Mistrovská utkání - II. liga (Bohemians Praha 1905 A)
Chmel Blšany
1:0 (1:0)
Bohemians 1905
neděle 10. září 2006 0:00
Branky
16. Benko.
Rozhodčí
Jára – Filípek, Kordula.
ŽK
Čonka, Jamrich, Psohlavec - Lukáš, Slezák.
ČK
Slezák.
Diváků
930.
Sestava Blšany
Rada – Jamrich, Poláček, Čonka (78. Jedinák), Flaišman (65. Bednář), Šiml, Psohlavec, Kožíšek, Štípek (75. Krejčík), Benko, Zachariáš.
Sestava Bohemians
Sňozík – Uchytil (69. Kocourek), Lukáš, Nešpor, Rada – Vágner, Dian, Bartek, Kotyza (84. Marek) – Slezák, Kulvajt (46. Matůš).
Místo zápasu
Blšany

Reporáž

Již ve druhé minutě šel na domácího brankáře sám Kulvajt. O pár minut později prošel domácí obranou Kotyza, ale špatně přihrál. Ve stejné situaci se ocitl Slezák, ale volil zbytečnou kličku před domácím brankářem. Blšany zahrozily ze standardky, nebezpečnou hlavičku likvidoval Sňozík na brankové čáře. V 16. minutě už ale naší branku neuhájil. Nejprve Uchytil nešikovně odkopl balon jen roh a následně Nešpor ve výskoku neuhlídal Benka. O minutu později další hrozba domácích po standardce. Následně Dian nádherně našel Kotyzu, jeho oblouček do růžku Rada vytáhl na roh. Útočný fotbal pokračoval, domácí hrozili zejména ze standardek, Bohemka to zkoušela kombinací. Poločas se dohrával za stejného obrázku, Bohemka měla náznaky šancí, domácí hrozili z ojedinělých standardek. I Bohemka měla šanci, ve 44. minutě proletěl Dianův roh napříč malým vápnem, nikdo z našich hráčů však na balon nedosáhl.

Do druhé půle vystřídal Kulvajta Matůš, ale šance přišli na domácí straně. Ve 47. Sňozík musel likvidovat přímý kop mířící těsně pod břevno, následně měl i pořádný kus štěstí, kdy domácí hráč střilel z malého vápna vedle. V 59. minutě dostal nesmyslnou žlutou kartu Slezák, když se zastal Uchytila. O chvíli později agilní Kotyza nahrával na velké vápno Slezákovi, ale tomu střela nesedla stejně jako celý ndnešní zápas. Navíc v 64. minutě dostal Slezák druhou žlutou za údajně nafilmovaný pád ve vápně a musel odejít ze hřiště. Hrstka blšanských  fandů byla ve varu. Touhu uspět v Blšanech ukázal trenér Busta v 69. minutě, kdy Uchytila vystřídal rychlík Koucourek. Bohemka si ale i nadále nevěděla rady se zhuštěnou obranou domácích a naše útoky končili na hranici pokutového území. Naštěstí ani domácím rychlé brejky nevycházeli a často končili chybnou finální přihrávkou. Bohemka nedokázala pořádně zahrozit ani ze standardek, což ukázala v 80. minutě, kdy měla výhodu přímého kopu a následného rohu. Kocourek se předvedl asi o minutu později, kdy vyvezl míč přes celé hřiště a pět domácích hráčů, ale i tato akce skončila před velkým vápnem domácích. Dobře hrající Kocourek pak zabránil i brejku dvou domácích hráčů. V nervozním závěru měla Bohemka několik šancí, ale nakonec ani jedna neskončila byť jen ohrožením Radovy branky. Bohemka tak ani napotřetí nedokázala z venku přivést bod.

Známkování hráčů

Hodnotit výkon hráčů mohou pouze přihlášení uživatelé.