Jablonec B
Zelenka - Laciga (46. Štálík), Svojtka, Huber, Krejčí - Vrabec, Vagner, Jindříšek, Kotyza - Mičkal (64. Mrklas), Grubhoffer (90. Hozda).
Kolář - Růžička, Freisler, Lukáš, Pávek - Jiroušek, Škoda, Rosický, J. Svozil (80. Malý) - Slezák, Strnad (76. Vyskočil).
Český Dub

Druhé kolo ČFL znamenalo pro Klokany další konfrontaci se zálohou ligového týmu. Tentokrát svěřenci trenéra Zbyňka Busty vyrazili na sever Čech do Českého Dubu, kde své zápasy hraje Jablonec B. Severočeši se z A týmu příliš neposílili, v základní sestavě se objevili tři hráči širšího kádru ligového áčka, kteří ale v nejvyšší soutěži příliš nenastupují. Bohemka nastoupila v odlišném složení oproti prvnímu utkání se Slavií B. V obraně se do středu obrany přesunul z pravého kraje Freisler a nastoupil ve stoperské dvojici s Lukášem, na krajích hráli Pávek a Růžička. Ze základu tak vypadl Jaroslav Malý. Nová byla i středová dvojice v záloze - defenzívu měl na starosti Škoda (minule stoper), o zakládání útoků se staral Rosický. Na krajích jim pomáhali Jaroslav Svozil a Jiroušek. Útok zůstal stejný - Slezák, Strnad.

Bohemka nastoupila v bílých dresech, protože domácí hrají tradičně v zeleno-černé kombinaci. Jablonec měl jako nováček soutěže, který loni vyhrál jednu z divizních skupin, z Bohemky viditelný respekt. Klokani začali ofenzívě, nejprve Jaroslav Svozil zakončoval nadvakrát průnik po pravé straně, ale míč skončil nad brankou. Svozil byl i na začátku gólové akce v 11. minutě. Ve středu hřiště vybojoval míč, nacentroval na pravou stranu, kde už byl rozběhnutý Rosický a jeho zpětná přízemní přihrávka od brankové čáry našla přesně mezi malým a velkým vápnem Dalibora Slezáka. Následovala střela bez přípravy pod břevno a první gól Bohemky ve třetí lize.

Klokani hráli na brejky, Jablonec měl častěji míč na kopačkách, ale branku Koláře prakticky neohrozil. Jen ve 38. minutě po rohovém kopu hlavičkoval osamocený Krejčí těsně mimo tyče. V obraně kraloval Pavel Lukáš, pravidelně vítězil v hlavičkových soubojích, Jaroslavu Svozilovi viditelně prospělo přesunutí na kraj zálohy, nejlepším hráčem byl však jednoznačně Petr Jiroušek. První půle končila pokřikem "Ať žije Bohemka" za stavu 1:0.

Stadiónek v Českém Dubu zaplnilo osm stovek fanoušků, z toho minimálně polovina přijela povzbudit Klokany. Ve druhém poločase ovšem zpočátku příliš spokojení nebyli. Bohemka vyklidila pole, iniciativu přenechala soupeři a rezignovala i na útočné snažení. Jablonečtí fotbalisté se ale jen těžko probíjeli do zakončení, když se dostali poprvé v zápase do šance hned z toho byl gól. Dlouhý míč za obranu doběhl Jiří Vagner, vyhrál souboj s Freislerem, Kolář prováhal okamžik k vyběhnutí, zůstal na čáře a Vagner pohodlně uklidil míč k tyči - 71. minuta 1:1.

Až poté se ofenzíva Bohemky opět probudila k životu a výsledkem byl vedoucí gól. Deset minut před koncem střídající Vyskočil vybojoval ve středu hřiště míč, posunul na pravou stranu na Svozila, jehož centr nůžkami usměrnil na branku Škoda. Míč se odrazil od tyče přímo k Jirouškovi, pro kterého nebyl problém zavěsit - 2:1 pro Bohemku. Ale to ještě nebyl konec gólové přestřelky. Bohemka měl konec zdánlivě pod kontoru, držela míč na polovině soupeře, ovšem krátce po vypršení normální hrací doby se Jablonec nákopem dostal na polovinu Klokanů, střídající Malý se nechal školácky obejít a z následného centru se trefil osamocený Tomáš Huber - 2:2.

Zklamaní fotbalisté šli poděkovat zklamaným diváků, remíza 2:2 odpovídala průběhu hra, ale vzhledem k vývoji skóre byla ztrátou. Bohemka získala první bod v soutěži.