Sňozík – Nešpor, Rada, Lukáš, Uchytil – P. Hašek, Vágner, Dian (75. I. Hašek), Held (57. Marek) – Slezák, Bartek (46. Kulvajt). Trenér: Václav Hradecký.
Hlučín
Valach – Veselý, Švrček, Bogdaň, Hornyak – Žižka, Melecký (75. Hanus), Prokeš, Skotnica (62. Moravčík) – Mišinský (87. Chlebek), Dombi.
Ďolíček

I přes vytrvalý déšť přišlo do Vršovic téměř sedm tisíc diváků. Po dvaceti měsících se v ďolíčku hrála znovu druhá liga. Před pokladnami se stály dlouhé fronty, fotbal do ďolíčku opět táhnul. O pár hodin později dorazilo na tahák první ligy mezi Slavií a Teplicemi o tři tisíce diváků méně.

Ve Vršovicích byly k vidění i nové tváře. V brance dostal přednost zkušený ligový Radek Sňozík, který přišel z Příbrami, obraně vládla zkušená stoperská dvojice v čele s vicemistrem Evropy Karlem Radou. Na levém kraji pak dostal šanci vloni ještě dorostenec Jan Uchytil. Oba kraje zálohy se objevily v novém hávu. Napravo navrátilec Pavel Hašek, který naposledy působil v Příbrami, nalevo mladičký Michal Held, jenž je v Bohemce na půlročním hostování ze Slavie. Ke své původní profesi útočníka se vrátil David Bartek a vytlačil tak ze sestavy Kulvajta. Ani na lavičku A-týmu se nevešla taková jména jako Rosický, Strnad, Růžička nebo Charvát.

Klokani hnáni vynikajícími fanoušky nepředvedli žádnou velkou ofenzívu. Jejich snahu brzdily zkažené přihrávky a snad jen útočník Slezák působil v ofenzívě odvážným dojmem. Během první půle si právě on vypracoval dvě šance, které však skončily na gólmanu Valachovi. Naopak obrana Bohemians působila velmi jistě, Karel Rada výborně dirigoval své kolegy a sám dobře zasahoval. První poločas skončil bez vážnějších příležitostí 0:0.

Do druhého poločasu vystřídal nevýrazného Bartka Tomáš Kulvajt a hře Bohemky to prospělo. Klokani byli kreativnější, ale stále chyběl ten poslední krůček k překvapivé finální přihrávce. A tak se o největší překvapení postarala rozhodčí Damková, když v 65. minutě po střetu Slezáka a Žižky vyloučila kapitána Bohemians. Krátce poté Damková přehlédla ruku jednoho z hlučínských hráčů v pokutovém území a korunovala svůj špatný výkon. Klokani paradoxně po vyloučení začali hrát kombinačně a sérií centrovaných míčů do vápna nutili soupeře k chybám. Ty však nepřišly ani po sérii tří rohů. V závěru už zelenobílým nezbývaly síly na tlak, po několika nebezpečných střelách z dálky Hlučína se nakonec zrodila zasloužená bezbranková remíza.

