytvořit žádný tlak, padesát svých fanoušků potěšily jen dvě střely na branku z kopaček Matuszného a Janáka. To bylo vše. Bohemians ukončili druholigovou neporazitelnost, která trvala osmnáct zápasů. Prohráli s nováčkem ostudně 0:2.

Tisková konference:

MILAN ZACH:
DUŠAN UHRIN: "I s oslabeným kádrem jsme tady měli uhrát bod. Rozhodli naše chyby v obraně, jinak ten zápas skončil bez branek. Je to katastrofa. V životě jsem něco podobného nezažil. Nevím, s kým můžu počítat a sestavu lepím na poslední chvíli."

Známkování hráčů

Známkování hráčů

Pavel Raba 2 / 24
Miroslav Obermajer 3,3 / 29
Kamil Matuszny 2,5 / 24
Martin Třasák 2,6 / 25
Tomáš Strnad 2,8 / 26
František Hanus 2,5 / 25
Jaroslav Janák 2,9 / 29
Mirza Zinhasovič 2,6 / 25
Ondřej Szabó 2,7 / 24
Michal Klesa 2,6 / 25
Daniel Huňa 2,4 / 24
Zdeněk Koukal 2,7 / 26

Hodnotit výkon hráčů mohou pouze přihlášení uživatelé.