Čáslav
Malík - Mráz, Mrvík, Šrámek, Mach - Urban (77. Gögh), Pazdera, Brabec, Kunášek - Sedláček (85. Haniak), Kučera (69. Duchnič).
Charvát - Freisler, Pávek, Lukáš, Knap - Kotyza (46. Růžička), I. Hašek, Dian, Bartek - Kulvajt (64. Strnad), Slezák.
Čáslav

Dohrávané utkání 22. kola mezi Čáslaví a Bohemians se nakonec uskutečnilo ve středu 17. května. Původně se mělo hrát již 1. dubna, ale tehdy bylo utkání záhadně odloženo, přestože byl čáslavský trávník způsobilý ke hře. Pořadatelé záměrně přesunuli utkání na středu, aby přijelo méně diváků z Prahy, což jen svědčí o pohledu místních funkionářů na fotbal. Na útulný čáslavský stadiónek nakonec zavítalo 1 047 diváků, z toho asi 150 fanoušků povzbuzovalo v sektoru pro hosty.

Trenér Bohemians 1905 Zbyněk Busta vrátil do sestavy šestatřicetiletého obránce Freislera, který v prvním poločase hrál na stoperu vedle Lukáše, po přestávce se přesunul na pravý kraj obrany. Na levé straně defenzívy od první minuty nastoupil Tomáš Knap. Na tribuně zůstali Marek Nešpor a Václav Kotrba, kteří v předchozích zápasech obstarávali právě oba kraje obrany. V základní sestavě se udržel dorostenec Ivan Hašek a na postu defenzivního záložníka znovu nezklamal.

Čáslav byla v prvním poločase lepším týmem. Na užším hřišti hrála jednoduše a dlouhými nakopávanými balóny přehrávala Bohemku, která byla opatrná. Čáslavským se podobná taktika v domácím prostředí vyplácí, neprohráli zde ani jeden zápas v této sezóně. Domácí byli důraznější a rychlejší a ve 37. minutě šli zaslouženě do vedení. Dlouhý nákop z hloubi vlastní poloviny prodloužil za sebe útočník Kučera, Matěj Brabec si zaběhl za obranu a k tyči umístil střelu bez přípravy - 1:0. Až poté začala hrát Bohemka ofenzívně, ještě do přestávky si vypracovala dvě šance. Slezákovu střelu z hranice pokutového kopu se štěstím zblokovali domácí obránci, Dianovu technockou střelu hned vzápětí vyškrábl gólman Malík.

Bohemka začala druhý poločas ve stylu konce první půle. Dlouhý aut Freislera se dostal ke Slezákovi, který dvěma hlavičkami připravil balón pro Tomáše Kulvajta a ten z malého vápna propálil domácího brankáře - vyrovnáno 1:1. Bohemka se nadechovala k náporu, její hra konečně dostala nápad a rychlost. Ovšem než se propracovala do další šance přišla studená sprcha. Sedláček se po dlouhém nákopu dostal mezi stopery Pávka a Lukáš a ve vápně upadl. Sudí Makovička odpískal velmi přísný pokutový kop pro Čáslav. Matěj Brabec poslal Charváta na druhou stranu a druhým gólem v utkání vrátil Čáslavi vedení.

Bohemka se poté opět dostala do mírného útlumu, ovšem to netrvalo dlouho. Hru Klokanl ve druhém poločase rozhýbal Růžička, který po přestávce přišel na hřiště místo Kotyzy. Další střídání přineslo trenéru Bustovi i gólovou radost. V 72. minutě se dostal za obranu soupeře Ivan Hašek, před ním stál už jen gólman Malík. Haška ale těsně před vápnem stáhl Šrámek, za což měla následovat jednoznačná červená karta, ovšem velmi nepřesný sudí Makovička vytáhl pro kapitána domácích je žlutou kartu. Čáslav ale byla potrestána hned vzápětí. K přímému kopu se postavil Strnad a s mírnou tečí čáslavské zdi vymetl růžek Malíkovy branky - 2:2.

Bohemka chtěla v Čáslavi vyhrát.Pospíchala s rozehrávkami, rychle házela auty, měla převahu, ale do vyložené šance už se nedostala. Naopak poslední pětiminutovka patřila domácím. Série pěti rohových kopů zle zavařila Charvátovi a šance Kuráška patřila k těm velmi nadějným. Míč prošel po malém vápně napříš pokutovým územím, ale Kurášek netrefil odkrytý kout Charvátovy branky.

Utkání skončilo remízou 2:2, což neposílilo postupové šance ani jednoho týmu. Bohemka si bod zasloužila za druhý poločas, ovšem utkání výrazně ovlivnil skandální výkon sudího Makovičky, který domácím několikrát výrazně pomohl.

87.
Následně Čáslav měla velkou šanci - naštěstí mimo.
86.
Strnad hledal Slezáka ve velkém vápně, ale v rozhodujícím okamžiku přihrávky mu balón skočil.