Kolář - Pávek (46. Malý), Freisler, Lukáš, Růžička - J. Svozil (46. Chod), Škoda, Rosický, Jiroušek - Strnad (65. Vyskočil), Slezák.
KARLOVY VARY/DVORY
Čaloun - Pazdera, Tichota, Kothera, Psohlavec - Hrubý, Kura, Kostečka (90. Slabý), Vaigl - Geňo (80. Čertík), Ušák (90. Masár).
Ďolíček

Také druhé domácí utkání Bohemians 1905 v ČFL zaplnilo vršovický Ďolíček. Trenér Zbyněk Busta poslal do boje stejnou sestavu jako v Jablonci, tedy se stoperskou dvojicí Freisler, Lukáš a se záložním středovým duem Škoda, Rosický. Proti zelenobílým se tentokrát postavila zkušená jedenáctka Karlových Varů pod vedením trenéra Jindřicha Dejmala.

Klokani začali v úvodu náporem, Jiroušek se z levé strany probíjel k brance, až na malém vápně ho zastavil poslední obránce. Hosté působili zdrženlivým dojmem, dopředu je to moc nelákalo. V 8. minutě nakopli z poloviny hřiště míč do šestnáctky, Ušák si zády k brance zpracoval míč, ač tísněn, z otočky vystřelil a trefil tyč. Odražený balón už do odkryté branky usměrnil osamocený Martin Psohlavec. Spolupráce Ušák - Psohlavec tedy zařídila hostům vedení 1:0.

Bohemka ale dál pokračovala v aktivní hře, výkon byl o poznání lepší než proti Slavii, Karlovy Vary zdaleka nedosahovaly kvalit našeho prvního soupeře. V 11. minutě byl v nadějné pozici ve vápně Škoda, ale hlavou mířil nad. Zelenobílí často centrovali do vápna, ale jen výjimečně to vedlo k zakončení. Karlovarský stoper s ligový zkušenostmi Karel Tichota a gólman Michal Čaloun kontrolovali vzdušný prostor ve vlastním vápně, navíc Klokanům v hlavičkových soubojích chyběly i centimetry. A tak centry, podobně jako v minulých zápasech, přinesly jen minimální ohrožení pro soupeřovu branku. Zato každá návštěva hostí na polovině Bohemians zaváněla problémem. Ve 27. minutě dostali Dejmalovi hoši znovu možnost standardní situace. Tentokrát z toho byla po teči jednoho z našich obránců jen tyč. Vzápětí se Strnad prohnal okolo dvojice karlovarských obránců, před ním už se chystal k zákroku jen brankář Čaloun, ale Strnada nekompromisně podtrhl Pazdera. Sudí Navara mohl vytáhnout červenou kartu, ovšem zůstalo jen u žluté.

Ve 29. minutě už Ďolíček křičel gól, ale zasáhl kouzelník v bráně Karlových Varů Michal Čaloun. Pětatřicetiletý gólman fantasticky vytáhl nad břevno Strnadovu prudkou hlavičku. Neuvěřitelný zákrok byl jedním z klíčových momentů zápasu, Bohemka tak potřebovala dát gól. Na hráčích byla vidět velká cůle po vítězství, ale chyběl klid. Miloslav Strnad mohl během chvíle celé utkání zvrátit. Po neúspěšné hlavičce dostal příležitost ještě nohou. Pět minut před koncem poločasu postupoval z levé strany sám, v tu chvíli šli tři hráči Bohemians na jednoho karlovarského. Strnad ovšem dlouho váhal z přihrávkou a poté od brankvoé čáry poslal zpětnou přihrávku, kde ale nebyl nikdo připraven. Hráče do kabiny vyprovázel potlesk a především velké očekávání.

O přestávce byla bouřka v kabině Bohemians i nad samotným stadiónem. Déšť neustal po celou druhou půli a zrychlil hru, což více vyhovovalo Bohemce. Ta vstoupila do druhého dějství znovu velkým tlakem. Škoda v další velké šanci dlouho zpracovával míč a obránci k němu stačili přistoupit. A na pořadu dne byl další výlet žlutých k brance domácích. V 57. minutě Kolář vyrazil střelu karlovarských na tyč, hosté tak vedli na skóre 1:0 a na tyče už 2:0. Ale od té chvíle začal drtivý tlak Klokanů. Déšť sílil stejně jako převaha zelenobílých. A přišly i šance. Třeba Rosického tečovaná střela, která skončila na břevně. Nebo Slezákův pokus z rohu malého vápna, který se odrazil od tyče podél brankové čáry. Čaloun řešil další standardní situace, bohužel ani z rohů Klokani příliš nebezpeční nebyli a Rosického centry většinou končily na prvním bránícím hráči.

Fanoušci bouřili, domácím se blížil konec. Ve druhé půli se Jiroušek přesunul více do středu hřiště, hrálo se více po zemi, což přinášelo další šance a především větší množství faulů ze strany hostí. Ti nakonec viděli šest žlutých karet. Paradoxně jedinou červenou rozhodčí Navara ukázal Klokanovi Vyskočilovi za nakopnutí soupeře po odpískání. Posledních šest minut řádné hrací doby a dalších pět minut nastavení tak Bustovi svěřenci dohrávali v deseti. Na jeden z přímých kopů si do útoku naběhl i brankář Štěpán Kolář, ale ani jeho přítomnost nezmátl pevnou západočeskou tvrz. Karlovy Vary udrželi vedení 1:0 a soutěží zatím procházejí bez porážky. Bohemka stále čeká na svoji první výhru.