Konec utkání, 0:0
94.
Ještě poslední šance Bohemky, bratři Haškové rozebrali obranu soupeře, ale Kulvajtovi se nepodařilo zakončit.
Rozhodčí nastaví 5 minut.
88.
Hlučín střídá. Ze hrište odešel Vladimír Mišínský, na jeho místo přišel Michal Chlebek.
Utkání sleduje 6865 diváků.
85.
Sérii dvou rohu jsme nevyužili, z následného protiútoku ohrozil hlučínský Dombi riskantní rozehrávku Sňozíka.
81.
Žlutou kartu obdržel Zsolt Hornyak.
81.
Uchytil chyboval, Hanus naštěstí šanci nevyužil a netrefil odkrytou branku Radku Sňozíka.
80.
Radek Sňozík dobře přečetl hru soupeře a včas si došel pro kolmici soupeře.
Střídáme i my. Odešel Michal Dian, na jeho místo přišel Ivan Hašek.
75.
Hlučín střídá, odešel Marcel Melecký, na jeho místo přišel Hanus Martin.
73.
Po přímém kopu z 35 metrů se k hlavičce dostal Kulvajt, míč směřoval do středu branky.
Fanoušci ženou Klokany dopředu a jakýkoliv kontakt Hlučínských s balónem doprovází hromový pískot.
69.
I v deseti se tlačíme dopředu, v šanci teď byl Kulvajt, po centru Diana.
Kolem udělení karty byl pěkný zmatek, nejdříve sudí Damková ukázala kartu Tomáši Kulvajtovi, poté teprve Slezákovi. Dalibor je vyprovázen potleskem.
65.
Červenou kartu obdržel Dalibor Slezák.
63.
Hlučín střídá, odešel Zdeněk Skotnica, na jeho místo přišel Ján Moravčík.
61.
Žlutou kartu obdržel Roman Švrček.
59.
Střídání Bohemians, odešel Michal Held, na jeho místo přišel Lukáš Marek.
58.
Pokus Mišínského skončil několik metrů vedle, žádná práce pro Radka Sňozíka.
Utkání bylo kvůli dýmovnici v kotli na malou chvíli přerušeno.
52.
Náš tlak pokračuje, bohužel se nedostáváme k zakončení.
51.
Gólová šance našich, Kulvajt posunul napravo k Nešporovi, jeho centr našel Slezáka, který z bezprostřední blízkosti nastřelil ruku bránícího hráče, sudí Damková ovšem penaltu neodpískala.
49.
Vágner ve spolupráci se Slezákem vybojovali míč, po levé straně potáhl Kulvajt, jeho centr do vápna soupeře zůstal nevyužit.
Bez efektu, Karel Rada odvrátil.
47.
Rada zblokoval pokus Dombiho, Hlučínští budou zahrávat roh.
46.
Střídání Bohemians, odešel David Bartek a na jeho místo přišel Tomáš Kulvajt.
Začátek zápasu patřil našim borcům, kdy aktivní hrou dostávali Hlučín pod tlak, bohužel jsme si nevytvořili žádnou gólovou příležitost. Do hry se pak dostali Hlučínští a chvílemi náš tým jasně přehrávali. Závěr poločasu byl opět v naší režii, kdy jsme se dostali i k ohrožení branky soupeře.
Konec prvního poločasu, stav 0:0.
Následný přímý kop z 35 metrů rozehrál Pavel Hašek přímo a nebyl to špatný pokus.
45.
Žlutou kartu obdržel Petr Veselý, když fauloval pronikajícího Helda.
42.
Po centru z pravé strany se k zakončení dostal Dalibor Slezák, jeho pokus z první skončil těsně vedle. Škoda, že chytrý centr Diana zůstal nevyužit, Daliborovi chyběl potřebný klid v zakončení.
Lukáš je zpět na hřišti.
40.
Za čárou je ošetřován Pavel Lukáš, kterému krvácí obočí, nemělo by to být nic vážného.
39.
Konečně nějaké oživení naší hry, Uchytil z 20 metrů pěkně protáhl golmana Hlučína.
27.
Další Dianův pokus, tentokrát po zemi, ale bez potřebné razance.
25.
Dianův pokus zblokovala hlučínská obrana, který tak golmanovi hostí nenadělal problémy.
19.
Melecký teď z dálky vyzkoušel pozornost Radka Sňozíka.
10.
Slezák v ohromné šanci, Vágner šikovně dloubáčkem za obranu vyslal Dalibora do šance, Valach ovšem včasným vyběhnutím znemožnil Slezákovi zakončit.
8.
Radek Sňozík bez problému kryl propagační pokus Hlučína.
4.
Centr Hlučínských z levé strany bezpečně stáhl Sňozík.
2.
Rychlá kombinace po ose Slezák - Held skončila na břevně po centru druhého jmenovaného.
1.
A je to tady, začíná pro nás druholigová sezóna 2006/07. Tribuny tleskají, kotel zpívá hymnu.
V první půli budeme útočit směrem k tramvajové zastávce.
Kotel se uvedl impozantním choreem.
Týmy nastupují, hosté ve žlutočerné kombinaci, naši v klasické zelenobílé kombinaci.
Dnešní utkání bude řídit Dagmar Damková, asistenty jsou Dušan Pospíšil a Petr Ardeleanu, delegát Václav Severýn.
Do začátku zápasu zbývá pár minut, musíme zmínit novinky v samotném Ďolíčku. Po stranách hřiště opět přibyly reklamy nových partnerů, v rohu za brankou u tramvajové zastávky je nová tabule o rozměrech cca 3x3 metrů.
Začal i přímý přenos Rádia Bohemka, omlouváme se za nefunkční odkaz v pravé části homepage, jak jste zvyklí. Použijte odkaz v prvním článku.
Bohemians 1905: Sňozík - Nešpor, Rada, Lukáš, Uchytil - Hašek P., Vágner, Dian, Held - Slezák (K), Bartek

FC Hlučín: Valach - Veselý, Švrček, Bogdaň, Hornyak - Žižka, Melecký, Prokeš (K), Skotnica - Dombi, Mišinský